Przekładnie stosowane w kołowrotkach | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Natura nie łamie swych praw. -Leonardo Da Vinci


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Poradniki wędkarskie

 
Przekładnie stosowane w kołowrotkach

Jozefp

Offline

Ja z żoną jestem już 15 lat,jak tak ma być i z kołowrotkami no to nie prędko go zmienię beka
 

Kazimierzp

Offline

Panowie jest tylko jedno ale czy ten młodszy model będzie lepszy od starego ? Tyczy się żon jak i kołowrotków.
 

Andrzej Kossakowski

Offline

Ja się nigdy nie przekonam... Za bardzo kocham swoje dzieci Usmiech
 

Kazimierzp

Offline

No właśnie i tu nas babeczki mają na haku, kiedyś jak byłem na korepetycjach ze statystyki u pani dr w Krakowie to powiedziałem jej że ja to bym czasem opieprzył moją żonę, ale mogłoby być synkowi przykro że opieprzam jego mamę więc pasuję. Pani zawołała męża abym mu powtórzył tę maksymę i poleciła mu się do niej stosować.
 

casear

Offline

Witam
To nie całkiem tak z tymi materiałami i jakością przekładni. Faktycznie w kołowrotkach z przekładnią ślimakową zetknąłem się wyłącznie z połączeniem stal - mosiądz (fosforbrąz). W przypadku legendarnych Cardinali 77, 66. 44, 33 czy Cardinala Suveran i zapewne kołowrotków innych firm (jak DAM QUICK 5001 , czy parę lat temu limitowana, seria Quick 1000-4000 FD) były to kołowrotki "flagowe" i miały zastosowane bardzo dobre materiały. Generalnie dotyczyło to chyba wszystkich kołowrotków na ślimaku. Przekładnia hipoidalna jest teoretycznie nieco słabsza ale zdecydowanie sprawniejsza i łatwiejsza w produkcji i spasowaniu. I dzisiaj również we "flagowcach" typu Saltiga Daiwy czy Stella Shimano stosowane są przekładnie hipoidalne. Jeszcze kilkanaście lat temu we flagowcach wymienione firmy stosowały przekładnie stalowe lub stal-mosiądz. dziś jest to już mosiądz-aluminium. I nikt mnie nie przekona że to są właściwe materiały, chyba że chodzi o planowe zużycie..Za głębokiego PRLu czeski Tokoz produkował taniego Reex z przekładnią aluminiową i droższego Stabila IV z przekładnią stalowo-mosiężną. Sabilem można by chyba wiadro ze studni wyciągnąć, w każdym razie przekładnia by wytrzymała....Współczesnym kołowrotkiem który ma przekładnie stalowo-stalową jest Okuma Makaira i oczywiście kołowrotek jak najbardziej pasuje do sumowego forum bo na suma (żywcówka) nadaje się super. Tylko cena ...Tu recenzja z opisem "ostatniej porządnej przekładni" http://www.alanhawk.com/reviews/mks.html
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć
Wygenerowano w sekund: 0.77
35,338,190 unikalne wizyty