Rozmiarówka pod zestawy końcowe, dobór - haki i kotwice | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Minister nie powinien żalić się na gazety. Nie powinien ich nawet czytać. Powinien je pisać. Autor: Charles De Gaulle


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Pozostałe wyposażenie wędkarza
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Rozmiarówka pod zestawy końcowe, dobór - haki i kotwice

Bolo81

Offline

Witam
Panowie chodzi o najczęstszy dobór wielkości haczyka i kotwicy, czyli przypuśćmy np.

hak Gamakatsu ls4644f - 5/0 i kotwica Owner ST 66 - 0/3 bądź np. 0/4

Wiadomo ze różne firmy roba różne wielkości z podobnym oznaczeniem w skrócie rozmiar, rozmiarowi nie równy, dlatego chodzi mi o dobór wielkości haka do kotwicy różnych firm, po prostu to czego najczęściej używacie w jakich zestawieniach.
 

wodnik szuwarek

Offline

Po pierwsze przypominam, że taki zestaw jest zabroniony na wodach PZW, no chyba że łowisz na innych łowiskach po za granicami kraju. Dozwolony jest zestaw z pojedynczym hakiem, czyli jedną kotwicą z trzema, lub czterema grotami, lub pojedynczym hakiem. Chciałbym Ci pomóc odpowiedzieć na zadane pytanie, więc napiszę krótko : wielkość haka należy dobrać na logikę odpowiednio do wielkości przynęty, czy to będzie żywiec, rosówki, czy wątróbka. Nikt Ci tutaj nie da idealnego rozwiązania podanego na tacy. Pomyśl , pokombinuj, a za jakiś czas stwierdzisz sam, że zadane przez Ciebie pytanie było zbędne.
 

Bolo81

Offline

Nie no ok, tak jak w innych metodach wielkość haka, kotwicy dobiera się do przynęty jest to naturalne tylko od czegoś trzeba zacząć i albo trzeba mieć bardzo dobrze wyposażony sklep stacjonarny do porównania, albo na czymś wzorować i zamawiać online. Nie chciał bym wydawać pare stówek na sprzęt różnych firm który niekoniecznie się sprawdzi czy po prostu okaże się z czasem ze jest za słaby i będzie leżał.
Czytając inne posty i oglądając kotwice czy haki, nie jestem w stanie ocenić po zdjęciu ze taki rozmiar mi się nada akurat do tego, to właśnie jest ten brak doświadczenia i po to było pytanie aby skorzystać z doświadczenia ludzi którzy już mają to za sobą bez zbędnych wydatków które np. w miejsce nie potrzebnego kompletu kotwic poszło by na lepsze haki, plecień czy cos innego. Co prawda i tak planowałem używać agrafki własnej roboty które podejrzałem tutaj na forum ale rozmiar haków czy kotwiczek różnych firm są sobie nie równe.
Np. hak 7/0 jednej firmy może być odpowiednikiem wielkości haka 10/0 innej albo odwrotnie, a to np nada się do żywca leszcza 1,5 - 2 kg, czy karasia 1,2 kg czy wątroby bo na rosówki zbyt duży itd..
 

Michal Wilk

Offline

Ja niezależnie od żywca używam :

Kotwice savage gear big fish 5/0 (wcześniej Ownery ST66 też 5/0)
Haki Gamakatsu LS4644F 8/0

i od 2 tygodni testuje sobie haki
Mikado Cat Territory Beader 9/0
 

Bolo81

Offline

Odwiedziłem dziś dwa bazarowe sklepiki marywilska Oczko i jeden nie co lepiej wyposażony lecz za wiele nie było pod suma Smutny było sporo sprzętu lecz bardziej pod cos o mniejszych gabarytach np. niektóre kotwice mimo pokaźnego rozmiaru byłe wstanie przegiąć, na próbę w ziołem:
www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/59b2fb35bc953_haki-1.jpg
nic innego nie mieli, po za tym niby ten sam rozmiar a jaka różnica, masakra !!

Kotwice savage gear big fish 5/0 (wcześniej Ownery ST66 też 5/0)
Haki Gamakatsu LS4644F 8/0

Taniutkie te kotwice, miałeś okazje je już przetestować na czymś większym czy zaczepie, ogólnie jak ci się sprawdzają w porównaniu do w/w st66
 

Bolo81

Offline

Świeżo przyszło więc zaprezentuje, co prawda nie mam wszystkich rozmiarów ale już coś widać w różnicy:
www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/59ba6b5e157a5_kotwice-i-haki1.jpg
starałem ustawić kotwice pod hakami aby pokazać rozmiar

A tu już same kotwice 3/0 i 4/0 niestety nie mam innych rozmiarów do porównania
www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/59ba6b80a8f41_kotwice-1.jpg

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/59ba6b9196622_kotwice-2.jpg

www.forumsumowe.pl/images/photoalbum/album_18/59ba6ba057c10_kotwice-3.jpg
 

Janusz Golebiewski

Offline

Do stacjonarki używam kotwic Ownera ST46 w rozmiarze od 2/0 do 5/0 w zależności od tego jakiego dużego ma mam żywca. Najczęściej jednak w użyciu mam 3/0 lub 4/0. Na woblerach ST41 lub ST46.
 

Bolo81

Offline

OK, dzięki panowie
 

Michal Wilk

Offline

Bolo81 napisał(a):
Kotwice savage gear big fish 5/0 (wcześniej Ownery ST66 też 5/0)
Haki Gamakatsu LS4644F 8/0

Taniutkie te kotwice, miałeś okazje je już przetestować na czymś większym czy zaczepie, ogólnie jak ci się sprawdzają w porównaniu do w/w st66


Tak mialy okazję sie pokazać. I zlego slowa na nie nie powiem a do Ownerow juz nie mam zamiaru wracać. No chyba, że będą kosztowały tyle samo i akurat nie bedzie savagów. Po testach na wadze wyglądają lepeij niz st66. Co do st46 to nawet na wobkach ich nie zakładałem bo potrafiły sie rozginać przy rybach 170-180... Ps. Preferuje hole mocno siłowe i szybkie Oczko
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Sprzedam kotwice owner Sprzedam sprzęt wędkarski 1 28 kwietnia 2019 10:50
Kotwice i Haki na suma. Pozostałe wyposażenie wędkarza 219 23 listopada 2018 06:22
Dobór kołowrotka do wędziska Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 7 24 stycznia 2018 02:48
Dobór śruby do Johnson 8KM Łodzie, pontony i inne środki pływające 4 04 czerwca 2017 15:45
Sprzedam zestawy wedkarskie Sprzedam sprzęt wędkarski 2 14 kwietnia 2017 22:59
Wygenerowano w sekund: 1.56
51,479,603 unikalne wizyty