Montaż silnika 15km samemu | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

W czasie łowienia ryb należy zachowywać najwyższą ostrożność - zwłaszcza gdy się jest rybą.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Montaż silnika 15km samemu

pawel3209

Offline

Witam.
Noszę się od dłuższego czasu z zamiarem kupna pływadła i silnika.Wybór padł na yamahę.Z początku myślałem o 8km ale teraz pojawiła się opcja 15km w czterosuwie za przyzwoite pieniądze.Tylko tak się zastanawiam bo 52 kg to waży..Zazwyczaj na ryby wybieram się sam.Miejsca do wodowania na Warcie są różne...O to że go przeniosę czy rozładuję, załaduję się nie boję silny ze mnie chłop.Mam obawy co do samego montażu jedynie.Ponton 3.3m będę montował zawsze na miejscu-nie mam przyczepki.Czterosuwu jak wiadomo chyba nie można przechylać na jedną stronę tak ? Kółek do pontonu nie posiadam.Jak się zabrać do tego i jak to wygląda u was Panowie?Zakłada ktoś tego typu silnik sam czy zawsze we dwójkę ? Elektruka i akumulator brałem w rękę i do zwodowanego pontonu wchodziłem z tym bez problemu ale tu sobie jakoś nie wyobrażam.
 

Dariusz Kucharski

Offline

Powiem ci tak czarno to widzę ten montarz samemu ,gdyby były warunki idealne fajny brzeg ponton stabilny,.... to jeszcze jeszcze ale zazwyczaj tak nie jest, może dasz radę ale radziłbym zakładać zawsze pampersawysmiewacz , ponton musi stać na wodzie gdy będziesz wieszał silnik a to znaczy że z silnikiem musisz wejść do wody a tam muł i nie wiadomo co, ja osobiście odradzam a jeśli już to obowiązkowo koła slipowe wtedy jest znacznie łatwiej
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

pawel3209

Offline

Czyli jak bym dorobił te koła rozkładane przy pawęży to silnik montuję na brzegu i wjeżdżam do wody trzymająć za dziób-dobrze rozumuję?
 

Janusz Golebiewski

Offline

Z kółkami to wjedziesz po slipie ale jak masz bardziej stromy brzeg albo płytki brzeg z kamieniami to nie zjedziesz pontonem+silnik. Mam ponton 3m+8KM Yamaha i też czasami mam problem choć waży tylko lub aż 40kg. Trzeba sobie radzić Usmiech Na jednym ze slipów ze względu na to, że jest bardziej stromy to ciężko mi wciągnąć ponton z silnikiem (bez innych maneli). Waga swoje robi Zmeczony
 

Radek P

Offline

Kolego pomyśl jeszcze o przyczepce do kompletu. Jest to spore ułatwienie przy samotnym slipowaniu. Oczywiście jeśli masz taką możliwość.
 

pawel3209

Offline

Myślałem o przycepce ale póki co niewchodzi w grę ze względu na ograniczony budrzet..
W sumie te 10 kg różnicy między 8km a 15 km to chyba nie tak wiele.Skoro kolega swojego daje rade to też będę próbował .Oba ciężkie a zapas mocy jednak spory w przypadku 15km..Więc chyba się na niego zdecyduję.
Jak przez sezon stwierdzę że za ciężko to nie będzie wyjścia tylko odkładać kasę -dorobić hak do auta,przyczepka i hejaHaha
 

Dariusz Kucharski

Offline

pawel3209 napisał(a):

Myślałem o przycepce ale póki co niewchodzi w grę ze względu na ograniczony budrzet..
W sumie te 10 kg różnicy między 8km a 15 km to chyba nie tak wiele.Skoro kolega swojego daje rade to też będę próbował .Oba ciężkie a zapas mocy jednak spory w przypadku 15km..Więc chyba się na niego zdecyduję.
Jak przez sezon stwierdzę że za ciężko to nie będzie wyjścia tylko odkładać kasę -dorobić hak do auta,przyczepka i hejaHaha


No tu się nie zgodzę z tobą, przy pewnej wadze każdy kilogram robi różnicę a co dopiero 10 kg a myślałeś o dwusuwie ?
dużo lżejszy
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

pawel3209

Offline

Myślałem o dwusuwie tylko strasznie ciężko znaleźć typ po 2000 roku a jak już jest to na długiej stopie..A te starsze z lat 90 to jakoś mnie nie przekonują.Boję się żę kupię i będzie się psuł.
 

Dariusz Kucharski

Offline

No zdecydowanie masz racje tylko po 2000 roku te nowego typu, kultura pracy jak czterosuw, i jakość super dlatego jest ich mało na rynku
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Michal Wilk

Offline

mnie to się wydaje... że pewnie wartę masz podobną do mojego odcinka... czyli jeden slip na 40km, brzeg z reguły wysoki... a skakanie z główki czy to schodzenia po skarpie z silnikiem do pontonu do najłatwiejszych nie należy... przerabiałem to na warcie i odrze... na prawdę nic fajnego a byliśmy we dwóch... co do przyczepki pod łódź... fajna sprawa jak masz gdzie wodować z niej... a jak nie to tylko nie potrzebny wydatek Haha przynajmniej w mojej opinii pfft
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Pomoc w wyborze pontonu, echosondy, silnika, akumulatora i echo Łodzie, pontony i inne środki pływające 24 27 lipca 2017 12:53
Utrzymanie silnika spalinowego. Łodzie, pontony i inne środki pływające 12 07 sierpnia 2015 21:30
Rozważania przy wyborze silnika, jaka wielkość? Łodzie, pontony i inne środki pływające 16 25 lipca 2015 20:48
wywózka żywca na rzece w pojedynkę (samemu) Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 9 26 czerwca 2015 18:31
Zabezpieczenie silnika zaburtowego przed kradzieżą Łodzie, pontony i inne środki pływające 15 07 maja 2015 22:22
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,294,310 unikalne wizyty