Mocowanie żywca a regulamin PZW | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Każdy gromadzi blizny w sercu. -Paulo Coelho


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Przynęty żywe używane żeby złowić suma

 
Mocowanie żywca a regulamin PZW

Jaroslaw Radzki

Offline

Wiesz zastanawiam się nad zastosowaniem do większych żywców zamiast plecionki to tej linki przyponowej monofilowej innymi słowy tej grubej żyłki przyponowej o grubości 1 lub 1,2mm jest twardsza i powinna bardziej stabilizować żywca niż plecionka, a mniejsze do 35cm mocowanie jak pokazywałem Tobie na zlocie duża agrafka za pyszczek i kotwa dalej, choć mam pewne spostrzeżenia po tym sezonie i w kolejnym muszę cos przetestować ale to na inną okazję.
 

Dariusz Kucharski

Offline

Nie miałem z tym styczności , i nie mam zdania ale wiem że wystarczy dopracować system i nie będzie plątania, najgorsze jest to że cały dzień żywiec pływa i nie jest splątane na inspekcję płynę ostatni raz około 22 i jest ok, a rano ---- motek taki że głowa boli Placze i nocka poszła na marne mogłem sobie czekać na brankowysmiewacz
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Ale kotwisz żywca samą kotwiczką Darku??? hmmmm mniejsze można spokojnie większym hakiemale one raczej nie powinny plątać, ale uważam ze jednak agrafka i kotwiczka lub hak to optymalne zbrojenie na rzece i nie powinno być kłowpotów więc po co kombinować z innym systememNono
 

Dariusz Kucharski

Offline

Jarku nie chodzi mi o inny systemNono nigdzie tak nie napisałem tylko dopracować wyżej wymienione, i tyczą się Bojki- piszę to dla jasności bo na podwodniaku nie ma żadnego problemuOkok
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Pomyślałem o innym systemie bo napisaleś że kotwisz kotwicą za grzbiet i nie skojarzyłem boji, za grzbiet haczę tylko na wodzie stojącej i tam nie miałem nigdy problemu a na rzece nigdy za grzbietem nic nie kotwiłem pod płetwą odbytową lub z boku rybki tez próbowałem i tez zawsze było ok tylko raz karpik mi poplątał a karasie te 35cm szmigały jak marzenie.
 

Piotr Stec

Offline

Czy montaż takiej agrafki na krętliku ma sens? Krętlik na przyponie między dwoma stoperami, na końcu przyponu kotwica - no właśnie, tutaj mam kolejne pytanie, czy powinna być wbita w żywca, czy 'dyndać' pod spodem luźno?
@edit: dodam, że to zestaw na rzekę.
 

Wisniewski Michal

Offline

Agrafkę bez krętlika najlepiej zacisnąć pęltlą samo zaciskową bezpośrednio na przyponie, krętlik to zbędny balast w tym przypadku. Taki myk ma na celu stabilizowanie żywca i ograniczenie mu możliwości splątania zestawu. Kotwica koniecznie w tyłek, bo taka dyndająca może zostać poza pyskiem w momencie brania. Co innego gdyby był hak dodatkowy.
 

Piotr Stec

Offline

Masz na myśli taką pętlę?
forumsumowe.pl/h/fshzw_20150615_180705_2d130.jpg
 

Wisniewski Michal

Offline

Mniejwięcej. Robisz pętęlke palcami na przyponie przekladasz przez agraflę i zaciskasz.
 

bock_1

Offline

,,Kotwica koniecznie w tyłek, bo taka dyndająca może zostać poza pyskiem w momencie brania."
Witam. Co do cytowanej wypowiedzi gdybym tą kotwicę ,,zamocował " do ryby ( okolice płetwy odbytowej) gumką ? czy byłby to błąd? Czy jednak wbijać kotwicę w żywca? Od razy pytanie do doświadczonych kolegów? Co jest lepsze ? Co lepiej zastosować? Większy hak czy mniejsza kotwica? Pozdrawiam.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć
Wygenerowano w sekund: 0.04
35,651,840 unikalne wizyty