World Catfish Classic | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Ktoś powiedział, że kochanie się jest teraz nieomal tak trudne echnicznie jak pilotowanie helikoptera. Tymczasem pilotowanie helikoptera jest nieco łatwiejsze, bo drążki sterownicze nie wiotczeją nagle w najmniej spodziewanym momencie. Autor: Graham Masterton


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SILURUS GLANIS, OGÓLNIE O SUMIE, ŁOWISKA / Umawialnia informator dot. imprez
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
World Catfish Classic

Artur Betcher

Offline

www.forumsumowe.pl/images/m_world_catfish_classic.jpg

Już dawno trzeba było napisać ten artykuł ponieważ skupiamy w naszych szeregach najwięcej braci sumiarskiej w Polsce i jako że nikt do tej pory się nie kwapił to postanowiłem sam to zrobić pomimo braku czasu który mi ostatnimi czasy doskwiera.
World Catfish Classic jest to impreza która po raz pierwszy w historii ma skupić największych sumiarzy świata w jednym miejscu podczas koleżeńskiej rywalizacji.
Będą to pierwsze w historii Mistrzostwa Świata w łowieniu sumów.
Impreza ta już samo przez to przejdzie do historii bo będą się zmagać tam zawodnicy z największymi rybami słodkowodnymi europy.
Zawody te dopracowane już teraz są na ostatni guzik a pula nagród stale rośnie i już przekroczyła 50000 funtów.

Przewidziane są liczne nagrody dodatkowe a za pierwsze miejsce jest to 7500 funtów plus 3000 funtów w sprzęcie.
Drugie miejsce adekwatnie 3,000 gotówki i 2,000 funtów w sprzęcie
Trzecie miejsce 2000 funtów gotówki plus 1000 funtów w sprzęcie a miejsca od czwartego do 10 po 2000 funtów w sprzęcie.
Jak widac nie tylko świetna zabawa może zdopingować do wystąpiena w World Catfish Classic.
Niestety najlepsze przynęty na suma nie zostaną dopuszczone i łowić będą zawodnicy tylko na pellet.
W mistrzostwach tych wystartuje i polska ekipa a sponsorem i patronatem zawodów jest amerykańska firma Berkley która to większość sumiarzy zna z nieprzeciętnych plecionek sumowych jak i innych produktów.

Mistrzostwa te odbędą się w dniach od 31 maja do 3 czerwca w miejscowości Chiprana nad rzeką Ebro i już sam ten fakt daję pewność że będą one bardzo ciekawe gdyż łowność tego łowiska już przeszła do legendy.

www.forumsumowe.pl/images/m_miejsce_zawodow.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_world_catfish.jpg

Niestety najlepsze przynęty na suma nie zostaną dopuszczone i łowić będą zawodnicy tylko na pellet.
W mistrzostwach tych wystartuje i polska ekipa i będzie to RAFAŁ FARUGA i WALDEMAR TRAWICKI reprezentujący Team "Wędkarstwo moje hobby"
Oprócz tego w zawodach zgłosiło chęć udziału kilkudziesięciu uczestników z kilkunastu krajów

Oczywiście jako portal ForumSumowe będziemy dzielnie kibicować naszym zawodnikom i trzymać za nich kciuki.
Oczywiście wystąpić i reprezentować nasz kraj może każdy kto uiści około 1500 funtów wpisowego tak że zachęcam wszystkich do startu w zawodach Okokgrin
Zawody będą się odbywać w czterech rundach czyli każdego dnia zawodów od 9:00 do 18:00 a ostatniego dnia ogłoszone zostaną wyniki.

Cała impreza zapowiada się bajecznie nie tylko ze względu na miejsce gdzie się odbędzie i nie tylko ze względu na wysokość puli nagród która już przekroczyła 50.000 funtów ale też dlatego ( i głównie dlatego) że organizuje je postać która jest twórcą World Carp Classic a jak wszyscy wiedzą te zawody swoim prestiżem wpisały się na stałe do historii.
Jest to Ross Honey który jest uznawany za niesamowitego biznesmena a do tego jeszcze bardziej niesamowitego wędkarza który to od lat wkłada wiele serca w propagowanie wędkarstwa jako sportu.

www.forumsumowe.pl/images/m_rekordowy-sum.jpg

Od lewej Rob Nunn a obok niego właśnie osławiony Ross Honey

Mam też nadzieję że użytkownicy naszego forum którzy mieszkają na miejscu staną na wysokości zadania i zrobią dla nas wszystkich świetny materiał na newsa z tej imprezy.


Więcej na temat całej imprezy na oficjalnej stronie worldcatfishclassic.com/index.php

Pozdrawiam wszystkich
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

jbkajdulka

Offline

Ha,pojechałoby się,tylko to wpisowe...grin
 

Radekm

Offline

jbkajdulka napisał(a):
Ha,pojechałoby się,tylko to wpisowe...grin


Zadowoliłbym się nawet tym jakbym mógł relację w TV zobaczyć, a co dopiero tam być...o uczestnictwie nie mówię bo pokora by mnie zabiła...chłopaki z okolic - dajcie po wszystkim jakieś słowo i fotkę Okok
 

jbkajdulka

Offline

scrooged napisał(a):
jbkajdulka napisał(a):
Ha,pojechałoby się,tylko to wpisowe...grin


Zadowoliłbym się nawet tym jakbym mógł relację w TV zobaczyć, a co dopiero tam być...o uczestnictwie nie mówię bo pokora by mnie zabiła...chłopaki z okolic - dajcie po wszystkim jakieś słowo i fotkę Okok

Żartowałem,scro.
Jestem tyko w zerówce,praktycznie bez dorobku sumowegoYyyyy
choć mam nadzieję,że to się wkrótce zmieni,bo pilnie się uczę.
A poziomu,który reprezentują zawodnicy,pewnie nigdy nie osiągnę.
 

Artur Betcher

Offline

Chromolisz głupoty.
Będziesz miał tyle kasy i wolnego czasu na łowienie co ci znani i lubiani to do nich dołączysz.
Będzie cię stać na wyjazdy, spotkania, łowienie na wielu łowiskach europy to i wprawa szybko przyjdzie.
Jak będziesz łowił na łowiska gdzie sum się przewala co rusz to i połowisz.
Weź na przykład gości z Padu. Przewodnicy tak oferują wyjazdy i gwarantują zwrot pieniędzy jeśli nie złowisz suma powyżej 2m tak więc łowienie tam takich po 180 to dziecinada dla kogoś kto tam mieszka a jak to pokażesz na necie to cie wyklaskają jak znawce a prawda jest taka że masz i sprzęt i czas i dobre łowisko.
W Polsce ciężko ci będzie cyklicznie łowić 2 metrowe a i spróbuj to na Sekwanie zrobić to zobaczysz. Z okolic Rybnika masz znanych łowców z okolic Rodanu i Tarnu również ale już na Sekwanie takich nie ma i w Sandomierzu takich nie ma bo inne realia. Znowuż Pokutycki po wyjeździe do Kazachstanu trzeciego suma świata złowił a mieszka w Tarnobrzegu. Wielu nie dając radu połowić w Polsce lub nawet tu zasuwa na Ebro.

Podsumowując kasa czyni cuda i uwierz mi że klucz do sukcesu to dobre łowiska w zasięgu Twojego portfela. Umiejętności przychodzą z czasem.

Zobacz gdzie odbywają się te zawody, tam gdzie populacja suma ma 5mln szt.

Zaproś ich na Wisłę to zobaczysz jak sobie poradzą Usmiech Nie chodzi mi o umniejszanie ich umiejętności bo są to ludzie którzy wiedza co robią ale mieli oni wszyscy warunki żeby się uczyć, jak Ty będziesz takie miał to będziemy Ciebie na tych zawodach oglądać.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Radekm

Offline

jbkajdulka napisał(a):

Żartowałem,scro.
Jestem tyko w zerówce,praktycznie bez dorobku sumowegoYyyyy
choć mam nadzieję,że to się wkrótce zmieni,bo pilnie się uczę.
A poziomu,który reprezentują zawodnicy,pewnie nigdy nie osiągnę.


Jestem tego samego zdania co Artur - gadasz głupoty beka
 

jbkajdulka

Offline

Fakt,że kasa w takich sytuacjach dużo znaczy,a trzeba ją mieć,żeby na jakieś
sumowe eldorado pojechać,np. Caspe.O sprzęcie, zanętach i przynętach już nie wspomnę.Ale nie zmienia to faktu,że trzy tygodnie temu dwa razy spinningowałem tam z siluro,ale nie pofarciło sięYyyyy
 

siewicz

Offline

Zawody trwają już drugi dzień, a na forum sumowym nikt o tym nie wspomina? Oczko

Z tego co widzę w listach wyników Polacy na razie bez ryby. Rekord z dnia wczorajszego to rybka 73kg, ale dziś już podobno padło 91kg Usmiech

Edycja:

Informacja potwierdzona, padło 91kg Usmiech

worldcatfishclassic.com/news/86-wcf-11-team-sebastian-francois-and-jeremy-josserand-have-just-broken-the-world-catfish-classic-record-more-details-photos-and-videos-to-follow

Edit2:

Polacy chyba w ogóle nie dotarli :/

worldcatfishclassic.com/event/wcf-contestants-2011
 

siewicz

Offline

Poniżej filmik z tym okazem 91kg Usmiech nie ma dźwięku, ale myślę, że było tyle słów 'ekscytacji', że zdecydowali się całkiem wyciąć ścieżkę dźwiękową Oczko

YouTube Video
 

kaziu144

Offline

No piękny jest . Ciekawe dlaczego Polski nie ma ?Smutny
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wędka kogha gianthunter catfish Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 4 15 maja 2019 23:14
Robinson Siluro Catfish Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 4 22 marca 2018 21:03
Mistrall Infinity / Windflash Catfish 2,85 Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 2 23 września 2017 00:26
okuma classic pro 302 Poradniki wędkarskie 6 01 września 2017 14:49
Konger Arcus Catfish Spin Wędziska spinningowe na suma 2 24 maja 2017 19:10
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,303,497 unikalne wizyty