Mark5 X pro czy Garmin Fishfinder 350C - pytanie co wybrać ? pierwsza echo | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Gdy mężczyzna prosi dziś o rękę kobiety, to znaczy, że resztę miał już wcześniej. Alberto Sordi.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy,
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Mark5 X pro czy Garmin Fishfinder 350C - pytanie co wybrać ? pierwsza echo

drozdu

Offline

Witam
Już od dłuższego czasu przymierzam się do kupna własnej echosondy. Będzie to pierwsza echosonda jaką kupię , nigdy wcześniej z tego typu sprzętem nie miałem do czynienia. Całe życie wąsate łowiłem głównie z brzegu w sprawdzonych miejscówkach ale chciałbym spróbować czegoś nowego mianowicie metody vertikal.
Czytając forum i wypowiedzi widzę że bardzo zachwalacie model echosondy Mark5 X pro oraz Garmin Fishfinder 350C - pytanie co wybrać ?
Mark5 - bardzo dużo pozytywnych opinii na forum, jednak widzę że wyświetlacz jest czarno-biały - nie jest to uciążliwe np podczas dużego słońca - nie ma trudności z odczytem ?

Z drugiej strony znalazłem ciekawe zestawy na allegro http://allegro.pl/echosonda-garmin-fishfinder-350c-super-zestaw-i6726797092.html >> warto się tym zainteresować ?

Pytanie co byście wybrali i dlaczego ?
Może jakaś inna alternatywa ?
Dodam że nie jestem zwolennikiem kupowania takich rzeczy używanych. Chciałbym kupić nową echo do 1500zł.
Warto inwestować w te modele ?
Na co zwracać uwagę podczas kupna echosondy do 1500zł. i do tej metody ?
 

Konrad Bartosik

Offline

Z tego co się orientowałem to lepszy jest lowrance lub humminbird od garmina. W tych dwóch poroducentach bym się rozglądał.
Co do kolory czy nie to tak jak z telewizorem czarnobiały czy kolorowy. Ja uzywałem mark 4 z gps i nie było z nią problemów. Sprzedaje bo chce wkroczyc w nowsze echa z SI i DI. Co do mark 4 to pływałem na 200 khz wtedy obraz był w miare dokładny. Można było pływac na 200 khz i 83 khz. Wtedy wiemy co jest dalej a co blizej echa. Ale z racji tego że wyswietlacz jest dosc mały nie polecam no i 83 khz też słaba rozdzielczosc. Na 200 khz, mozna było odróżnic np. Szczupaka stojącego w roslinach.
Ogolnie czym wiecej wydasz tym mozliwosci i jakosc tego co się wyswietla na ekranie lepsza.
 

drozdu

Offline

Mówisz Garmin gorszy , tylko pod jakim względem? Nie warto zaryzykować ? Bo powiem szczerze ten ekran kolorowy przemawia za Garminem chociaż nie ukrywam jakby mark 4 był z kolorowym to patrząc się na opinie brałbym w ciemno.
Jakie ewentualnie jeszcze modele brać pod uwagę ?
Może jest jakaś osoba która używa Garmina i chciałaby się pochwalić ?
 

Janusz Golebiewski

Offline

Ci co mają 5X chwalą właśnie ten model i uważają, że 350c jest gorsze, a Ci co mają 350C mówią, że gorsze jest 5X. I kto ma rację? Trzeba porównać ich specyfikację, parametry i wybrać to które bardziej wydaje się mu lepsze lub praktyczniejsze.
 

Szycha

Offline

Witam!
Panowie pozwolą, że podłączę się do tematu. Borykam się z podobnym dylematem jak użytkownik drozdu. Również od jakiegoś dłuższego czasu rozglądam się za jakimś sensownym echo w podobnym przedziale cenowym. I szczerze mówiąc im więcej przeglądam modeli i czytam na ich temat tym mam większy bajzel w głowie Haha i już nie wiem co i jak. Na jakie parametry powinno się zwracać uwagę? Co jest istotne w echo przy sumowaniu? Przeczytałem już chyba większość tematów zawartych na forum odnośnie echosond. Które conieco rozjaśniły mi ogólny pogląd, ale dla takiego laika w tym temacie jak ja to i tak czarna magia :/ Na rynku dostepnych jest sporo modeli różnych firm które się mieszczą w tym przedziale cenowym, czyli do 1500 PLN. Czytając opisy każdy sprzedawca opisuje swoje produkty jako te najlepsze, że super, że najlepsza technologia i w ogóle super super super... Tylko co tak naprawdę świadczy o funkcjonalności danego urządzenia? Czym różnią się te wszystkie rodzaje sonarów? DS, SV, SI, DSI, CHIRP, DSI itp. Oraz różne konfigurację tych oznaczeń? Jak to się przekłada na praktyczne zastosowanie? Z tym mam największy problem w wyborze odpowiedniego dla mnie urządzenia. Wiem na pewno, że chciałbym widzieć obraz z wody jak najbardziej zbliżony do realnego jeśli nie fotograficznego widoku, wyraźnego, ostrego w kolorach. Nie potrzebuje bajerów jak GPS, mapy, oznaczanie tras itp. Jedyne co chciałbym od takiego urządzenia to dobrej jakości obraz idealnie odzwierciedlający to co dzieje się pod wodą Haha Jakiego typu sonar wybrać? Jednowiązkowy? Dwuwiązkowy? Ilu zakresowy? Na jakich częstotliwościach powinien pracować? Jaka moc transmisji? Szerokość stożka? Stożków? Jaki rodzaj przetwornika? Jaki to wszystko ma wpływ na ostateczny obraz widoczny na wyświetlaczu? A no i oczywiście wyświetlacz jako konsensus całości obrazu Usmiech Jaki najlepiej oddaje realizm widzianego obrazu? Jakie parametry są najistotniejsze w wyborze echo które mają istotne znaczenie w poszukiwaniu sumów? Przepraszam, że tak zasypałem Was masą pytań, ale jak widać poszukiwanie echo zdrowo namieszało mi w głowie Haha hehehehe a im bardziej zagłębiam się w ten temat tym więcej pytań przychodzi mi na myśl.
Było by bardzo miło jak ktoś oblatany w temacie odpowiedziałby chociaż na część moich pytań Usmiech Bardzo by mi to pomogło w poszukiwaniu odpowiedniej echosondy, spełniającej moje oczekiwania. Ale myślę, że i innym szukającym echo forumowiczom pomogło by to w wyborze właściwego dla siebie urządzenia.
Pozdrawionka dla wszystkich Haha
Marcin
 

PawelRybak

Offline

Witam
Pozwole się podpiąć pod temat pfft Stoję przed podobnym problemem jak koledzy wyżej, z tym że wybieram pomiedzy Garmin Fishfinder 350C a LOWRANCE ELITE-3X DSI . Pieniążki te same 750 zł. Co mi doradzicie? Funkcje DSI koszte wielkości ekranu, czy na odwrót? Będzie to moja pierwsza echosonda i niechciał bym sobie później pluć w brodę że sie was nie poradziłem.
Pozdrawiam
 

Janusz Golebiewski

Offline

PawelRybak napisał(a):

Witam
Pozwole się podpiąć pod temat pfft Stoję przed podobnym problemem jak koledzy wyżej, z tym że wybieram pomiedzy Garmin Fishfinder 350C a LOWRANCE ELITE-3X DSI . Pieniążki te same 750 zł. Co mi doradzicie? Funkcje DSI koszte wielkości ekranu, czy na odwrót? Będzie to moja pierwsza echosonda i niechciał bym sobie później pluć w brodę że sie was nie poradziłem.
Pozdrawiam

Zależy do czego Ci potrzebne echo. Jak do trola to DSI raczej się nie sprawdzi.
 

PawelRybak

Offline

Głównie wywózka i sondowanie dna na zaporówce, plus sporadycznie spining. Nigdy nie mialem doczynienia z echo, i napewno długo mi zejdzie zanim zaczne prawidowo intempretować wyniki. Dlatego wydaje mi się że DSI bedzie łatwiejsza dla mnie na początek do odczytu. Czy się myle? A może polecisz mi cos innego bo jestem zieloniutki w temacie echosond.
 

Janusz Golebiewski

Offline

Zwykła sonda do tych celów by raczej wystarczyła. Tu masz ciekawy filmik i może coś pomoże w wyborze
YouTube Video
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Jaki spining wybrać? doradźcie proszę :) Wędziska spinningowe na suma 2 20 czerwca 2020 11:22
Echosonda STRIKER 4 GARMIN Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 1 29 lipca 2019 14:20
Jakie wędzisko wybrać ??? Wędziska spinningowe na suma 6 18 sierpnia 2018 09:53
Lowrance FishHunter 3D pytanie na temat echosondy czy nadaje się do Sondowania na suma Forum ogólne o sumach 1 15 czerwca 2018 13:15
Pytanie o kombinezon Pozostałe wyposażenie wędkarza 1 07 maja 2018 15:03
Wygenerowano w sekund: 1.60
51,481,271 unikalne wizyty