Humminbird Helix 7 SI GPS Combo | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Doradzając przyjacielowi, staraj się mu pomóc, a nie sprawić przyjemność. Autor: Solon


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy,
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Humminbird Helix 7 SI GPS Combo

schneider

Offline

Kupiłem w USA używany Humminbird Helix 7 SI GPS Combo. Co ja będę musiał teraz zrobić poza montażem. Czy i jak zmienić software. Czy to jest w ogóle konieczne, czy można go obsługiwać w stopach i po angielsku ?
Chcę łowić z motorówki na Odrze, ale poza tym jestem zielony.
 

daddax

Offline

To wszystko zależy od tego,w co zakupiona przez Ciebie echosonda, wyposażona jest opcjonalnie.Jeżeli nie ma języka polskiego, to zmiana oprogramowania raczej nie będzie możliwa(chyba,że się mylę),bo z racji niszowości elektroniki wodnej, nikt się tym specjalnie nie zajmuje,a inni(tzn.dystrybutorzy) nie mają w tym interesu.Pytanie czy w ogóle posiada opcję pomiaru metrycznego,bo też nie musi mieć i wtedy będzie lipa,bo korzystanie ze stup itp. przynajmniej dla mnie było by niekomfortowe. Poza tym jako urządzenie nowszej generacji może mieć założoną blokadę regionalną tzw. geofencing, a to już wtedy, zależnie od opcji, masz pozamiatane.
 

daddax

Offline

Sorry "stóp"Zmeczony
 

Viking

Offline

Nie strasz chłopa ta blokada - opcjonalność nie ma nic do tego -HB nie ma blokady - ,Okok
Co do jezyka i jednostek - to echo musiałoby być wersja International wtedy sa jednostki metryczne a jak nie jest to jest to do zrobienia .Jest na forum tzn byl (dawno go nie widziałem ) kolega co zna gościa co przerabia echa .Kiedys pytałem o przeróbkę innego echa to koszt był 500zl , ktoś na JB pisal ze jest gosc na allegro co przrabia .Tyle wiem .

A swoja droga to jak sie postarasz to ogarniesz jezyk i reszte sam ,tzn nauczysz sie przeliczania przecież to nie musi byc dokładność co do 1 stopnia czy do 1 cm
 

Michal Wilk

Offline

Jeśli chodzi o sam soft na polski i zmianę systemu metrycznego to robią to bez problemu. Nie pamiętam ile, chyba to było 20% ceny echa... coś takiego mi się kojarzy. Jeśli się zdecydujesz to daj znać na PW to połapie Ci numer. Teraz należy zadać sobie pytanie czy jest Ci to potrzebne...
 

Viking

Offline

Michal ceny zakupu w USA czy wartosci rynkowej w Polandzie
 

Michal Wilk

Offline

Cena rynkowa PL. Tylko nie pamiętam czy było to 20 czy 10% sporo czasu już minęło.
 

strzala

Offline

Oficjalnie nie ma możliwości zmiany wersji domestic (usa) na international. Nieoficjalnie nie ma problemu i robi to kilka osób. Cena takiej usługi zależna jest od wartości echa. Helix 7si 500zl i trwa to minutę. Samemu nie do ogarnięcia. Nowa modyfikacja jest pełna więc nie ma problemu później z aktualizacjami itp.
Obecnie nowa polityka cenowa jak i wysoki kurs dolara robi taki zabieg mało opłacalnym...
 

Viking

Offline

Niedawno interesowalem sie helixem 7X .Zapytalem sprzedajacego czy jest polski jezyk i jednostki metryczne -pierwszemu zaprzeczyl ,drugie potwierdzil czyli juz sam nie wiem jak to jest z tymi 7X.
 

Jaroslaw Radzki

Offline

Hejo co do echosondy Humminbird Helix 7 posiadam ją i ma język polski i jednostki metryczne więc bądż spokojny Okok
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Sprzedam Echosondę HUMMINBIRD HELIX 7 DI- GPS Sprzedam sprzęt wędkarski 1 11 lipca 2017 21:26
Kupię echosondę Humminbird Piranha Max 160 Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 4 15 sierpnia 2016 00:55
humminbird 997c si Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 3 06 sierpnia 2016 20:20
Kupię echosondę Humminbird lub Lowrance Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 2 15 marca 2016 12:04
Humminbird 788 nie widac przynęty Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 4 15 sierpnia 2015 16:29
Wygenerowano w sekund: 1.65
51,300,876 unikalne wizyty