Inni łowią a ja nie Dlaczego? | Forum wędkarskie

Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Kto nie lęka się utraty życia, zdolen jest odjąć je drugiemu. -Cyrano De Bergerac

Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Życióweczka 198 cm
Odrzańskie 198 cm
wobler sumowy Sowa
wobler sumowy Sowa
wobler sumowy Sowa
woblery sumowe Sowa
Testy Mikado
Sum na woblera Sowa

Na forum na skróty

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Wyjazd Grupowy Ebro Hiszpania 2017

Wyjazd Grupowy Ebro Hiszpania 2017
Szczegóły w tym temacie: Wyjazd Grupowy Ebro Hiszpania 2017

Zobacz temat

/ FORUM OGÓLNO WĘDKARSKIE / Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

Inni łowią a ja nie Dlaczego?

juby1987

Mam problem jak w temacie, podczas 6-dniowego pobytu na wodzie, stojąc w jednym punkcie (burta w burtę) z inną łodzią, na jednej łodzi są efekty na drugiej nie Smutny
Mianowicie na jednej łodzi jest trzech wędkarzy w tym ja.
Na drugiej łodzi jest 2 wędkarzy, głównym celem wszystkich wędkarzy jest sandacz.
Połowy z gruntu na żywca (ukleja od 4cm. do 12cm.)
Na łodzi z której zarzucone jest 6 zestawów przez cały wyjazd było 6 odejść w tym jeden sandacz 50cm i jeden węgorz 110cm. wyjęty
Na łodzi gdzie były 4 wędki chłopaki mieli niezliczoną ilość odejść a w efekcie z 10 węgorzy od 40cm do 90cm. i codziennie po kilka sandaczy od 55cm. do nawet 80cm. w sumie na pewno ponad 35 szt. oraz dwie jakieś duże ryby które porwały im zestawy.

Pierw wychwyciliśmy różnicę w zestawach, u nas wszyscy mieli fluorocarbon jako przypon zaś u sąsiadów używali tylko plecionki szybko to u nas zostało poprawione, efektów nadal brak, po dwóch dobach poprosiliśmy o zmianę stron gdyż obawialiśmy się iż problem tkwi w tym gdzie zarzucamy wędki, okazało się że oni nadal mają efekty a my nie... tragedia... kolejnym pomysłem był sam fakt przechowywania żywcy pobraliśmy żywce od sąsiadów nadal nic... u nas używaliśmy innego preparatu na komary więc przestaliśmy go używać już drugiego dnia to też nie to?
Co mogliśmy robić źle, jakiekolwiek propozycje ?

Piotr Jablonka

Sposób zbrojenia żywca, długość przyponu , grubość zestawu. wielkość haków , wielkość żywców. Bardzo dużo przyczyn może być które mogą być taką kropką nad "i" w efektywnym połowie sandaczy i węgorzy.

Jarek Kucza

Albo musieliście kiedyś kurewsko nabroić i teraz karma wraca Haha
Maniek

juby1987

Nabroić nie nabroiliśmy wzorem może nie jestem ale staram się żeby być zawsze wporządku 😁 chłopaki używali większych haków niż my u nas były niebieskie drgony V-point 2 a chłopaki mieli w tym samym kolorze ale dwu krotnie większe haki... ale to bym uznał raczej na ich nie kożyść? A może się mylę?

Marcin Fokt

Pamiętam jak kiedyś byłem na nocce z trzema znajomymi właśnie za sandaczem. Sześć wędzisk, niemal identyczne zestawy, te same żywce. Efekt był taki, że przez całą noc mieliśmy w sumie 5 brań. Niby nic dziwnego ale wszystkie były na jedną wędkę. Nie twierdzę, że tym razem tak jest ale wiem, że czasem człowiek na siłę doszukuje się przyczyny a wszystko zamyka się w jednym słowie od którego bardzo dużo zależy. Także może i tym razem to zwykły "FART".

Piotr Traba

W czerwcu byłem z Januszem na nocce na feeder on połapał a ja guzik....

juby1987

A więc sprawa nie do wyjaśnienia, tym razem to samo miejsce te same zestawy zero zmian no i jedna różnica ja połowiłem oni nie... już głupi się robię, padły nawet dwie życiówki z których jestem dumny pierw 86cm. a tuż po nim 97cm. Przez temperaturę wody ogólnie było mniej brań ale i tak wyniki były rewelacyjne.
Dziękuje za zainteresowanie tematem.

Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Reklama w zamian za zniżki dla stałych użytkowników portalu.