Ponton Kolibri | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Kto mało myśli - błądzi wiele. -Leonardo Da Vinci


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Łodzie, pontony i inne środki pływające
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Ponton Kolibri

mariusz18538

Offline

Szukam pontonu do łowienia, sondowania dna i wywożenia zestawów oraz zanęcania łowiska. Pontonem będę pływał na zbiorniku zaporowym, towarzyszyć mi będzie moja połówka. Zastanawiam się nad Kolibri KM300D lub KM330D, podpowiedzcie koledzy która wielkość będzie odpowiednia? Planuję w niedalekiej przyszłości kupno silnika elektrycznego.
 

miesiarz

Offline

Mam Kolibri KM300 D i jest dość masywny i ciężki, ale ja pływam po Wiśle. Na wodę stojącą kupił bym coś lżejszego, w wersji light.
 

Dariusz Kucharski

Offline

Miałem okazję używać ponton 2,70- zabawka - bez komentarza, 290 mało miejsca jedna osoba i sprzęt ledwo sie mieści 300 w miarę ok ale tyłka nie urywa, 3,30 dwie osoby po środku sprzęt da sie połowić w miarę swobodnie- moim zdaniem jest to minimum, zdecydowanie nie polecam pontonów ceratowo- basenowych , lekkich bo chodzi tu o nasze i naszych bliskich bezpieczeństwo
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Janusz Golebiewski

Offline

KM300D masywny? Mam KM300PP i od momentu zaparkowania auta jestem po 30 minutach na wodzie z całym majdanem gdzie do wody mam kilkanaście lub więcej metrów.
Miałem K260 ale wymieniłem na większy. 300 na jedną osobę wystarcza, a na dwie trochę ciasno ale da się pływać ale to jest minimum wg mnie.. 330 na dwie osoby to optimum ale to zależy jacy duzi są pasażerowie pływadła.
 

Slawomir Wojciechowski

Offline

Dodam coś od siebie. Kupując ponton zwróć uwagę na wagę i ilość miejsca, jakie ponton zajmie Ci w samochodzie i garażu, żeby później nie mieć niemiłych niespodzianek.

Używam Kolibri KM-360DSL. Pakowane w dwie torby (ponton + podłoga). Ciężkie to przeokrutnie i zajmuje masę miejsca. Ponad połowa bagażnika mojego kombi jest zawalona pontonem. Jak dołożę silnik spalinowy i sam osprzęt do pontonu (paliwo, elektryk, akumulator, koła slipowe etc.) to we dwóch na ryby się już nie dopakujemy do jednej osobówki. Trzeba jechać na dwa auta. Myślę, że jak w tym roku kupię drugie auto wyłącznie na ryby (jakiegoś mini vana) problem się rozwiąże.

Co do wielkości pontonu to na dwie osoby do łapania na trolla/vertical jak dla mnie jest na styk. Miejsca wcale nie jest aż tak dużo.

Duży ponton wymaga też odpowiedniego miejsca co rozłożenia i slipowania. Ze względu na wagę pontonu sam bez kół slipowych i odpowiedniego zejścia do wody nie dasz rady.

Koniec końcem, jak jadę na jeden dzień nad jezioro na spining albo na karpie na weekend to zabieram na dachu auta łódkę z włókna szklanego. Z pontonem jest za dużo zabawy (miejsce w transporcie, składanie, rozkładanie etc.). Zabieram go wyłącznie na rzekę.

Jeżeli potrzebujesz pontonu wyłącznie do wywózek to radzę kupić coś mniejszego. Na własne potrzeby planuje zakup Kolibri K-190. Na rodzinne pływanie to chyba tylko coś od 330 w górę, ale to już klamot.

Niezależnie od tego co wybierzesz pamiętaj o kapokach (polecam wygodne pneumatyczne). Bezpieczeństwo na wodzie to podstawa.
 

simon

Offline

witam , napisałeś że będziesz pływał na elektryku to możesz kupić coś z płaską podłogą bez kila.
minimum to 330 na dwie osoby komfortowo Okok
 

jaroslaw troch

Offline

Simon a dlaczego do elektryka cos bez kila?.
Nie zawsze łowie lecz zawsze wypuszczam.
 

simon

Offline

No myślę że na elektryku w ślizg się nie będzie wchodziło Haha
A kil sprawdza się podczas ślizgu przy manewrach.
Ponton z kilem będzie też droższy, więc dlatego myślę że pod elektryka kil jest zbędny.
No i podstawa to sztywna podłogaOkok
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ponton mega Tm 350 +kil Łodzie, pontony i inne środki pływające 1 03 lipca 2019 08:03
Zawór ponton Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 lipca 2019 14:19
Sprzedam ponton honwave t30 ae2 z silnikiem 55lbs Sprzedam sprzęt wędkarski 8 03 marca 2019 22:10
Ponton Pro Marine Forsage 320 Łodzie, pontony i inne środki pływające 53 22 lipca 2018 17:23
Odkupie ponton Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 3 16 lipca 2018 18:14
Wygenerowano w sekund: 1.68
51,292,584 unikalne wizyty