Wyjazd grupowy nad Ebro - Zjazd administracji Forum Sumowe | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Cóż tam, panie, w polityce ? Chińcyki trzymają sie mocno ?! Stanisław Wyspiański (1869 - 1907)


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Zloty i forumowe imprezy

 
Wyjazd grupowy nad Ebro - Zjazd administracji Forum Sumowe

Artur Betcher

Offline

Witam.

Ten opis z wyprawy będzie nieszablonowy gdyż napisany będzie nie oczami uczestnika a organizatora.
Zabraknie więc tu pięknych zdjęć ( ani ja ani Kasia nie mieliśmy za dużo czasu żeby je robić), emocji związanych z połowem ryb ( na to też czasu nam brakowało) a także ukaże taki wyjazd od zaplecza strony.
Będzie to druga część tryptyku z wyprawy administracyjnej Forum Sumowe nad rzekę Ebro do polskiej bazy wędkarskiej Fishing Planet.
Pierwsza część z wyjaśnieniem dlaczego to zorganizowałem znajduje się tutaj: http://www.forums...umowe.html

Wyprawa była niemała bo pół setki ludzi 3000km od domu to jednak potężna ekipa a utrzymanie tego wszystkiego w porządku nie należało do łatwych zadań nawet przed wyjazdem a co dopiero w trakcie.
Podsumowanie więc, wszelkie trudności, obowiązki i wszystko inne zostawiam na ostatnią część tryptyku.
W tej skupię się na opisie wyprawy od chwili kiedy wycieczka ruszyła z Polski bo już od tej chwili nad nią czuwałem pomimo tego że mnie tam nie było.

Humor mi dopisywał pomimo tego że tydzień wcześniej dostałem w pracy ultimatum: albo wyjazd albo praca.
Nie mogłem zrobić w konia 50 ludzi i wywalić w błoto 6 miesięcy pracy na rzecz tego zlotu.

Już sam początek przyniósł masę stresu gdyż w Polsce rozszalała się taka zima że pod znakiem zapytania stanęła podróż w ustalonym czasie do Paryża tak żeby nie przekroczyć ustawowego czasu i nie mieć niespodzianek w postaci kar.
Wszyscy musieli stanąć na wysokości zadania i po prostu się nie spóźnić żeby nie opóźnić całości wyprawy. Oczywiście znalazł się rodzynek który na co dzień jeździ w pracy po Polsce a tu spóźnił się godzinę tłumacząc złym wyborem trasy Oczko
Koniec końcem jednak wyprawa ruszyła i przebiła się przez zasypaną Polskę, Niemcy i dotarła do chłodnego ale jednak nieośnieżonego Paryża.
Oczywiście o spaniu moim i Kasi nie było w tym czasie mowy gdyż było wiadomo że nasi podopieczni przyjadą głodni tak więc o drugiej w nocy wzięliśmy się z Kasią za przygotowywanie gulaszu Usmiech

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6774jpg_98d90.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_przygotowanie_objadujpg_89d27.jpg

W międzyczasie cały czas byliśmy w kontakcie z autokarem w razie jakichkolwiek problemów.
Wiedzieliśmy że będzie ciasno w domu ale też kupiliśmy 2 duże stoły z myślą o naszym weselu 2 tyg później tak więc postanowiliśmy wedle zasady "gość w dom, Bóg w dom" przyjąć zlotowiczów najgodniej jak to się da.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6824jpg_1049c.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6822jpg_7611a.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6837jpg_32949.jpg

Była to też okazja do wielu interesujących dyskusji.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6834jpg_cb6f8.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6835jpg_6ef56.jpg

Mam nadzieję że nam się udało bo włożyliśmy w to dużo serca. Atmosfera która panowała u nas w domu dobrze rokowała bo ten dzień minął nam naprawdę na wesoło.
Ciasno oczywiście było bo jednak 40 ludzi w domu to kupa chłopa Haha Niemniej jednak każdy zjadł ciepły posiłek, napił się kawy czy herbaty i trochę "wypoczął" po męczącej podróży.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6825jpg_111e6.jpg

Przed obiadem w naszej rodzinnej świątyni wybraliśmy się jeszcze na zwiedzanie Paryża Usmiech
Pierwszym i najważniejszym dla mnie punktem była wieża Eiffla.


Tu zdjęcie z naszej okupacji "podwieżowego" kibelka Haha

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6839jpg_b23f0.jpg

Tutaj spotkało nas rozczarowanie bo po godzinnym staniu w kolejce okazało się że najwyższe piętro jest zamknięte z powodu....chłodu..... Tego niestety nie można było przewidzieć.
Bądź co bądź jednak wszyscy mieli szansę obejrzeć ten majestatyczny twór pracy ludzkiej z bliska i zaopatrzyć się w pamiątki.
Postanowiliśmy więc że wieżę zaliczymy na powrocie a tymczasem wybraliśmy się spacerkiem pod Łuk Triumfalny po drodze zaliczając słynną Champ Elisses.
Tam uszczęśliwiłem Kasię i w obecności wszystkich oświadczyłem się jej tym samym robiąc jej miłą niespodziankę. Tu apel do wszystkich posiadających fotki o to żeby wysłali mi je na maila arturbetcher@gmail.com.

forumsumowe.pl/h/fshzw_p3162722jpg_e006c.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_p3162720jpg_57b96.jpg

9 godzin to mało na zwiedzanie, odpoczynek i ciepły posiłek tak więc zaraz spod Łuku Triumfalnego musieliśmy się zwijać do domu i w dalszą podroż.

Ruszyliśmy późnym popołudniem tak więc w Hiszpanii w ośrodku Fishing Planet zawitaliśmy wczesnym przedpołudniem w niedzielę.
Droga również minęła nam wesoło, bez niespodzianek a samo lądowanie nad Ebro było zwieńczeniem 6 miesięcy pracy więc i ja odetchnąłem z ulgą Usmiech

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6847jpg_e9e39.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6850jpg_3be37.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6887jpg_493ad.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6900jpg_efef2.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6888jpg_433c9.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6883jpg_7dd0f.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6918jpg_a2370.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6905jpg_dea8e.jpg

Tutaj pierwsze zdjęcie na hiszpańskiej ziemi.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6930jpg_5f340.jpg

Na miejscu niestety okazało się ze zeszła chłodna woda z gór i temperatura wody obniżyła się prawie o 4 stopnie co nie było dobrą wróżba Smutny
Mimo wszystko jednak od początku do końca wyprawy wszystkim dopisywały humory ( no prawie wszystkim bo malkontentów nigdy nie zabraknie Oczko)

Po przyjeździe zajęliśmy się organizacją jak należy. Kasia poświeciłaś się z Kingą i dziewczynami kucharzeniu a ja organizacji i zakupom rzeczy potrzebnych na wyjazd.
Był to naprawdę ciężki chleb bo już wtedy wiedziałem że pieniędzy na zlot może zabraknąć. Same koszta takiej wyprawy gdyby chcieć zapłacić ośrodek znacznie przekraczają 100000zł przy 50osobowej grupie i nawet pomimo tego że połowę ośrodka fundowałem ja a połowę sam ośrodek ciężko było się zmieścić w kwocie 43tyś które uzbieraliśmy.
Stawałem jednak na głowie żeby wszyscy byli zadowoleni co nie jest jednak takie łatwe.
Priorytetem dla mnie było to że ci którzy jako grupa "zasłużeni" którzy pojechali nad Ebro za 400zł od osoby dorosłej i 150zł od dziecka nie musieli więcej na miejscu dokładać.
Oczywiście były trudne tematy jak na przykład łodzie bo o ile łodzi było wystarczająco to jednak 3 silniki przywieźliśmy nowe ze sobą i trzeba było je dotrzeć a do tego podział łodzi zależał od liczby osób łowiących stacjonarnie gdzie na grupę 5 osób jedna starczała a znowuż łowiący z łodzi powinni grupować się po 3 osoby a nie we wszystkich wypadkach tak było. Okazało się ze grupa trzech brała łódź do stacjonarki a na łowienie z łodzi niektórzy dwójkami się udawali Przez co kolejna grupa osób miała jedną łódź na siedmiu przy stacjonarnym łowieniu Usmiech
Na to nie miałem jednak za dużo wpływu bo bieganie za ludźmi i wydzieranie łodzi było na tym etapie niemożliwe. Trochę z tym było zamieszania ale finalnie jakoś sobie poradziliśmy.
O czym nie należy zapominać w żadnej chwili to o fakcie że to nie był wyjazd komercyjny a zlot i tu wszyscy powinni się dogadywać. Mogliśmy co prawda od razu przydzielić łodzie ale przeszkodą były docierające się silniki.
Nauczeni tym doświadczeniem na zlocie w sierpni od samego początku będziemy łodzie przydzielać konkretnym użytkownikom.
W cenie wyjazdu też przewidzieliśmy 3 beczki piwa ( Piotr, właściciel ośrodka dołożył czwartą od siebie na swoją rocznicę ślubu i urodziny Usmiech) choć pomimo wcześniejszych zapewnień że "pić nie jedziemy" starczyły one na pierwsze popołudnie HahaHahaHaha
Doszło więc trochę piwa puszkowego ( ze 200 Haha) które zakupiłem zęby nie zasychało w gardle od ciągłych rozmów Oczko które to już trafiało na stół dopiero wieczorami Usmiech
Już w trakcie porobiliśmy sobie sporo pamiątkowych zdjęć.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6976jpg_a8430.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6974jpg_f1787.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6967jpg_e29b0.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6992jpg_3c58f.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6996jpg_171ef.jpg

Bardzo duże podziękowania dla Tomka Wołoszyna za to że postawił od siebie też coś rozgrzewającego i to w takiej ilości że prawie do ostatniego dnia mogliśmy się rozgrzewać ( to też na prośbę Tomka stawiałem wieczorami żeby starczyło Oczko)Usmiech
Tyle o trunkach które znajdowały się w cenie wyjazdu Usmiech
Jeśli zaś chodzi o jedzenie to tu Kasia z Kingą przy pomocy reszty dziewczyn wykonały olbrzymią pracę i to po 15h dziennie. Każdego dnia był ciepły domowy posiłek a przygotowanie tego na 60 osób wymagało ogromnego wkładu pracy.
Już pomijając codzienne domowe obiady to nawet śniadania przygotowywały na całą grupę codziennie i każdego dnia dodatkowo gar zupy na wszystkich bo jechały z nami dzieci.
Nawet znalazły czas żeby przygotowywać posiłki dla naszego rodzynka wegetarianina Usmiech( pomijam że po połowę z tego się nie zgłosił i było wyrzucane po czasie Usmiech)
Nie zapomniały więc o nikim i o niczym na stole. O owocach, cukierkach dla dzieci, ciastkach do kawy ( kupę domowych ciastek przywiózł Zibi) a nawet gumach do żucia.

W kuchni było, dzięki dziewczynom masę zabawnych sytuacji ale niestety nie było czasu na robienie fotek.
No może z tym małym wyjątkiem ukazującym żarłoczność organizatora wyjazdu....Haha

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6988jpg_2c71a.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6987jpg_34063.jpg

Dziękuje za całą pomoc i ten wielki trud jaki włożyły w żywienie 60 osób.
Specjalne podziękowania dla kierowców którzy choć nie musieli również dziewczynom w kuchni pomagali. Jednego nawet nazwaliśmy "Maryśką" dzięki temu Haha
Tyle więc o żywieniu i dziękuje wszystkim którzy to docenili i dziewczynom podziękowali za opiekę żywieniową...

Sprzęt wędkarski również udało się dostać od Piotra bez żadnych kosztów pomimo tego iż normalnie i za łóżka karpiowe i za cały sprzęt się płaci. Mieliśmy więc do dyspozycji wędziska, kołowrotki i wszystko czego nam brakowało.
Za to dziękuje Piotrowi i Robertowi bo jako właściciele nie dość że wynagrodzili moją pracę na ich rzecz oddając mi bazę do dyspozycji to jeszcze sprawili że nie ponieśliśmy z tego tytułu żadnych kosztów dodatkowych.
Tu należy też nadmienić że od Piotra dostaliśmy bazę a nie całodobową opiekę przewodników bo jeśli ktoś nie wie to koszt przewodnika nad Ebro kosztuje 250euro za dwie osoby na 8h pracy.

W cenie wyjazdu było także paliwo do łodzi i udawało się z tym do przedostatniego dnia. Niektórzy po parę litrów już na sam koniec sobie po dokupywali bo skończyły się środki zlotu a także moje prywatne.
Gazu do przyczep kempingowych było za mało więc dokupiliśmy ale finalnie pomimo tego iż daliśmy znać że gaz jest i tak na koniec 3 butle zostały oddane Piotrowi. Wielu osobom powiedzieliśmy że gaz jest a jak ktoś nie miał wystarczyło zapytać.

Jeśli chodzi zaś o rozmieszczenie osób to większość podobierała się w przyczepach a rodziny z dziećmi poszły do domku żeby dzieci miały największy komfort i tak w domku zamieszkał Tomek Marek z rodziną, Damian Powęska z rodziną i ja z rodziną.
Ogólnie udało nam się w ten sposób maksymalnie wykorzystać przestrzeń życiową ośrodka i sprawić ze każdemu było wygodnie.
Nie zapominajmy też że to był wyjazd wędkarski i jeśli ktoś chciał do Hiltona to wyjazdy pomylił Oczko
Jak na wyjazd wędkarski więc jeśli podsumujemy koszta i to co udało się zrobić za tak małe pieniądze to mieliśmy prawdziwy raj.

Do mankamentów należy jednak zaliczyć problem z prysznicami.
Grzesiek Michalski nie miał żadnych problemów z higieną pomimo tego iż temperatura wody wynosiła 9 stopni.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7007jpg_70aec.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7009jpg_9b27f.jpg

Niestety firma zakładająca niedługo przed naszym przyjazdem solar słoneczny do ogrzewania wody pomyliła rury i oprócz tego co powinno być do spłuczek toalet też doprowadzili gorącą wodę zamiast zimnej.
Kondolencje dla dwóch osobników którzy spłukali zanim podnieśli zadek przez co było goooorąco Haha
Taka ilość osób korzystająca z toalet sprawiła to ze w prysznicach woda gorąca była tylko rano. Większość więc musiała chodzić do naszego domku a o samej wadzie instalacji dowiedzieliśmy się dopiero na końcu. Piotr również nie wiedział o niej gdyż to początek sezonu i jeszcze nikt na to nie wpadł. Wiem że problem został już rozwiązany więc w przyszłości nie pojawi się takie extremum na drodze Usmiech

Mieliśmy też problem z Policją za namiot rozbity nad wodą i przyczepę kempingową przez grupę Adama Gąsiora i Roberta Zakrzewskiego.
Kike już dostał za takie coś w przeszłości mandat 180euro więc wziąłem to na siebie personalnie gdyż uważałem że Kike nie mógł odpowiadać za nas. Byłem organizatorem i nie mogłem zostawić też chłopaków samych sobie.
Cuda się zdarzają jednak Usmiech Pomimo nieznajomości języka hiszpańskiego mandatu nie dostałem Oczko Mam nadzieję że ciasteczka Zibiego smakowały gościowi co po policję zadzwonił Oczko

Finalnie pogoda nas nie rozpieściła i kiedy pod koniec zaczęło być ładnie zrezygnowaliśmy z wyjazdu do Barcelony żeby maksymalnie wykorzystać czas na wędkowanie bo jednak był to wyjazd wędkarski. Nie każdemu się to oczywiście podobało ale tak być musiało.
Planowaliśmy co prawda wyjazd indywidualny dla dziewczyn ale też spełzł na niczym.
Na takich wyprawach zawsze znajdą miejsce sytuacje nieprzewidywalne i nie zawsze to co planujemy z kilku miesięcznym wyprzedzeniem da się potem zastosować w praktyce. Mi też zależało na Barcelonie ale trzeba patrzeć na dobro całości ekipy a nie swoje widzimisię.

Sam wybór miejscówek był niestety ograniczony bo woda bardzo się podniosła. Ludzie prze to byli bardzo rozrzuceni.
Mieliśmy na szczęście do dyspozycji samochody ośrodka i nimi przemieszczaliśmy się na łowiska.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6953jpg_89713.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_6964jpg_74da3.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7001jpg_bc5aa.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7004jpg_005f2.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7103jpg_34688.jpg

Zejście zimnej wody z gór to była tragedia i tylko najwytrwalsi i o największym szczęściu cokolwiek połowili.
Tak ryzykowny termin wyjazdu był jednak konieczny gdyż mieliśmy w grupie osoby mające problemy ze zdrowiem i dzieci przez co lipiec czy sierpień mógłby się okazać po prostu za gorący
Pocieszające było to że nawet ci co nie połowili mieli niezłą zabawę i cały czas było widać roześmiane buzie.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7109jpg_e61bb.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7112jpg_195e4.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7113jpg_e9e99.jpg

Już sama wyprawa w tak dużym gronie pasjonatów była bezcenna a klimat unikalny.
Myślę że wielu to doceniło. Zebranie kilkudziesięciu ludzi 3000km od domu za wiele mniej niż połowę kosztów ( a w przypadku grupy zasłużeni za niecałe 15% kosztów) a jednoczesne sprawienie że w gruncie rzeczy niczego nam nie brakowało zdaje się być zrządzeniem losu. Z tego akurat jestem dumny pomimo kilku błędów których i ja się nie ustrzegłem.

Teraz trochę o sponsorach.
Jak na każdej forumowej imprezie zadbałem o sponsorów którzy przekazali nam na potrzeby konkursu sprzętu za niebagatelną sumę.
Obiecałem za to porobić testy ale przeprowadzenie losowania okazało się niemożliwe gdyż wszyscy się porozjeżdżali Smutny
Losowanie więc odbyło się na koniec i na czasie wstawię film z losowania.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7104jpg_1c15d.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7107jpg_0a833.jpg

Przykre bo samo www.askari.pl zafundowało 10 wędzisk sumowych, http://www.eldora... 3 feedery w zestawach, www.mirasfishing.pl sporo ołowiu, główek i gum a www.sebile.pl woblerki na suma i sandacza.
Apeluję więc do wszystkich żeby jednak te testy porobili bo jeśli płaciliśmy 400zł do zrzuty za cały wyjazd a wylosowaliśmy wędzisko za 350zł to zwykła przyzwoitość wymagała by podziękowania dla sponsorów.


Teraz coś o rybach.
Udało się złowić tylko kilka suuuuuuumów ale za to ładnych Usmiech

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7088jpg_6a50e.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7043jpg_ae508.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7045jpg_e1255.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7048jpg_5c821.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7064jpg_fb553.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7068jpg_c08ae.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7074jpg_9f085.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7053jpg_fa1a0.jpg

Przy okazji wspólnego zdjęcia rozdaliśmy tez pamiątkowe medale które udało się zakupić z puli.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7013jpg_fc443.jpg

Tak jak pisałem najwytrwalsi przechytrzyli pogodę, złe warunki i wszystkie przeciwności bijąc swoje rekordy życiowe.
W gronie tych szczęśliwców znalazł się Robert Zakrzewski, Marcin Szajda ( zacinał Łukasz Sierański), Robert Dubis i Dawid Pająk. Wszystkim pomagały ich ekipy.
Wam wszystkim jeszcze raz gratuluję.
Kilka osób ładnie połowiło sandacze tak jak Damian Powęska i Janek Brzozowski oraz Bracia Kolańczyk z Sebile.pl
Wam też gratuluje i tu udało się wygospodarować z kasy na medale dla wszystkich.Usmiech

Często jest tak że na zawodach gdzie uczestniczy setka osób wygrywa jeden leszcz. Nie mamy więc co sobie zarzucać a dodatkowo Karol pocieszał nas opowieścią jak to w dorzeczy Wołgi na wielkiej wyprawie na sumy nic nie udało się konkretnego połowić.

Wszystko co dobre kiedyś się kończy i popaleni słońcem ze skórą schodzącą z nosa i uszu musieliśmy wreszcie się zapakować w drogę powrotną.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7179jpg_ab244.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7178jpg_0cba6.jpg

Znów jechaliśmy nocą więc czas szybko minął. Udało nam się też opróżnić tylne siedzenia żeby Damian i Tomek z dzieciakami mieli nieco wygodniej.
Po przyjeździe na miejsce znów wizytacja mojego domu i odpoczynek, kawa.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7224jpg_bd1e0.jpg

Humoru też nikomu nie brakowało.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7260jpg_132f8.jpg

Powstał dylemat.
Czy wpierw jedziemy na wieżę Eiffla żeby dokończyć dzieła okazyjnej turystyki czy wpierw na Kebab. Obie atrakcje również były w cenie i pieniądze na nie były ale decyzją większości pojechaliśmy wpierw coś zjeść.
Kebab był koło słynnego Placu Pigalle więc po posiłku pospacerowaliśmy sobie wąskimi uliczkami do Bazyliki Sacre Ceur a następnie przez Pigalle do Moulen Rouge.

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7189jpg_887b3.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7216jpg_8bf8d.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7203jpg_fabf8.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7220jpg_c66d7.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7222jpg_cd043.jpg

Niektórzy mieli okazję pierwszy raz w życiu jechać metrem i tu też nie brakowało zabawnych sytuacji Haha

forumsumowe.pl/h/fshzw_img_7181jpg_c4674.jpg

Po takich trudach jakie mieliśmy zwiedziliśmy zatem całkiem sporo jak na tak krótki czas ale finalnie na wieżę Eiffla nie zdążyliśmy Smutny
Pozostało nam wracać do mnie do domu, napić się kawy i odpocząć chwilkę przed dalszą podróżą.
Udało się jeszcze zaopatrzyć z pieniędzy z puli na drogę powrotną całość ekipy w jedzenie, napoje jogurty i takie tam.

W sobotę wieczorem autobus ruszył do Polski i było to trudne trochę bo poznałem na wyjeździe naprawdę sporo naprawdę fajnych ludzi.

Wyjazd pochłonął i moją i Kasi cała energię a jako że 3 dni później zjechała się rodzina na nasz ślub oddech złapaliśmy po tym wszystkim dopiero w połowie kwietnia. Kasi dopiero po 5 dniach zeszła opuchlizna z rąk i nóg a ja nie miałem ochoty nawet na forum wchodzić z tego zatyrania.
Podsumowując go jednak było naprawdę fajnie choć od strony organizacyjnej naprawdę ciężko.
Na sierpniowy wyjazd będziemy kilka rzeczy organizować trochę inaczej.
Wyjazd taki grupowy ma naprawdę sens bo już to że jesteśmy w tak dużej grupie dodaje ludziom animuszu, nawiązują się ciekawe znajomości i jest po prostu raźnie. Tworzy się unikalny klimat gdzie ryby schodzą na dalszy plan.
Obiady na kilkadziesiąt osób to okazje do wielu ciekawych rozmów, wymiany doświadczeń i zawiązywaniu przyjaźni.
Od strony organizacyjnej jednak są to miesiące prawdziwej orki a żeby było to atrakcyjne cenowo w przyszłości trzeba naprawdę myśleć, wykorzystywać układy i kombinować jak się da.


Przepraszam za chaos w tym opisie wyprawy ale pisze go raz i bez dopracowywania i zmian gdyż nie mam na to za dużo czasu. Zdjęcia moje są mało ciekawe gdyż na te najciekawsze nie było czasu. Taka jest rola organizatora.

Dodam też że 2tygodnie po ślubie udało mi się znaleźć naprawdę interesującą pracę więc Bozia jednak nade mną czuwa Oczko

Na koniec podziękowania.

Dziękuję wszystkim za stworzenie klimatu tej historycznej imprezy gdyż byliśmy pierwszym autokarem z Polski nad Ebro a do tego dzięki Wam wszystkim świetnie się bawiliśmy.
Dziękuje wszystkim tym którzy już po fakcie uszanowali nasze starania, wkład materialny i ten o dużo większy, niematerialny oraz poświęcenie.
Dziękuje kierowcom za to że bezpiecznie nas zawieźli, dali mocny rabat, pomagali w kuchni i za to ze są ludźmi.
Dziękuję mojej Kasi i Kindze Fitzner za ich bezinteresowny trud włożony w nasze żywienie a także wszystkim dziewczynom ( i facetom Haha bo pamiętacie "Marysię" Haha)którzy pomagali nawet okazjonalnie w pracach kuchennych.
Dziękuje Tomkowi Wołoszynowi za materiał rozgrzewający który bezinteresownie przekazał na "potrzeby portalu". Haha
Dziękuję Zbyszkowi Kapustyńskiemu za te magiczne ciastka ( bez obaw, nie były z haszemOczko)
Dziękuje Piotrowi i Robertowi z bazy wędkarskiej Fishing Planet za to że dostaliśmy od Was więcej niż było przewidziane. Piotrowi dodatkowo za wszelką pracę którą wykonał przed naszym przyjazdem oraz za tą w trakcie a było tego wiele.
Dziękuje też wszystkim sponsorom za wszelkie nagrody które ufundowaliście.


http://fishingpla...
www.forumsumowe.pl/images/polska_baza_wedkarska-nad-ebro-sumy-karpie-sandacze.jpg

http://www.askari...
www.forumsumowe.pl/images/askari-sklep-wedkarski.gif

http://www.eldora...
www.forumsumowe.pl/images/sklep-eldorado-sprzet_wedkarski-mikado.jpg

http://www.sebile...
www.forumsumowe.pl/images/sebile.jpg

http://mirasfishi...
www.forumsumowe.pl/images/mirasfishing.png

Dziękuję też wszystkim osobom prywatnym którzy dorzucili się do puli nagród jak Witek Galewski.

Dziękuje Kike, Alvaro i Tomkowi Ladzińskiemu za całą pomoc w organizacji miejscówek i połowów oraz ogólnej pracy bo i ta wykraczała poza standardy tego co mieliśmy zapewnione.
Dziękuje ***** i Józkowi ***** z ******* za mile ich towarzystwo u nas i mam nadzieję że to nie tylko praca była a jednak też fajne i dla Was doświadczenie.
Dziękuje jeszcze raz Kindze za to że okazała się taką jajcarą czyli i do tańca i do różańca. Robert ukrywał przed nami ten skarb Usmiech
Dziękuje wszystkim którzy kupili na swój koszt dodatkowo ciastka i słone przekąski do kawy jak się tuż przed wyprawą okazało ze budżet nam nie wystarczy.
Dziękuję wszystkim którzy kupili wędliny do śniadań i kolacji bo to była jedyna rzecz której nie daliśmy rady kupić a po rozbiciu na tyle chłopa koszt był niewielki.
Dziękuje też wszystkim którzy mi pomogli z organizacją zakupów w Polsce, tym którzy zajęli się zamówieniem medali pamiątkowych oraz wszystkim którzy cokolwiek dodatkowego robili na poczet zjazdu.
Dziękuję też wszystkim którzy w ogóle nam pomogli wyjechać z Polski bo za 400zł od osoby nie dojechalibyśmy nawet do granicy Francji. To dzięki "sponsorom" którzy płacili od 1000 do 2000zł za wyjazd udało się zebrać budżet wyprawy i prawie na wszystko starczyło (za wyjątkiem małych drobiazgów na koniec). I dla Was wszystkich wyjazd ten był niezwykle atrakcyjny bo koszt takiego czegoś znacznie przekracza 4000zł ale gdyby nie Wy i wasze zaufanie do projektu ( nikt nie powiedział z pretensjami "ja dałem tyle a ci jadą za tyle więc mi się należy&quotOczko to nigdzie byśmy nie pojechali. Wszyscy jesteśmy za to bardzo wdzięczni i ja w imieniu ekipy administracyjnej oraz wszystkich "zasłużonych" jeszcze raz bardzo dziękuję.

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia nad wodą Artur Betcher
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Adam Gasior

Offline

Dobra robota Okok Najlepsze jest to zdjęcie z tymi miskami Usmiech Haha
 

Hubert Chamczyk

Offline

Łohoho no to się działo, zorganizować coś takiego? Szacun Usmiech
No Kill
C&R
 

Dawidp

Offline

Wyjazd był super tylko trochę za krótko. Posiedziało by sie tam dłużej.
 

Zbyszek Grudner

Offline

Fajna relacja i ogrom unikalnych fotek. Szacun Okok
Proponuję zmienić nazwę adresu sponsora - "Kilka osób ładnie połowiło sandacze tak jak Damian Powęska i Janek Brzozowski oraz Bracia Kolańczyk z Sebie.pl"
 

marianno

Offline

Jestem pod wrażeniem organizacji wyjazdu Usmiech
 

Jan Serce

Offline

Nie jest lekko zorganizować taki wyjazd, a tym bardziej wszystkich zadowolić. Gratulacje za wspaniałą myśl takiego spotkania, za nieduże pieniądze Okok
 

Filipka

Offline

Dzięki Arturo za taką recenzję wyjazdu Usmiech Następnego na pewno nie opuszczę Usmiech Pozdrawiam
 

Artur Betcher

Offline

To nie takie proste Filip.
Po pierwsze już nie będzie autokaru po preferencyjnej cenie i wyjazd będzie w pełni sezonu turystycznego.
Po drugie wykorzystałem już na wyjazd administracyjny to co zarobiłem pracując dla ośrodka i już go nie będzie za darmo.
Po trzecie każdą jedną rzecz trzeba zakupić z puli a jest tego sporo.
Jeśli robić komercyjnie to co zrobiliśmy i mieć z tego zarobek to wyjazd musiałby kosztowa powyżej 4000zł od osoby czyli między 160 a 180tyś za całość.
Nawet jeśli wyrzucimy zarobek, wykorzystamy układy z ośrodkiem żeby mieć zniżkę wysoką na dużą grupę na bazę i cały sprzęt to żeby utrzymać standard tak żeby niczego nie zabrakło to i tak koszt waha się w granicach od 95 do 105tyś na grupę 40 osób.
Po rozbiciu na wszystkich jest to ok 2500zł ( już nie wchodzi w grę ktokolwiek za kilkaset złotych a obecne oferty na rynku dają w tej cenie tylko drogę i spanie z łodzią na 6 osób ) więc jest to i tak super atrakcyjnie jak podsumować że było by w tym pełne wyżywienie, paliwo do łodzi, licencje, droga, wieża Eiffla, kebab w Paryżu, sprzęt na miejscu, baza, ubezpieczenie itp ale tylko pod warunkiem zebrania 40 osób. Jeśli osób byłoby kilka mniej już z własnej kieszeni musiał bym na to wszystko dopłacać a mnie po prostu na to nie stać. To nie wyjazd komercyjny.
W planach jest zorganizowanie czegoś takiego w sierpniu bo trzem osobom jestem to winien ale wszystko zależy czy uda się zebrać grupę.
Będzie o tym jeszcze ale nie na razie bo za bardzo czasu nie mam.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Filipka

Offline

No to faktycznie już tak kolorowo to nie wygląda
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć
Wygenerowano w sekund: 0.08
35,324,881 unikalne wizyty