Wysoka woda, lokowanie zestawu | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Najpierw zaszło słońce, potem zaszedł fakt, a w rezultacie, ona. -Julian Tuwim


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Forum ogólne o sumach
 
Wysoka woda, lokowanie zestawu

Bolo81

Offline

Witam
Panowie obecnie jest przybór na Wiśle dlatego ja się jeszcze w tym roku nie poddaje, może coś jeszcze się uwiesi Oczko, co prawda prąd rwie jak szalony i te ciekawsze miejscówki są pozalewane do tego drzewa nad głową. Stąd moje pytanie gdzie w takim stanie wody lepiej szukać wąsacza. Normalnie w dzień to bym rzucał na głębszą wodę i lokował przynętę niedaleko dna, natomiast w nocy na płycinie, bliżej brzegu z podniesionym osprzętem ku górze. Jak wygląda spraw na wysokiej wodzie z dużym prądem, dodam tylko ze łowie z brzegu bez możliwości wywożenia.
 

Marcin Chrzanowski

Offline

Też chciałem o to pytać bardziej doświadczonych Oczko Chociaż tak na logikę, jak sobie myślę, to będę szukał miejscówki, która powoduje jakieś spowolnienie nurtu. Tam gdzie rybska mogą spokojnie przebywać w trakcie większej wody i wolniejszego nurtu. Dodatkowo przydadzą się na pewno fotki z niżówki z lata...
 

Bolo81

Offline

Problem w tym ze wszędzie albo drzewa nad głową albo krzaki czy drzewka przy topione do połowy na 2m od brzegu, tam gdzie były jakieś wgłębienia, zakola, główki itd.. wszystko praktycznie pod wodą i bez możliwości dojścia już nie wspomnę o zarzucie, pozostaje wysoki brzeg a to różnie wygląda. Ale zastanawiam się czy lepiej celować np. za główkę bądź w dołki ale na duży nurt dalej od brzegu wykorzystując podwodniaka ale bez zrywki na ciężarku, czy bardziej przy krzaczku niedaleko brzegu na zrywkę już ze spławikiem, a może lepiej w ogóle dna z samym obciążeniem, jak sądzicie ?
 

Marcin Chrzanowski

Offline

Powiem tak. Ja ja tylko woda się podniosła około metra odpuściłem miejscówkę, którą męczyłem w niżówkę. Z prostej przyczynę. Chciałem sprawdzić czy tam gdzie nie było w ogóle ryb w trackie niżówki będzie się coś działo. I moje wnioski są takie. Tam gdzie było płytko i nic nie brało, nawet białoryb, jak tylko woda poszła o metr można było już złapać ładne leszcze. Ja wychodzę z założenia, że przy wyższej wodzie szukam miejsc gdzie były płycizny, bo tam jest spokojniejsza woda. Najlepiej osłonięta jakąś przeszkodą dla płynącej wody. Ryba szuka schronienia od nurtu. A reszta tak samo, czyli kombinowanie z ustawieniem zestawu na dnie ze spławikiem podwodnym na kantach.
 

Bolo81

Offline

Jednym słowem trzeba pokombinować Usmiech chodź już co raz zimniejsze nocki się robią i ryba aż tak się nie spławia ale zobaczymy co przyniesie przyszłość Usmiech
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć
Wygenerowano w sekund: 1.57
51,482,262 unikalne wizyty