Co robię źle? | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Kto nie ma od­wa­gi do marzeń, nie będzie miał siły do wal­ki.Paul Zulehner.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Spinning, Trolling za sumem
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Co robię źle?

frekk1337

Offline

Witam, od około 2 tygodni pływam za sumem prawie codziennie.
Trolluję na Odrze gdzie głębokość waha się w graniach 4-5m, łowię głównie na woblery sumowe. I teraz pytanie. Co robię źle, ze nie udaje mi się złapać wymarzonego wąsacza? (tylko przyłowy sandacz/szczupak). Dodam, ze ubiegłoroczny sezon też na zero. Źle pływam? Może mam takiego pecha?Zmeczony Liczę na pomoc bardziej doświadczonych wędkarzy. Pozdrawiam Haha
 

BartoszC

Offline

Gdzie przez te 2 tygodnie plywales, jaka predkosc, jakie woblery, na ilu metrach pracowały?Jak wybrales obszar do trollingu - czemu akurat tam? Czy losowo wybrany? Duży czy przez 2 tygodnie/rok to samo miejsce ?Oczko W jakich godzinach?
Jak trollingowałeś w zeszłym sezonie?

Tylko nie odpowiadaj ze probowales wszystkiego bo wtedy nie powiemy co robisz zle, hehe...
 

frekk1337

Offline

No to tak, pływałem na odrze w okolicach Oławy, woblery różne (od typowo sumowych po bardziej uniwersalne typu rapala x deep), pracowały przy samym dnie czasami uderzały sterem o kamienie. Prędkość to jakieś 3.5-4km/h. Miejsce jest niby dobre bo wyjeżdżało już tam sporo sumów. Wybierałem godziny bardziej popołudniowe. W zeszłym sezonie robiłem to samo i bez efektów. Chyba będzie trzeba po prostu zmieniać jak najczęściej miejsce i liczyć na farta Haha
 

BartoszC

Offline

A masz echosonde? Tutaj na forum mamy temat ze zdjeciami suma z echosondy. Przejrzyj temat i sproboj stosowac plycej chodzace woblery jesli sumy beda w polowie wody. Ja wymiataczem sumowym jeszcze nie jestem ale pierwsze efekty juz sa i jest coraz lepiej wiec moze niech sie ktos jeszcze wypowie.
Poza tym doradzilbym:
- jesli nurt na to pozwala to plynac wolniej ok. 2km/h
- wieksze baryly o mocnej pracy typu perch 14 sdr, woblery sowa, x deep to raczej do zestawu z wedka medium (sandacz) i te bym sobie odpuscil jak nie chcesz przylowu
- jak miejscowka sprawdzona to nie zmieniaj bo sum bedzie jak zmienisz woblery i predkosc... chyba ze na lepsza miejscowke Oczko , sa takie miejsca ze 2 lata bedziesz czekal na branie ale jak miejsce masz dobre to zmien taktyke

Ja z kolei sie zastanawiam czy warto w ogole zaprzatac sobie glowy trollowaniem w miejscach typowo plytkich na duzej powierzchni gdzie wiem ze sum wychodzi na noc na zer (trolling poznym popoludniem) , glebokosc 1,5m - 2m. Ktos ma jakies doswiadczenia z taka sytuacja?
 

frekk1337

Offline

Echo jeszcze nie mam, ale mam w planach zakup. Tak jak mówisz chyba zostanę przy typowo selektywnych baryłakch. Dzięki! Oczko
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Co robię źle? Relacje z wypraw na suma 1 19 czerwca 2018 21:14
Co robię ze złowionymi sumami. Poradniki wędkarskie 32 15 lipca 2016 20:38
Wygenerowano w sekund: 1.64
51,479,213 unikalne wizyty