Porada | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic. -Seneka


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Forum ogólne o sumach
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Porada

Sylwek23

Offline

Cześć, potrzebuje porady . Zbiornik ma 50 Ha, a 70% dna zbiornika to geste ziele, grube od 10 cm do nawet 1 m wysokosci. Nad tym zielem jest zazwyczaj od 0,5 m do 1 m wody. Jest plytko. Srednia to 2 m. W srodku zbiornika sa tylko 3 obszary o czystym dnie, jeden jest z zaczepami a 2 sa z czystym dnem. Woda czysta jest i w zielu tym widac duzo takich hmmm ciemnych dziur , tak jakby tam sie chowaly ryby. Mozliwe ze sum siedzi w zielsku czy raczej przykleja sie do czystego dna ? Wywozilrm w tym roku zywca 15 razy, nawet brania. Z wody padlo kilka sumkow do 30 kg na zywca wlasnie. Nie znam sie na woblerach sumowych, a potrzebowalbym jakiegoś na wode do 3,5 glebokosci. Jeden obszar to wlasnie prostokata mniej wiecej 60 m na 40 m, twarde dno i glebokosc od 2,5 m do 4,5 m, sa to takie jakby wąwozy. Mam echosonde ale nadaje sie tylko do glebokosci sprawdzenia, Stary model i w dodatku na glebokie wody. Chcialbym wkoncu zlowic jakoś suma, zywiec juz mnie zrazil wiec moze wobler w tych glebszych miejscach. W popprzednich latach gdy nie bylo ziela rzucalo sie watrobe na dno i cos bralo, teraz jest problem. Pokarmu tez za duzo nie ma, zbiornik zostal wyczyszczony z ploci i leszczykow. Moze poradzicie jakies woblery? Ostatnio zlowiono tu suma 22 kg..zestawy staly cala noc a wzial o 10.00 rano...
 

Grzegorz Petryna

Offline

Pierwszy post ma się znaleźć w Powitalni!
 

Mungo1802

Offline

witam
łowiłem suma
miałem karasia ok.25 cm.łowiłem na bojke która leżała
miałem branie zanurzyło mi bojke pod wode na jakąś minute i 10m dalej ja wypuścił
nie wiem dlaczego
nie wiem dlaczego nie było popularnego odjazdu
a to był sum ponieważ jak płunał z bojką to aż woda falowała na powierzchni.widziałem cały czas gdzie jest bojka bo miałem na niej świetlik.Z góry dzieki za porade.pozdrawiam
samaki a po samakach smaki
 

Michal Wilk

Offline

to czemu nie zacinałeś ?? czekałeś na odjazd ?? czy jak bo nie za bardzo rozumiem... co do samej metody połowu też jakoś nie bardzo rozumiem... znaczy mam podejrzenia ale poczekam na dokładniejszy opis...
 

Mungo1802

Offline

Michal lowilem na bojke na zywca.karasia mialem na haku.nie zacinalem bo myslalem ze za wczas.czekalem na odjazd a on tego karasia po minucie puscil.i bojka wyplynela na powierzchnie.karas byl zapiety hakiem za grzbiet.
samaki a po samakach smaki
 

Janusz Golebiewski

Offline

W którą stronę odpłynął na te 10m? Przypuszczam, że w Twoją stronę ale napisz.
 

Dariusz Kucharski

Offline

Mungo1802 napisał(a):

Michal lowilem na bojke na zywca.karasia mialem na haku.nie zacinalem bo myslalem ze za wczas.czekalem na odjazd a on tego karasia po minucie puscil.i bojka wyplynela na powierzchnie.karas byl zapiety hakiem za grzbiet.


myślę że to był jakiś maluszek , bardzo maluszek , jak karaś wyglądał? po ataku?i jaki był duży?
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Mungo1802

Offline

Zmiażdzony był troszke.wielkosć karasia około 25 cm.płynął w strone brzegu.czyli można powiedzieć ze w moją strone.dzieki i czekam na Waszą pomoc
samaki a po samakach smaki
 

Marek Kohut

Offline

A jakiej pomocy to oczekujesz? Niema co rozmyślać tylko stawiać kolejnego żywca☺. Pewnie sum maluch lub po prostu wypluł gdy poczuł podstęp. Zacina się odrazu po zerwaniu zrywki(szczególnie gdy branie jest do brzegu) wtedy masz szanse odchaczyć rybe bez uszkodzeń.Po minucie ten karaś mógł być w brzuchu tego suma.Jaki haczyk był? Zestaw z boją masz dobrze zrobiony?
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Porada w złowieniu suma ( Rzeka San) Forum ogólne o sumach 1 09 stycznia 2018 13:27
Porada od starszych kolegów po kiju;) Forum ogólne o sumach 4 23 czerwca 2014 14:42
Porada prawna, składki PZW, różne okręgi? PZW Federation Peche i inne organizmy 1 28 grudnia 2013 16:48
Naprawa Wędki - potrzebna porada Rodbuilding 20 08 grudnia 2012 12:26
CORMORAN BULL FIGHTER X 270/25-90g - porada i opinie o spiningowej serii Wędziska spinningowe na suma 3 20 października 2012 19:56
Wygenerowano w sekund: 1.58
51,485,464 unikalne wizyty