Montaż silnika 15km samemu | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

"Charakter człowieka najlepiej określa się przez to, co uznaje on za śmieszne. - Johann Wolfgang Goethe"


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Montaż silnika 15km samemu

pawel3209

Offline

Czyli będe musiał się rozejrzeć za slipami w mojej okolicy czyli rejon Poznań i Wronki.Szczerze to nie mam pojęcia jak z tym wygląda..Ale obczaję.Haha Mówisz Michał że noszenie i wodowanie to nic przyjemnego a jakich gabarytów sprzęt mieliście?
 

Piotr Traba

Offline

Ja przy 27 kg i zakładaniu w wodzie bez kółek slipowych dostawałem czasem cholery - tak jak mówi Darek - nie zawsze brzeg jest idealny - bez mułu, dużych kamieni, płaski itp. Ty przy ponad 40 kg samemu możesz mieć niezłe problemy a jak się z silnikiem wykopyrtniesz to dla Ciebie i dla niego może się to źle skończyć.

Obczaj czy masz miejsca to łagodnego slipowania i zainwestuj w koła - będzie dużo łatwiej i bezpieczniej według mnie, ale zrobisz jak uważasz Usmiech
 

Michal Wilk

Offline

pawel3209 napisał(a):

Czyli będe musiał się rozejrzeć za slipami w mojej okolicy czyli rejon Poznań i Wronki.Szczerze to nie mam pojęcia jak z tym wygląda..Ale obczaję.Haha Mówisz Michał że noszenie i wodowanie to nic przyjemnego a jakich gabarytów sprzęt mieliście?


Ponton 3,20 z alu podłogą... ciężki ale przy kółkach slipowych ciągam po główkach jak szm.. ogólnie nie ma ze mną łatwo Haha Do tego był zakładany tohatsu 9,8 odblokowany do 15. A jak wiadomo nowe tohastu do najlżejszych nie należą... samo schodzenie z nimi po "równiutkiej" główce potrafiło przyprawić o zawał Haha A załadowanie na ponton kończyło się akrobacjami...

Póki brzeg sprzyja to nie będziesz narzekał bo wejdziesz sobie z nim do wody założysz na pawęż i będziesz zadowolony... ale to będzie jeden przypadek na 100... przy pozostałych 99 będziesz się mocno wkur...
 

Dariusz Kucharski

Offline

Sam widzisz , Michał i Piotrek opisali ci to dokładnie jak to wygląda , a mają doświadczenie praktyczne, czyli bez żadnego wydaje mi sie , tylko przerobili to sami wiec posłuchaj co dobrzy ludzie radzą i sam wyciągnij wnioski Okok
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Viking

Offline

pawel3209 napisał(a):

Myślałem o dwusuwie tylko strasznie ciężko znaleźć typ po 2000 roku a jak już jest to na długiej stopie..A te starsze z lat 90 to jakoś mnie nie przekonują.Boję się żę kupię i będzie się psuł.


Jakiej mocy tego silnika w dwusuwie poszukujesz , mam znajomego może cos by mial
 

pawel3209

Offline

Robert napisałem Ci w prywatnej jakiego silnika szukam.Okok
Panowie a odnośnie tych kółek slipowych to które polecicie bo są dwa rodzaje co najmniej..Są lekkie plastikowe i gumowe ale znacznie cięższe i gabarytowo większe.Których Wy używacie i czy one są na stałe montowane czy można je zdemontować kiedy składamy ponton i chcemy go do torby spakować.Jak To wygląda w praktyce? Bo wszystkie są w cenie a nie chcę kupić czegoś co się póżniej nie sprawdziOczko
 

Michal Wilk

Offline

żadne plastiki... normalne kółka jak do taczki Haha Ja mam zamontowane na stałe i razem z nimi wchodzi do oryginalnej torby pfft przynajmniej dwa razy się zmieściły... więcej razy jej nie używałem pfft
 

pawel3209

Offline

I wszystko jasne.dzięki
 

Viking

Offline

Co do montażu to obejrzyj sobie np.ten filmik da ci to jakieś wyobrażenie

https://www.youtube.com/watch?v=a_bnLs-XlFw
Moja rada ;
pamiętaj by dobrze dobrać wiertło ,bolec od uchwytu musi wchodzić ciasno w otwór
no i tak jak na filmie zabezpiecz wszystkiego staranie sylikonem sanitarnym - wtłocz w otwór do pelna najważniejsze jest uszczelnienie na zewnątrz pawęży od strony wody,
Jesli chcesz zaoszczedzic pare dyszek to
takie mocowanie kolek zrobi ci każdy ogarnięty ślusarz jak mu przedstawisz rysunki (popros kolegow co maja taiekolka to Ci pdesla rozmiary ) ew sam powycinaj a daj tylko do pospawania.
ew mozna zrobic na prosto wtedy obedzie sie bez spawania ,można tez ,powyginać profil ale to tez raczej ślusarz musi ogarnąć chyba ze masz jako takie pojecie i sprzęt .
material kwasowka lub cienkoscienny profil - dac do ocynkowania ew samemu porządnie pomalować ,kolka gumowane, szukaj w sklepach rolniczych ew typu castorama czy inny market budowlano-rolniczy .

puściłem priw
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Pomoc w wyborze pontonu, echosondy, silnika, akumulatora i echo Łodzie, pontony i inne środki pływające 24 27 lipca 2017 12:53
Utrzymanie silnika spalinowego. Łodzie, pontony i inne środki pływające 12 07 sierpnia 2015 21:30
Rozważania przy wyborze silnika, jaka wielkość? Łodzie, pontony i inne środki pływające 16 25 lipca 2015 20:48
wywózka żywca na rzece w pojedynkę (samemu) Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 9 26 czerwca 2015 18:31
Zabezpieczenie silnika zaburtowego przed kradzieżą Łodzie, pontony i inne środki pływające 15 07 maja 2015 22:22
Wygenerowano w sekund: 1.58
51,483,642 unikalne wizyty