Wyjazd grupowy Ebro 2017 - Relacja | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Niekoniecznie trzeba być bogiem, by mieć wyznawców. -Witold Gombrowicz


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ RELACJE Z WYPRAW WĘDKARSKICH, PORADNIKI WĘDKARSKIE / Zloty i forumowe imprezy
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Wyjazd grupowy Ebro 2017 - Relacja

Artur Betcher

Offline

Witam wszystkich i po pierwsze bardzo przepraszam ze napisanie relacji z naszego zlotu nad Ebro w 2017r trwało tak długo.
Powodów tej zwłoki jest sporo, niektóre osobiste a niektóre po prostu nie zależały ode mnie.
Dobrze się jednak stało bo gdybym tą relację napisał na gorąco to mocno wygarnął bym zarówno kilku uczestnikom ( raptem ze trzem co jest świetnym wynikiem jak na 30 osób ) jak i bazie gdzie byliśmy.
Oczywiście jak zwykle napisze dokładnie tak jak było, czyli bez koloryzowania więc de facto ta relacja nie wszystkim się spodoba ale też już z większym umiarem zamierzam to zrobić niż gdybym to napisał od razu po przyjeździe z wyprawy.
W relacji nie będzie wielu zdjęć bo i nie ma co pokazać. To jedno które wstawiam jest robione 200m od brzegu w miejscu gdzie kiedyś było 8m wody i gdzie wywoziliśmy zestawy.

forumsumowe.pl/h/fshzw_ebro_2017_beb1a.jpg

Pierwsza niefajna na wyprawie rzecz zdarzyła się już na trasie w Niemczech. Ktoś przesadził z alkoholem i po prostu zarzygał dwa siedzenia. To nic że trąbiliśmy od dawna że w autokarze nie ma chlania, jakiś wieprz sobie z nakazów i zakazów nic nie robił bo przecież on jest najważniejszy i on może. Reszta chcąc nie chcąc musiała w tym autokarze znosić te aromaty i choć wsio koledzy za wieprza wyczyścili to jednak cała ta sytuacja wzbudziła niesmak.
Zabrakło najzwyklejszej przyzwoitości i umiaru. Jeden z uczestników po tej sytuacji dzwonił do rodziny żeby mu bilet z Paryża załatwili z powrotem do Polski a że to się nie udało to przez cały wyjazd miał humor jaki miał (nawet wybuchł) i jakoś teraz po czasie mu się nie dziwię.
Mimo wszystko w Paryżu po przyjeździe atmosfera była fajna i poznałem sporo naprawdę miłych i fajnych ludzi a także zobaczyłem wielu których już znałem z poprzednich wyjazdów. Tu okazyjnie wielkie podziękowania dla Kingi która o nic nie proszona chwyciła za ścierę i pomogło Kasi sprzątnąć dom przed wyjazdem do Hiszpanii ( rewanż wkrótce u nas w Paryżu bo my cenimy tych którzy mają serce).

Sama droga do Hiszpanii minęła szybko ( oprócz tego że wystrzeliła nam opona w autokarze 30km przed przyjazdem do bazy i tu wielkie podziękowania dla Radka który jako kierowca ciężarówki pomógł wymienić oponę) ale to co zastaliśmy budziło grozę. Wiedzieliśmy że woda spadła o kilka metrów i nic z tym oczywiście zrobić nie mogliśmy bo wyjazd planowany jest kilka miesięcy wcześniej ale mimo wszystko widok strumyka który kiedyś był rzeką przeraża.
To jednak nie było najgorsze. Najgorsze dopiero na nas czekało. Okazało się że w dzień naszego przyjazdu przestała działać jakaś pompa i wody w kranach albo nie ma albo leci breja brązowa o zapachu pelletu i chloru w ilości pozwalającej domniemać że był to sam chlor wymieszany z pelletem.
O ile taką wodą szło spuścić wodę ( wtedy kiedy w ogóle leciała) z kibla to mycie się w niej było odrażające i miałem cichą nadzieje że baza podstawi jakiś beczkowóz z czysta woda. Tak się nie stało i wielokrotnie do końca naszego wyjazdu wody brakowało ( tej brei a nie wody) a większość ludzi "kąpała się" z butelek które kupowaliśmy w Caspe. To była tragedia bo każdy wie jakie temperatury tam panują i ci co byli z nami w 2016r wiedzą jaka różnica była w standardzie życia.
Najważniejsze jednak żeby była woda w kuchni a tej nie było każdego dnia ( tak w kratkę) gdzie na sam koniec przed wyjazdem zmuszeni byliśmy zostawić burdel i nie pomyte gary bo po prostu nie było czym tego sprzątnąć i umyć.
Jakoś piątego dnia dowiedziałem się że nie ma po co afery robić bo jest wielki baniak wody ale po sprawdzeniu okazało się że z tymi żyjątkami i z tym zapachem to też ona się najwyżej do kibli nadaje.
Mocno spadło morale po czymś takim i praktycznie każdy uczestnik wyjazdu zrobił sobie fotki i filmy jak ta breja kapie ( bo o jakimkolwiek ciśnieniu można było zapomnieć) lub jak jej nie ma.
Oczywiście tych nieszczęść to tylko początek był zaledwie bo najgorsze nas czekało w kuchni która w sumie dla nas jest najważniejsza. Nikt nie raczył nas poinformować że zmywarka od marca nie działa i że Kasia i jej pomoc na miejscu oprócz gotowania będą miały kupę roboty dodatkowej. Gdyby ktoś nas uprzedził to wzięlibyśmy naszą z domu i wstawiało by się zmywanie zawsze kiedy woda dochodziła. Na pięknej 5 palnikowej kuchni gazowej działały normalnie dwa palniki ( największy i średni raz działały raz nie działały a ostatni w ogóle). Piekarnik udka robił 3h przez co wszyscy czekali 2h jak kołki na jedzenie ( w 2016r 4 działały normalnie, piekarnik też) i jak go włączały to wszystko inne działać nie mogło bo korki wywalało. Jeśli do tego dodamy brak wody który występował cyklicznie to była to dla Kasi masakra. Nawet w warunkach polowych po odpowiednim przygotowaniu było by jej łatwiej.
Oczywiście to nie wina bazy że siadła jakaś tam pompa ( choć powinni mieć na taką możliwość zapasowe wyjście a nie tylko stwierdzenie "to nie nasza wina" ) ale cala reszta owszem bo o sprzęt powinno się dbać i go konserwować a w szczególności mieć wszystko przygotowane kiedy przyjeżdża kilkadziesiąt osób. Kiedy przyjeżdża tak duża grupa to wszystko powinno być tip top a tak po prostu nie było.
Wszyscy mogli pozazdrościć warunków które miała druga część grupy która była zakwaterowana w bazie u Billa. Ta choć była niedaleko ( kilkaset metrów w linii prostej) to jednak podłączona była do innego wodociągu (właściciel zdecydowanie więcej za wodę płaci) i mieli czystą wodę cały czas a to już dużo zmienia.
Tu też od razu należy umieścić przeprosiny dla ekipy która dostała dopiero czwartego dnia "w pełni sprawną łódkę" ( bez wstecznego biegu ale przynajmniej nie gasła na wolnych) a przez poprzednie walczyli co chwila z gasnącym silnikiem i kilka razy byli holowani. Inni też składali zażalenia na stan łodzi.

Im bliżej terminu wyjazdu tym więcej wiedzieliśmy o stanie wody i pod koniec było już wiadomo że nie da się podpływać jak w poprzednich latach pod bazę ale tak naprawdę nie zdawaliśmy sobie sprawy jaki to koszmar będzie.
Tuż przed wyjazdem dowiedziałem się że łódki będą stały kilka kilometrów od bazy i to ja je w nocy mam pilnować co mnie niesamowicie rozbawiło ale całe szczęście ten pomysł zweryfikowano Haha
Co prawda tu baza stanęła na wysokości zadania i woziła ludzi na łowisko ( nawet tych których nie musiała czyli grupy 6 osób zakwaterowanych u Billa gdzie gość z bazy się po prostu na nich wypiął ) ale jeden Adam nie mógł tego zrobić tak jakbyśmy wszyscy chcieli. Musiał by się nie rozdwoić ale jeszcze raz się rozdwoić po rozdwojeniu. Efektem tego było ciągłe czekanie aż bus podjedzie a rekordziści na brzegu i ponad dwie godziny siedzieli. Co chwila ktoś na to narzekał a nie nie mogłem nic z tym zrobić. Zazwyczaj jednak bus był o wyznaczonej godzinie z tym że nie każdemu to pasowało i jak więcej ludzi chciało na raz pojechać to musieli czekać na następny kurs. Nie można więc stwierdzić że to było spieprzone a jedynie że gdyby w bazie były ze trzy osoby z prawem jazdy to w tak dużej grupie nie było by żadnego zgrzytu z tego powodu. Jedna z prawkiem i busem na 8 osób nie była w stanie tego ogarnąć poprawnie pomimo wielkich starań i harowania jak wół. Co miałem odpowiedzieć ludziom którzy się skarżyli że nikt im nie pokazał jak łowić z brzegu jak Adam orał od rana do nocy za kółkiem? Całe szczęście ze usiedli tak że wzajemnie sobie pomogli i dali radę ale nie zmieniło to nic skoro brań nie było.
Do samego końca łudziliśmy się nadzieja że będzie można gdzieś tam ostrożnie łódkami dopłynąć w zasięgu kilometra do bazy i jakoś przedrzeć się przez błoto ale jednak na nogach dojść do bazy. Nie udało się, Ebro nas i w tym wykiwało a efekt tego był dla nas wszystkich przykry.

Podsumowując to wszystko to baza absolutnie nie była przygotowana na przyjazd tak dużej grupy w tak trudnych warunkach. Nie wszystko jest jednak winą bazy, oni też zostali zaskoczeni tym wszystkim i spotkali się z czymś takim po raz pierwszy. My jednak mamy prawo czuć się zawiedzeni a ja jestem winien to wszystkim żeby bez koloryzowania przynajmniej najważniejsze sprawy i problemy opisać.
Oczywiście zaistniały też i inne rzeczy a tylko dlatego ze minęły ponad dwa miesiące o nich ze zwykłego umiaru nie napiszemy. Tuż po powrocie zerwaliśmy współpracę z bazą i gdybym ta relację napisał wyglądała by ona zdecydowanie inaczej a okraszona była by i zdjęciami i filmami które chluby bazie by nie przyniosły. Nie po to jednak współtworzyliśmy kilka lat tą bazę żeby ją teraz niszczyć, W tej bazie i tak się bardzo dużo na przestrzeni lat zmieniło na plus bo pewnie niejeden wspomina 2014r czy 2015 i co wtedy było. My jednak już nie zaryzykujemy i definitywnie wyjazdy nad Ebro jako zloty Forum Sumowe w tym roku się zakończyły.

Teraz coś od strony wędkarskiej.
Było równie koszmarnie i na wyjeździe padły dwa sumy ( słownie dwa. Jeden 187cm na woblera SOWA a drugi 150 z małym groszem na vertikal). Co prawda sandacze i karpie brały ładnie ale sumy to była porażka. Stan wody wywiał je daleko w dół rzeki a dostanie się tam we trzech na łódce z 15KM silnikiem zajmowało by chyba z godzinę albo i dwie w jedną stronę. Malo kto w ogóle przemieszczał się dalej niż 2km w dół rzeki.
Padło trochę maluszków do 120cm ale tego nawet liczyć nie można.
To jest kolejny powód naszej rezygnacji z wyjazdów nad Ebro bo tak naprawdę nigdy różowo nie było od kiedy tam jeździmy. Już w zeszłym roku w relacji napisałem że wędkarsko była to porażka ( choć baza na 5+ nas wtedy podjęła i uczciwie to opisaliśmy polecając ją) i nawet nie wiem jak nazwać w takim razie ten rok.
Z plusów można tyle wymienić że niektórzy uczestnicy pierwszy raz szkoleni z vertikala łowili potem swoje pierwsze sumy na ta metodę ( sumiki po metr czy 120) i tu gratulacje dla Jakuba który mając 12 lat szybko pojął do czego służy kwok. Innych plusów nie zauważyłem.
W całej historii naszych wyjazdów na tą rzekę która jest mekką suma w Europie i tak rozpala wyobraźnie raz z sumem było lepiej raz gorzej. Nie zmieni to jednak tego że ja sam z moim synem w 3 dni na Sekwanie łowimy więcej sumów niż jakikolwiek nasz wyjazd nad Ebro w 30 czy więcej osób przez tydzień choć jeździliśmy tam 7 razy. Ba, tyle sumów co złowiliśmy razem nad Ebro w tym roku to robimy tu na Sekwanie w jedno popołudnie i to takie krótkie.
Nie widzę więc już żadnych powodów żeby organizować tam nasze zloty i nie dość że często jest to masa użerania się i stresu na miejscu to do tego wędkarsko to nie powala.
Oczywiście waląc tonę pelletu do wody i mając odpowiednie stanowiska to jest to łatwe ale ilu z naszych zlotowiczy na to stać? Nie po to jedziemy na zasadzie podziału kosztów żeby potem wywalać tysiące euro do wody.
Zastanawiamy się nad zorganizowaniem zlotu nad Sekwaną ale do tego daleko gdyż organizacja znacznie trudniejsza. Ma to wielkie plusy, raz że bliżej i droga nie tak mecząca, dwa że upałów tu takich nie ma, trzy że jeśli wynajmiemy jakieś domy to łatwo wyegzekwować to za co płacimy na normalnym poziomie. Do tego na brak suma nie można narzekać, można łowić na żywca i posiada to wszystko ręce i nogi. Rodzina też ma tu co zwiedzać.
Są też minusy. Nie ma baz wędkarskich, problemy z wynajęciem łodzi i drożyzna. Jeśli jednak znalazła by się konkretna grupa to coś takiego moglibyśmy zrobić. Nie ma rzeczy których zrobić nie idzie.

Ostatnia rzecz która trzeba opisać to ekipa która pojechała.
Część się znała, cześć nie ale ogólnie tragedii nie było.
Warunki jakie zastaliśmy plus warunki na wodzie, brak brań i zmęczenie wszystkim tym jednak do tarć doprowadziło. Jedna ekipa się rozsypała, inna nawet poszarpała ( uważam to już za gnojstwo ze strony tego co rękę na kolegę podniósł) a morale było słabe. Ktoś się tam awanturował, inny chodził skwaszony cały wyjazd, bywa.

Większość jednak to wspaniali ludzie którzy przyjęli wszystko na klatę jak wędkarze a nawet niektórym się ten hard spodobał (podziwiam ich). Nie przebiliśmy tym razem ekipy marzeń z 2015 choć poznałem naprawdę sporo naprawdę fajnych ludzi. Z wieloma mam kontakt i pewnie nie raz się jeszcze spotkamy.
Odsetek "problematycznych" to 3 osoby czyli 10% całości i po czasie zważywszy na warunki i na wszystko co zastaliśmy to uważam ze to i tak dobrze że nie było na odwrót. Po trzech dniach oczami wyobraźni widziałem armagedon i tylko dziękować ekipie za to że go nie było i za to że wracaliśmy pomimo tego całego szamba w ogromnej większości z uśmiechem na ustach.
Podejrzewam że gdyby w kranach płynęła woda, gdyby poziom rzeki był wyższy, gdyby sum brał to nie było by żadnych zgrzytów. Bardzo źle ze wszystkim trafiliśmy.
Przykro mi że niektórzy z Was się zawiedli ale planując wyjazd kilka miesięcy wcześniej wiedzieliśmy tylko tyle że droga będzie ciężka i że będą upały i o tym napisaliśmy. To co nas potem spotkało to pech i to pierwsza taka sytuacja od lat jeśli chodzi o poziom wody. Reszta była z tym po prostu związana. My już nie zaryzykujemy wyjazdu nad Ebro nie tylko bojąc się że kiedyż spotka nas taki sam stan rzeki ale dlatego że na wiele rzeczy tam nie mamy wpływu.
Jeśli by się udało zorganizować taką eskapadę na Sekwanę to przynajmniej wiemy że nikt nam żadnego numeru nie wytnie i że każdy element wyprawy będzie zależał tylko od tego jak to przygotujemy sami a nie od innych.

Przedostatni punkt to kilka słów o bazach nad Ebro.

Oprócz tej do której od lat jeździliśmy jest ich sporo.
Od kiedy u Billa nie pracuje gość który się wypiął na ludzi i zostawił ich samych sobie żeby drałowali piechotą po kilkanaście kilometrów do łódki i z powrotem to może być kusząca oferta bo jest to z mi znanych najbardziej luksusowa i najtańsza jeśli jedzie więcej niż 3 osoby. http://www.caspe-... Warunki najlepsze z baz które znam, leży jako jedyna nad samą wodą i bywa ze niektórzy dla zabawy spinningują z balkonu ( jak jest woda). Cenowo przebijają wszystkie bazy bo za 6 osobowa ekipę i za 750euro idzie wytargować a nawet bez targowania 1000 to i tak mniej niż 1800 w innych. Za przewodnika się płaci jak w każdej innej bo bez mamony to jedynie wskazywał gdzie jest łódka ( nie tragizując to norma bo inne bazy też przewodnika gratis nie dają). Duży minus to fakt że Bill nie rozmawia po polsku, tylko angielski no i nie wiem kto teraz za tego pajaca który wiecznie naćpany miał wszystkich klientów w dupie teraz tam jest. Dla Billa to wielki plus że on już tam nie pracuje.

Druga baza to baza św pamięci Roberta Nowaka. Rozmawiałem z nim po przyjeździe z Hiszpanii i obiecałem mu że i ją zareklamuje żeby ludzie mieli jakiś wybór. Niestety Robert zmarł miesiąc temu i jakoś nie wierze żeby ancymonek który już nie pracuje u Billa a który teraz ją prowadzi tam na miejscu trzymał się zasad które Robert tam przestrzegał. Mam nadzieję że właściciele nie pozwolą mu zrobić z tego meliny ( a może i sam po odejściu od Billa przemyśli i zacznie inaczej pewne rzeczy robić) choćby przez pamięć dla Roberta. Baza jest dobrze wyposażona i rozmawiają tam po polsku. Sami powinniście sprawdzić czy dobrze jest teraz prowadzona i czy jest godna polecenia. Tu link do bazy: http://www.sumebr...

Jak ktoś zna jakąś jeszcze, godna polecenia to po prostu napiszcie.

Ostatni punkt to podziękowania.
Dziękuje wszystkim za pomoc, wyrozumiałość i za to że pomimo tego wszystkiego co nas spotkało nie wracaliśmy pogryzieni jak psy. Dziękuję za wszystkie podziękowania już po wyjeździe ( raczej spodziewałem się wylewania żółci bo sam byłem załamany tym wszystkim).
Pameli ( Patrycji) dziękuje za to że moich szkrabów nie raz przypilnowała Okok
Czesiowi Sowińskiemu za ufundowanie woblerów na konkurs ( nie chcesz wiedzieć za jakie wielkości je przyznawaliśmy beka ) bo znów największy sum padł na woblera Sowa.
Bazie dziękuje mimo wszystko i życzę żeby się dalej rozwijali (choćby za wożenie ludzi których nie musieli).
Krzysiowi za to że nie tylko nas nad Ebro woził tyle lat ale za całą dodatkową pomoc która była ogromna i mam nadzieję że uda się zrobić taki wyjazd nad Sekwanę bo to właśnie Krzysiu z nami na pewno by jechał.
Dziękuję wszystkim którzy widząc mnie w trakcie wyjazdu w stanie agonii mentalnej podeszli i powiedzieli " nie martw się, takie jest wędkarstwo, będzie dobrze".
Dziękuje też wszystkim którzy mnie wspierali przez tyle lat w tym co robiłem ( moja żona, przyjaciele) wiedząc że czasami próbuje zawrócić kijem Wisłę a jednak nie burzyli mojej wizji bo wiedzieli też ile mi to radości daje.
Jeśli coś pominąłem lub o kimś zapomniałem to przepraszam. Nawet tą relację pisze w biegu .
Pozdrawiam wszystkich i wiem że z wieloma z tych którzy przez te parę lat na naszych wypadach się przewinęli jeszcze się zobaczę Okok
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Grzegorz Petryna

Offline

Już myślałem, że jednak nie będzie relacji. Oczko Tak jak usłyszałeś Artur- takie jest wędkarstwo. Grunt, że cali i zdrowi.
 

Marcin Skawinski

Offline

Czyli czekamy na bazę sumową nad Sekwaną beka
Rybki
 

Artur Betcher

Offline

Marcin Skawinski napisał(a):

Czyli czekamy na bazę sumową nad Sekwaną beka

Żadnych szans na to nie ma.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Robert Fitzner

Offline

Witam serdecznie, to co przeczytałem daje tylko siłę do dalszego wędkowania .
Nic na takim wypadzie nie jest do przewidzenia, sam byłem pare lat temu i wiem jaka woda potrafi tam być ,lub po prostu jej nie było.
Wszystkie moje wyjazdy do Caspe z forum sumowym jak i te prywatne miło wspominam.
Nikt nigdy nie obiecywał tam wielkich sumów a takie potrafiły nas zaskoczyć pięknym braniem mimo że nikt nic nie łowił.
Najważniesi też są ludzie z którymi się tam jest i którzy nas goszczą pod swoim dachem.
Artur wykonaliście z Kasią bardzo dużo pracy przy kazdym zlocie , należy wam się podziękowanie za wszystko , a że ktoś nie potrafi się zachować w autobusie czy ma miejscu w bazie to już inna para kaloszy które trzeba(omojać wielkim łukiem) tak od siebie dodam że miło było poznać masę fajnych kolegów jak i koleżanek które poznałem w Caspe...
Pozdrowiam wszystkich znajomych Usmiech
 

Grzegorz Petryna

Offline

Też Cię pozdrawiam Robercik. Haha
 

olabo

Offline

Czekałem na tą relację z niecierpliwościa.Byłem prywatmie kilka razy "U Cyferka" i wiem jak jest.Od kiedy Adam sie za to wziął ,zaczęło to wyglądac lepiej ale do standartów powiedzmy skandynawskich daleko.Zasugerowałm mu nawet wycieczkę do Szwecji.Pooglądanie jak to działa i skopiowanie na warunki Ebro.Niestety widze że nie poprawia sie nic.Łódki coraz gorzej z roku na rok,kuchnia pozal sie boże-usmażyc rybę to czasochłonna sprawa.Mam nadzieję że sie poprawia bo pojechałbym jeszcze kilka razy na sumy/sandacze.Ale możliwe że wybiorę jedna z sugerowanych przez Artura baz poniżej.
A takie pechowe wyjazdy czasem sie zdarzaja i trzeba wziąc to na klatę.
Pozdrawiam
 

Piotrek Rosinski

Offline

Adaś jest ok!
Lucek
 

Artur Betcher

Offline

olabo napisał(a):

Czekałem na tą relację z niecierpliwościa.Byłem prywatmie kilka razy "U Cyferka" i wiem jak jest.Od kiedy Adam sie za to wziął ,zaczęło to wyglądac lepiej ale do standartów powiedzmy skandynawskich daleko.Zasugerowałm mu nawet wycieczkę do Szwecji.Pooglądanie jak to działa i skopiowanie na warunki Ebro.Niestety widze że nie poprawia sie nic.Łódki coraz gorzej z roku na rok,kuchnia pozal sie boże-usmażyc rybę to czasochłonna sprawa.Mam nadzieję że sie poprawia bo pojechałbym jeszcze kilka razy na sumy/sandacze.Ale możliwe że wybiorę jedna z sugerowanych przez Artura baz poniżej.
A takie pechowe wyjazdy czasem sie zdarzaja i trzeba wziąc to na klatę.
Pozdrawiam

Ty nie pisz o gotowaniu dla siebie ale pomyśl jakim jest mistrzostwem świata ugotować tam smacznie dla czterdziestu ludzi Haha Moją żonę to ja podziwiam (jej pomoc też).
To że baza pod okiem Adama i bez obecności w niej Cyfra rozkwitła to nie ulega żadnej wątpliwości. To też dlatego wielu rzeczy nie opisałem i nie opisze żeby to nie był lincz bo wierzę że baza będzie działać dobrze w przyszłości. Nie życzę im absolutnie źle. Naprawdę jest nie o klasę a o kilka lepiej niż kiedyś. Żeby jednak było idealnie albo chociaż zgodnie ze standardami obowiązującymi w Skandynawii to trzeba zadbać o sprzęt, mieszkania, wyposażenie a to pożera pieniądze. U Śp. Roberta Nowaka ktoś był ostatnio i bardzo sobie chwalił. Zero złego słowa na Jarina a to dobrze wróży dla nich. Rozmawiałem też z jego żoną i ma dobre nastawienie jako właścicielka bazy. Spróbuj, może warto.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

olabo

Offline

Mi nie chodzi o gotowanie samo w sobie bo jadąc na ryby staram sie łowić możliwie dużo i szkoda mi czasu na gotowanie.Zwykle zamawiam jedzenie w kuchni.Bardzo smaczne zreszta(brawo Dominika i żona Roberta równiez).Chodziło mi tylko o mozliwosc usmazenia ryby po swojemu.Wiem skądinąd ze ma sie to zmienić,poza tym można jeszcze skorzystac z kuchni polowej.Dobrym pomysłem byłaby duża lodówka.
Na duży plus na pewno basen Usmiech
Jeśli chodzi o dowóz nad wodę -niestety na to nie ma wpływu.Ostatnim razem chodzilismy pieszo mniej niż 100m-nie ma co narzekac.Awaria wody tez sie może zdarzyć ale zawsze mozna dowieźć cysternę lub nawet plastikowe 1000l bańki.
Standarty skandynawskie sa niestety niedoścignione na razie,może to kwestia dużej konkurencji ?Mieszkam w UK i im tez daleko do Szwecji/Norwegii.Holandia tez taka sobie (jesli chodzi o łodki np).Planuję wyjazd do Caspe na zimę za rok,zobaczymy co się zmieni.Parę drobnych poprawek i baza będzie cacy.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Humor wędkarski i nie tylko - 2017 Hyde Park 23 14 marca 2020 00:02
Zakupy wędkarskie 2017 Forum ogólne o sumach 91 07 marca 2018 12:49
Firmy pelletów ebro Przynęty martwe do łowienia sumów 1 07 lutego 2018 19:48
Ciężarki na Ebro Pozostałe wyposażenie wędkarza 5 14 stycznia 2018 08:56
Kontrole PSR i SSR w 2017 roku Forum ogólne o sumach 3 09 stycznia 2018 20:39
Wygenerowano w sekund: 1.64
51,292,375 unikalne wizyty