Spining kilka pytań,rad !!! | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Po ilu dniach kobieta jest rytualnie oczyszczona od mę­ża? - Od własnego zaraz, od cudzego nigdy. Autor: Teano


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Spinning, Trolling za sumem
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Spining kilka pytań,rad !!!

Signu

Offline

Witam jeszcze raz wszystkich, jestem nowym użytkownikiem forum Usmiech
Jestem spiningista głownie łowie klenie okonie i bolenie z dobrymi wyniakmi jak mi to mówią moi koledzy po kiju , lecz w tym roku udało mi się miec na kiju pare sumów oczywiscie przyłowy podczas łowienia boleni, bardzo mnie ta ryba zainteresowała i zdumiała swoją siła i emocjami jakie mi dostarczyła.więc zaczołem sie intereswoać tymi rybami i tak zgebiam wiedze od maja, Chciałbym uzyskac kilka porad bądz sugesti bo nie wiem czy ja robie coś nie tak czy jeszcze coś innego, mianowicie wedkuje na rzece Wiśle z pontonu z echosondą, na odcinku gdzie łowie średnia głebokość wisły to 3-4m udało mi się znaleść pare rynien takich 6-8 metrow i z pieknymi miejscami czyli wypłycenia na 1,5-2,5m, wędkuje tam o róznych porach dnia i nocy, nie są to krótkie wypady bo przeważnie pływam po 5h najmniej, jesli czas pozwoli to nawet 12h. Łowie gumami,blachami woblerami 8-15cm takie wilkości przynety stosuje i zero kontaktu z jaką kolwiek ryba od 10 wyjazdów( ryby na tych łowiskach są bo w nocy nie raz ktos wyciagnie suma z wywózki 130-200cm większość to C&R ale nie którzy w beret daja takim sumą do 140). Nie myście sobie że oczekiwałem co wyjazd ryb ale przez takie wyjazdy puste czasami zastanawiam się czy aby na pewno wszystko robie dobrze, obławiam dołki, wypłycenia, szybciej ,wolniej ,płyciej głebiej, i brak jakiego kolwiek kontaktu ( a uparty jestem bardzo i nie jest mnie łatwo zniechęcić mimo że nie mam wyników), juz sam nie wiem czy lepiej jest w ciagu np. 8h łowienia odwiedzić 10 miejsc czy 3 miejsca???? jak to widzicie?
Czy możecie mi zasugerowac dzoradzić cos co mogę robic źle czy ewentualnie co zmienic, wiem że trzeba machać wedą a ryby będą ale chciałem się was bardziej doświadczonych kolegów zapytac jak wy to widzicie, co robie dobrze a co mogłbym poprawić bo naprawdę nie wiem czy to ja robie żle coś.
 

Artur Betcher

Offline

Łowisz z łódki??
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Signu

Offline

Łowie z pontonu.
 

Artur Betcher

Offline

Masz echosondę??
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Signu

Offline

Tak mam
 

Jala

Offline

Zmien miejscowke. Wybite wszystko/ czas bran na tym odcinku przeminol i ryba ruszyla gdzie indziej.
 

Artur Betcher

Offline

To przepraszam ale napisze jednak coś nie na temat. Zmień metodę na verta, kwoka.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Signu

Offline

No rozumiem trzeba chyba bedzie tak zrobic i poszukać nowych miejsc, ale powieccie mi czy lepiej jest dokładniej obłowic miejscówke np 2 -3h???? czy max 30-40 min i nastepna miejscówka??
 

Artur Betcher

Offline

Czasami na spinning kilka godzin tłukliśmy w jednym miejscu a dopiero pod wieczór uderzył jakiś sum.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Signu

Offline

czyli lepeij jest dokładnie obłowic miejsce potencjalnej kryjówki dobrze rozumiem??
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Jaki spining wybrać? doradźcie proszę :) Wędziska spinningowe na suma 2 20 czerwca 2020 11:22
Łowienie na spining z brzegu Spinning, Trolling za sumem 2 28 lipca 2017 19:44
Sprzedam spining i kołowrotek sumowy Sprzedam sprzęt wędkarski 5 28 maja 2016 19:21
Spining na bolenia. Poradniki wędkarskie 6 28 stycznia 2016 22:25
Spining dla początkującego Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu 9 09 grudnia 2015 19:25
Wygenerowano w sekund: 1.61
51,476,431 unikalne wizyty