Blog wędkarski Cezary Karpinski | Forum sumowe


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie ma na świecie nic równie potężnego jak pomysł, którego czas właśnie nadszedł. -Wiktor Hugo


Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Blog

Cezary Karpinski

Cezary Karpinski

Pochodzi z: Piaseczno

Kraj zamieszkania:

Zainteresowania: Wędkarstwo

Ulubione łowiska: Śniardwy

O mnie:

Mogę się określić jednym zdaniem - zwariowany na punkcie elektroniki wędkarskiej, map i badań oraz wszelkich nowinek technicznych z tym związanych.

Ostatnie wpisy:
14.09, 2012
Sum na ekranie echosondy

Sum na ekranie echosondy

Na  zakończenie tryptyku - "Ryby Miesiąca" – weźmiemy na warsztat rybę, na którą sezon rozpoczyna się w lipcu. Jak zapewne się domyślacie, będzie to król polskich rzek i jezior, jego wysokość sum.

Sumy to potężne ryby, a w naszych wodach również żyją fenomenalne egzemplarze tego gatunku. Mimo to rzadko się zdarza, żeby ktoś powiedział mi: „Tak, widziałem suma na ekranie echosondy”. Dlaczego tak się dzieje? Jestem prawie pewny, że sum wcale nie jest tak rzadkim gościem na ekranach naszych echosond. Bardziej prawdopodobne jest to, że ...

05.06, 2012
Konkurs - echosonda na wakacje

ForumSumowe.pl i sklep Best-Sonar.pl Zapraszają wszystkich forumowiczów do udziału w konkursie w którym można wygrać echosondę CONDOR 242 dc

Udział w konkursie mogą wziąć udział członkowie forum którzy: Są zarejestrowani pod imieniem i nazwiskiem oraz prawidłowo odpowiedzą na pytanie konkursowe które brzmi: Jak nazwa się firma specjalizująca się w produkującej wysokiej klasy przetworników do echosond? Odpowiedzi prosimy wysyłać mailem na adres: info@best-sonar.pl dodając imię i nazwisko. Osoba musi także dodać posta do tematu na forum o uczestnictwie, będzie to weryfikowane. Rozstrzygnięcie konkursu oraz losowanie echosondy Condor 242dc odbędzie się w czasie zlotu forum sumowego w dniu 7.07.2012.

Gwoli podpowiedzi. Wertując forum Sumowe i Bazę Wiedzy na

03.06, 2012
Pierwsza echosonda wędkarska

Pierwsza echosonda wędkarska

Czym kierować się w wyborze echosondy? Jakiego wybrać GPS-a, a może jakieś combo - będące połączeniem i jednego i drugiego?

Trudno radzić - każdy ma sporo wyobrażeń na temat tego, jaka powinna być echosonda czy GPS. Zazwyczaj ci, którzy kupują te urządzenia po raz pierwszy czują się zagubieni. Postaram się, choć trochę pomóc w wyborze i być może ustrzec Was przed dyskomfortem pozakupowym.

Pierwsza zasada, którą powtarzam do znudzenia: "Każda echosonda jest lepsza od braku echosondy”.

02.06, 2012
Przetwornik echosondy - podstawy

Przetwornik echosondy od zaplecza strony

 

W poprzednim miesiącu przeszliśmy na nieco wyższy stopień poznania podstawowego elementu echosondy, jakim jest przetwornik. Zobaczyliście, jak w rzeczywistości z czujnika rozchodzi się energia ultradźwiękowa i jakie są tego konsekwencje w odczytach sonaru.


W tym odcinku chciałbym pokazać, jak wykorzystać specyficzne właściwości czujników i jak dobrać je stosownie do preferowanych typów...
02.06, 2012
Echosonda - wiązki i stożki
Echosonda - wiązki i stożkiOtrzymuję wiele pytań od Czytelników i muszę stwierdzić, że w nawale nowych modeli echosond wciąż są wędkarze którzy czują się lekko zagubieni. Dlatego postanowiłem usystematyzować podstawową wiedzę na temat sonaru, a dla bardziej ambitnych Czytelników dodać nigdy nie publikowane szczegóły.


Zaczynamy od przetwornika echosondy. Przetwornik to część echosondy, która wysyła impuls ultradźwiękowy oraz odbiera sygnały odbite od ryb, dna i podwodnych przeszkód. Zrozumienie, jak działa czujnik, bardzo ułatw...

25.05, 2012
BATYMETRIA - Zrób to sam

W artykule o wędkarskiej komórkowej nawigacji pisałem o ogólnopolskiej akcji zbierania danych batymetrycznych. Teraz opiszę przydatne techniki i strategie zbierania informacji o głębokości na Waszych ulubionych jeziorach i rzekach.

Kiedy wychodzę nad brzeg jeziora i patrzę na jego spokojną taflę, zawsze wyobrażam sobie jego dno. Podwodne góry, doliny, zatopione drzewa i całe lasy, głazy spiętrzone w piramidy, kamienne ławice i głębokie tonie, do których nie dociera światło słońca.

Przyzwyczailiśmy się, że świat nad wodą jest wizualnie oczywisty. Wystarczy zrobić fotografię lotniczą i całą topografię mamy jak na dłoni...

19.05, 2012
ELEKTRONIKA WĘDKARSKA - Pytania i odpowiedzi

Do pełni sezonu zostało jeszcze trochę czasu, więc myślę, że zdążymy omówić tematy, które zdecydowanie ułatwią współpracę z elektroniką, gdy wiosna na dobre wbije w nasze wędkarskie serca swoje zielone pazury.

Co składa się na zestaw echosondy i czy można pracować z urządzeniem, kiedy czujnik nie znajduje się pod wodą?

Zestaw echosondy w najpopularniejszej, podstawowej wersji składa się z ekranu, na którym wyświetlane są obrazy, kabli zasilających oraz przetwornika zwanego również transduktorem. To właśnie przetwornik jest aktywnym elementem zestawu. Działa impulsowo i raz jest głośnikiem wysyłającym...

Ostatnie dodane zdjęcia:
Ostatnie dodane filmy:

Aktualnie online

Gości online: 17

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 8,290
Najnowszy użytkownik: Adam32

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

21 czerwiec 2019 14:09
Siema

17 czerwiec 2019 01:10
Powitać Usmiech

16 czerwiec 2019 23:40
Hej

16 czerwiec 2019 19:56
Witajcie.

21 maj 2019 17:08
Powitanko

12 maj 2019 15:45
Witam po dłuższej przerwie Haha

12 maj 2019 11:24
Siemka.

11 maj 2019 14:24
Siemka Usmiech

07 maj 2019 23:42
Witajcie.

03 maj 2019 08:17
Siema Usmiech

Nasz baner

Forum Sumowe - portal sumowy
Wygenerowano w sekund: 0.09
35,027,194 unikalne wizyty