Karpiowy sprzęt na suma | Forum wędkarskie

Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Ryby pływają, ptaki latają, żony gderają. (Stephen King)

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

155 cm ok 35 kg
Sezona 2018 i suma na woblery Sowa
wobler trociowy janek
wobler trociowy janek
wobler trociowy janek
wobler trociowy janek
wobler trociowy janek
wobler trociowy janek

Na forum na skróty

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

Karpiowy sprzęt na suma

adikus777

Witam,

chciałem połączyć karpiarstwo z łowieniem sumów.
Myślę o wędce 3,5lbs i kołowrotku, wielu tak łowi więc i ja wolałbym zaoszczędzić i kupić lepszy sprzęt na karpia, którego bym mógł użyć łowiąc sumy. Nie łowię zbyt często dlatego też iędzy innymi idę w tym kierunku.

Jak pisałem wędka 3,5lbs i kołowrotek. Mam slsa dlx big pit, czy on jest dość mocny by podołać sumowi, załóżmy do 50kg.? A może Penn battle 2 Longcast lub Spinnfisher Longcast, są mocne, bynajmniej takie się wydają i są całe metalowe. Czy longcast odpada?
Co wy sądzicie o takim rozwiązaniu.

Marcin Skawinski

Wędki karpiowe na pewno się nadadzą , gorzej według mnie z kreciołkami ,konstrukcje na suma i karpia się jednak różnią .
Rybki

adikus777

A te co podałem nadadzą się?
Czy lepiej typowy sumowy, a tańszy?

Marcin Skawinski

Z tych co podałeś brał bym spinfishera.
Rybki

Janusz Golebiewski

W kręciołach ze szpulą typu long cast ośka jest dłuższa niż w typowych konstrukcjach i łatwiej dochodzi do jej skrzywienia podczas mocnej siłowej walki co powoduje trwałe uszkodzenie kołowrotka. Możesz próbować sił ale czasami trzeba sumka zatrzymać niemal w miejscu, żeby nie poszedł np w zaczep. Tu może nastąpić problem (choć nie musi). Może lepiej kupić typowy kołowrotek pod sumka i podpinać go pod karpiówkę ?

adikus777

Też o tym myślałem.
Spinfishery nadają się na suma, ale czy warto, aż tyle wydawać?
Longcast mnie interesuje bo raczej z wyrzutu będę łowić.
Możecie podać parę kołowrotków i mocniejszych karpiówek na które warto zwrócić uwagę.

Janusz Golebiewski

Tutaj niezbyt Ci pomogę, bo nie kupuje co rusz nowego sprzętu. 610zł (lub więcej) za model 7500 to spora kasa i zapasowa szpula raczej Ci się nie przyda, bo jest płytka. Innej rozmiarówki chyba nie ma. Może lepiej 2 kręcioły - typowo karpiowy i sumowy. Kasa trochę większa niż 610zł ale można szukać w dobrym stanie używki sumowej.

adikus777

Na nowym sprzęcie mi nie zależy.
Wole starszy, a sprawdzony.
Czyli najlepiej kupić sobie karpiówki 3,5 lbs i spoda jakiegoś na suma i na nęcenie np rakietą i 2 kołowrotki 1 longcast do 3,5 lbsówki i sumowy do spoda, z ty, że jak będę chciał dalej rzucić to będę musiał kołowrotki przekładać :-O

Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Reklama w zamian za zniżki dla stałych użytkowników portalu.