Pierwszy ponton... | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Znosić zło jest sposobem, aby je zniszczyć. -Antoine De Saint Exupery


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Pierwszy ponton...

Gornik z Janiny

Offline

Poszukuję mojego pierwszego pontonu dlatego najpierw postanowiłem popytać na forum bardziej doświadczonych posiadaczy tego gadżetów. A więc będzie on używany głównie na wiśle przede wszystkim do wywózek, poszukiwania miejscówek, ewentualnie spinning zależałoby mi na 2-osobowym z możliwością montażu silnika. z góry dzięki za odpowiedzi pozdro...
 

BartoszC

Offline

W takim układzie polecam 3m ze sztywna podloga (spinning) i pawężą. Wersja najtańsza bark, potem pontony z podloga aluminiowa - nieco droższy kolibri KM-300/360 (nieznacznie ciezszy) z cisnieniem do 0,15bar, potem pontony z cisnieniem 0,25bar - np. gala F-300 ewentualnie bush z podloga ze sklejki.

Jak pierwszy ponton i bedziesz go dmuchal za kazdym razem to bralbym kolibri KM-330 DSL lub 360DSL nieznacznie ciezszy od 300/330, powiekszony poklad i znacznie tanszy od gali lub gale jesli fundusze pozwalaja.
Cisnienie 0,25bar mialoby ta zalete ze dopompowywalbys go rzadziej jesli trzymalbys go na przyczepie/na wodzie dlugo (np. tydzien lub dluzej).

Mam ok. 4 lata doświadczenia z pontonem 3m i pod zastosowania o ktorych piszesz jest jak ulal przy niskiej wadze. Także spinning i trolling we dwóch. Do tego kolka slipowe i spuszczasz go gdzie chcesz z całym sprzętem w środku naprawde bardzo wygodnie.
 

buli82

Offline

Z własnego doświadczenia powiem ci tak,nie bież się za jakieś tam tanie pontony,nieduże czy co tam podobnego.Bo trochę po pływasz i kupisz następny większy,mam kilka to wiem i. Ludkę 4,80 ale kupiłem następnego,(nikogo tu nie reklamuje,wspieram,to moja opinia) Kolibry 3,30 twarda podłoga ta sklejka klejona taśmą zdaje egzamin,szybko się rozkłada.Plywam tym pontonem po krzakach na Bugu ,po łące za samochodem ciagam z miejsca na miejsce i nic ! Tylko po każdej,wyprawie,mycie z piachu i przechowuje napompowany w zimie.Najlepiej to jak byś zobaczył te pontony w realu i wtedy decydować
 

Gornik z Janiny

Offline

A jaki silnik do tego ? nie mam patentu...
 

BartoszC

Offline

Ja bym sie kierowal przy wyborze silnika jego waga, cena i tym gdzie bedziesz plywal. Bo jak w tych miejscach nie ma praktycznie nurtu i nie bedziesz sie zapuszczal daleko od wodowania to lekki elektryczny 12V, choc wiekszosc Ci z pewnoscia poleci spalinowy (szybka zmiana miejscowki). Jesli Cie stac na mocny spalinowy i nie bedzie problemu z noszeniem/wodowaniem (waga) to bierz taki jaki podany jest maksymalny do danego pontonu czyli ok. 15km dla pontonow 3m. A bez patentu to zdaje sie maksymalnie 10kw czyli ok. 13km. Silnik z krótką stopą.
 

buli82

Offline

Bież spalinowy,elektryki to zabawki,mialem to wiem z czasem i tak kupisz 15km z papierem na 10km i pływasz.Ale z silnikiem to poważnie,jak nie masz zaufanego to zbieraj na nówkę.Bo będzie sporo wkurwienia na (używanym a to cewka a to środek od morskiej wody i tde) Mam starego Merkury 10km 2001 rok pracuję od zejścia lodu do późnej zimy,nic tam się nigdy wydarzyło.Oleje co sezon,świeca paliwo i ogień,moja rada nie kupuj na szybkiego,popatrz poszukaj,taki silnik to 5-10 lat bez dotukania
 

Gornik z Janiny

Offline

Kupno nowego pontonu to raczej podstawa, przynajmniej tak mi się wydaje a co myślicie o kupnie silnika używanego czy warto podjąć to ryzyko i czym się kierować w takiej sprawie...
 

Dariusz Kucharski

Offline

Używka to zawsze ryzyko ale nie wszyscy to oszuści, patrz skąd kupujesz czy sprzedający mieszka blisko wody czy daleko , czy pierwszy właściciel czy nie wiadomo który? wygląd zewnętrzny tez może mylić robiłem 2 letnie silniki które były igła, a z wyglądu złom ,poobdzierany, nie wszyscy dbają o wygląd , jeśli kupujesz z ogłoszenia sprawdź czy to nie handlarz ci zawsze kombinują by zarobić,Najważniejsze sprawdzić ciśnienie sprężania jak ma poniżej 7Bar to odpuścić sobie, są też używki 10 letnie i starsze które są w super stanie Usmiechdecyzja należy do ciebie
pozdrawiam
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ponton mega Tm 350 +kil Łodzie, pontony i inne środki pływające 1 03 lipca 2019 08:03
Zawór ponton Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 lipca 2019 14:19
Sprzedam ponton honwave t30 ae2 z silnikiem 55lbs Sprzedam sprzęt wędkarski 8 03 marca 2019 22:10
Mój pierwszy sum Łowienie sumów na grunt 2 29 lipca 2018 20:57
Ponton Pro Marine Forsage 320 Łodzie, pontony i inne środki pływające 53 22 lipca 2018 17:23
Wygenerowano w sekund: 1.71
51,299,708 unikalne wizyty