Kołowrotek na suma do spinningu od 250 do 500zł | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Gdzie będzie pycha, tam będzie i hańba, gdzie pokora, tam mądrość. -Salomon


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Kołowrotki sumowe spinningowe
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Kołowrotek na suma do spinningu od 250 do 500zł

Lukaszb

Offline

Jozef Pojedyniec napisał(a):

Lukasz Bieniawski napisał(a):

Jozef Pojedyniec napisał(a):

Lukasz Bieniawski napisał(a):

Apropo prowokowania, przypomniał mi się niedokończony test krętlika Józek... Ale nie ciągnę tematu bo to nie odpowiednie miejsce Haha


Opony mam łyse to nie da rady pfft


Prawie nowe zimówki mam na sprzedaż Haha

Zimówki jeszcze tą zimę dadzą radę myślę,tylko letnie będę potrzebował na wiosnę Okok


Nie kupuj letnich, kup moje zimówki i zakładaj je na lato! Wiesz jak dobrze się wgryzają w błoto? Haha Dobra koniec offtopica Haha
 

edi

Offline

Padały w tym temacie wzmianki o grubości osi kołowrotka. Może to głupie pytanie ale robi ktoś takie pomiary? Nie zwracałem na to wcześniej uwagi, gdyż przy łowieniu drapieżników naszych wód ( poza sumem ) większość popularnych młynków spinningowych daje radę. Robię przymiarki do Opus Plus 5000A i dobrze by było wiedzieć jak już będę w sklepie jaka oś być powinna?
 

Janusz Golebiewski

Offline

edi napisał(a):

Padały w tym temacie wzmianki o grubości osi kołowrotka. Może to głupie pytanie ale robi ktoś takie pomiary? Nie zwracałem na to wcześniej uwagi, gdyż przy łowieniu drapieżników naszych wód ( poza sumem ) większość popularnych młynków spinningowych daje radę. Robię przymiarki do Opus Plus 5000A i dobrze by było wiedzieć jak już będę w sklepie jaka oś być powinna?

Kiedyś gdzieś sporo się naczytałem na temat serii OPUS PLUS i nie polecali ich
 

Artur Betcher

Offline

Mi się wydaje że moje mają cienką oś ( Technium 5000 i 6000) i nie przeszkadza to gdyż zależne to jest od forsowności holu a ten przy spinningu rzadko taki bywa. Bardziej bym się martwił jego hamulcem ( nie siłą a płynnością) i trwałością ogólną.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

edi

Offline

W sklepie płynności hamulca raczej nie sprawdzę...? Dlatego fajnie jak by ktoś coś napisał o tym młynku, oczywiście sprawdzone w praktyce. Na jego korzyść przemawia masa ( będę łowił z brzegu ), pojemna szpula i zapasowa szpula oczywiście. Od jakiegoś czasu rozglądam się też za Oceano 4500J ale jak na razie ceny nie dla mnie.
 

Artur Betcher

Offline

I to jest inteligentna odpowiedź. Wiele razy się spotkałem z tym że ktoś zakręcił hamulec i ręką sprawdził jak chodzi a następnie zachwalał że płynny i mocny. Jak takie opinie słyszę to mam ubaw po pachy.
Nie idzie sprawdzić w sklepie, płynność hamulca sprawdza się jedynie realnie podczepiają pod coś plecionkę.
Musi być kołowrotek założony na wędzisko i plecionka na wszystkich przelotkach.
Kiedyś kolega kupił jakiś ładniutki Ryobi. Zachwalał go bardzo i wizualnie też był śliczny.
Pojechaliśmy nad wodę i w trakcie trola nagle dostał zaczep. Aż wypieków dostał zacinając "suma" gdyż kiedy hamulec jest nie płynny to podczas zaczepu wędka skacze jak przy braniu suma. To samo się tych Back Cata, tak samo hamulec chodził z tym że kołowrotek nawet koło Ryobi leżeć nie powinien, taki to był syf konstrukcyjny.
Na zaczepie na średnio skręconym kołowrotku pod czas trolingu moje wędki nie skaczą ani troszkę i od razu widać czy to sum czy zaczep. To dlatego tak ważne jest żeby kołowrotek miał płynny hamulec.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

edi

Offline

Kolega kupił Sangera do spina w ubiegłym roku. Kosztował ponad 200 zł( nie pamiętam dokładnie) i ma 5 lat gwarancji. Sumka nie uświadczył niestety, tak że hamulec nie sprawdzony. Jest zadanie na popołudnie Oczko
 

Mateusz Harezlak

Offline

edi napisał(a):

Padały w tym temacie wzmianki o grubości osi kołowrotka. Może to głupie pytanie ale robi ktoś takie pomiary? Nie zwracałem na to wcześniej uwagi, gdyż przy łowieniu drapieżników naszych wód ( poza sumem ) większość popularnych młynków spinningowych daje radę. Robię przymiarki do Opus Plus 5000A i dobrze by było wiedzieć jak już będę w sklepie jaka oś być powinna?


Jeśli Ci to w czymś pomoże to mogę podać Ci grubości ośki w moich kołowrotkach do spina:

Penn SSV 4500 - oś 4,55mm
Penn Slammer 360 - oś 4,75mm
Penn Slammer 460 - oś 5,55mm

Sama grubość ośki jeszcze o niczym nie przesądza, równie ważne jest też z jakiego materiału została oś wykonana, a także to w jaki sposób została wsparta w środku kołowrotka, dla przykładu Slammer ma 3 punkty podparcia co też przekłada się na trwałość osi. Nie bez znaczenia jest też to z jakiego materiału zostały zrobione pozostałe cześci czyli całe bebechy, mechanizm, obudowa...

Kolejną bardzo ważną kwestie poruszył już wcześniej Artur, czyli hamulec. Ten musi być płynny, mocny i wytrzymały. Jeśli ktoś ma wątpliwości czy jego kołowrotek ma płynny hamulec to proponuje przeprowadzić taki szybki i prosty test:

YouTube Video


Hamulec należy ustawić tak aby pod swoim ciężarem bardzo wolno oddawał linkę, w ten sposób szybko zaobserwujemy czy hamulec pracuje płynnie czy zwalnia - przyspiesza lub co gorsza zacina się i staje w miejscu.
 

Artur Betcher

Offline

Ten test nic nie mówi i jest nie wiarygodny.
Taki test trzeba przeprowadzać na skręconym hamulcu, dopiero wtedy widzimy czy wszystko gra. Jeszcze lepiej żeby było to zrobione na wędzisku.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

edi

Offline

Dzięki Mateusz. Dzisiaj kolega przyjechał ze swoim Sanger Uni Cat Destoyer II. Oś oczywiście zmierzyłem i ma 6 mm. Korzystając z okazji wykorzystałem go do testowania wędki ale to umieszczę w odpowiednim temacie. Co do hamulca kołowrotka pod obciążeniem pracował równo, bez żadnego szarpania czy przycinania.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Kołowrotek Powitalnia sumowa ;) 5 20 listopada 2020 11:13
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Wygenerowano w sekund: 1.56
51,477,775 unikalne wizyty