Nowy prezes PZW czyżby światełko w tunelu | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Gniew kochających się nie trwa długo. -Menander


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ INNE / Hyde Park
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Nowy prezes PZW czyżby światełko w tunelu

Bolo81

Offline

Witam
Część już widziała inni pewnie jeszcze nie, w każdym razie zapraszam na obejrzenie i skomentowanie
https://www.youtube.com/watch?v=A3-3FCIC_LI&t=2s

Osobiście trzymam kciuki za tego pana, czas pokaże co dalej.
 

Michal Wilk

Offline

Witam. Prezes Rudnik odpowiadał bardzo ogólnikowo co może znaczyć, ale nie musi, że zmian nie będzie... Nie powiedział, że sieci nie będzie tylko, że okręgi może to przemyślą... Prezes wspomniał, że jesteśmy Polskim Związkiem Wędkarskim nie rybakami, więc chciałem przypomnieć, że wędkarstwo to rodzaj hobby, zajęcia rekreacyjnego i sportu, polegający na łowieniu ryb na wędkę i nie ma tu mowy o odławianiu ich tą metodą. W myśl tego że jesteśmy wędkarzami a wędkarstwo to sport to należało by wprowadzić 2 opłaty sportową i rybacką. Sportowa upoważnia do łowienia ryb, a rybacka pozwalała by na ich zabieranie. I sportową zrobić za 100 zł(w tym opłata członkowska) oraz 800 zł rybacką. Jeśli ktoś mi powie że to dużo, to niech idzie do sklepu i kupi za te 800 zł ryby... wtedy zobaczy, że to wcale nie jest dużo... Jeśli chodzi o wymiary ochronne to miło, że o tym wspomniał, ale konkretnego nic nie powiedział. Moim zdaniem każda ryba powinna mieć wymiary dolne i górne co skutkowało by zwiększeniem atrakcyjności wód a co za tym idzie zwiększeniem turystyki wędkarskiej w Polsce. No i temat nie poruszony a dla mnie mocno wkurzający, to opłaty w zależności od wieku i w ogóle zniżki... Jak kto jest, że ludzie którzy mają czasu na ryby najmniej płacą najwięcej, a Ci którzy mają go pod dostatkiem płacą najmniej albo i wcale. Czy ktoś w ogóle widzi w tym logikę, moim zdaniem opłata powinna być jednakowa dla wszystkim nie zależnie od wieku, stażu czy funkcji...
 

Bolo81

Offline

Prawda jest taka ze czas pokaże co będzie a nacisk z góry na pewno nie zaszkodzi. Owszem najlepiej było by jak by zniknęły sieci i nie było by kombinowania z innymi opłatami do składek dla rybaków i wędkarzy. Poczytajcie wpisy ludzi pod filmikiem. Jedna opłata na cały kraj nie przejdzie i też jestem na nie za takim rozwiązaniem. Na razie ograniczają nas umowy dzierżaw, niestety umowa to nie papierek który można podrzeć i wyrzucić do śmieci czy spalić i koniec spadajcie na drzewo mówiąc kolokwialnie. Chodź jak już wspomniał można z tego wyjść. A wydaje mi się ze dany zarząd okręgu który podpisał umowę dzierżawy na dana wodę czy odcinek, nie szybko zrezygnuje z takiego zastrzyku $$ chyba ze pod odpowiednim naciskiem właśnie z góry.

Łowiska no- kill to, to czego np. w mazowieckim bardzo brakuje, owszem są komercje ale to nie to samo. Łowiąc czy to komercja czy pzw. i tak wypuszczam rybki zdarzy się ze jak mam chęć to z jedną raz na jakiś czas wezmę i to chyba normalne. Dla takich osób jak ja, a jest ich co raz więcej, łowiska no-kill były by jak eldorado. Niestety osoby które jadą po ryby a nie na ryby będą się sprzeciwiać.

Co do opłat w skali wieku i zniżek to się z tobą nie zgodzę chodzi tu głównie o emerytów. Jak sądzisz ile może mieć tej emerytury jak nie dorobi gdzieś to nie jest tak słodko co wynagrodzenie młodej osoby który zarabia nieco więcej przeważnie, oczywiście to różnie bywa. Po za tym weź pod uwagę ze zazwyczaj są to osoby które przez te 20, 30 czy 40 lat opłacały kartę na zwykłej stawce jak ty czy ja, to też się liczy. Jak sądzisz ilu trafi się emerytów którzy nie łowili czy robili sporadyczne wypady i nagle bam, co dzień nad wodą. Co do osób pełniących funkcje to zgadzam się z tobą w 100% chcą wędkować więc niech płacą jak inni ale to tylko moje zdanie.
 

Michal Wilk

Offline

Ja tam swojego zdania do emerytów i ogólnie zniżek nie zmienię bo najczęściej to własnie oni trzebią polskie jeziora... zapłacił 50 zł i hulaj dusza... woda to nie sklep... a większość z nich tak to traktuje...

Jeden taki będzie siedział dosyć często nad wodą to w skali roku złowi więcej jak rybak siecią...
 

Bolo81

Offline

Jak najbardziej masz takie prawo, po to jest forum aby dyskutować i przedstawiać swoje opinię.

Zapraszam do obejrzenia
https://www.youtu...YQI0_6TKnU
nie co długie ale treściwie.
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Sprzedam nowy kołowrotek Abel Super 5N Sprzedam sprzęt wędkarski 3 04 czerwca 2018 16:17
Nowy okres ochronny Suma w 2018 r. PZW Federation Peche i inne organizmy 12 02 czerwca 2018 12:49
Sprzedam nowy czterosów tohatsu 9.8 stopa L Sprzedam sprzęt wędkarski 3 06 maja 2018 21:19
Nowy kołowrotek Shimano TECHNIUM 6000FB! Sprzedam sprzęt wędkarski 1 09 listopada 2016 10:54
Nowy Shimano SPHEROS 8000 PG Hamulec11kg!!! Sprzedam sprzęt wędkarski 3 09 maja 2016 13:42
Wygenerowano w sekund: 1.60
51,293,885 unikalne wizyty