Przerzucanie przynęt | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Stosunek jako sposób na nudę jest rzeczą równie pospolitą i banalną jak sama nuda. Autor: Josef Capek


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Łowienie sumów na grunt
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Przerzucanie przynęt

Przemyslove

Offline

Witam,
W przypadku parodniowej zasiadki..jak często koledzy przerzucają swoje żywce i o której godzinie ? A może nie ma to większego sensu ?
 

Bartekp

Offline

Siema Usmiech

Mi sumowe brania trafiały się zawsze między 19-6 rano,fajnie jak już o 18 żywiec stoi tam gdzie powinien - 2 razy miałem strzał po 15 minutach od postawienia pfft rano zwijam przed 8 i mogę pobawić się inną metodą Usmiech
 

Dariusz Kucharski

Offline

Przemyslove napisał(a):

Witam,
W przypadku parodniowej zasiadki..jak często koledzy przerzucają swoje żywce i o której godzinie ? A może nie ma to większego sensu ?


Ja uważam że niema sensu przestawiać żywca o kilkadziesiąt metrów, jeśli sum żeruje to go trafi, jeden zestaw na płytkiej wodzie drugi na głębokim, więcej brań na płytkiej wodzie tam gdzie nocuje drobnica ,ale też dwa sumy z blatu niemalże ze środka rzeki, zamiast przestawiać zestawy lepiej zmienić miejscówkę nie warto jeździć ciągle w to samo miejsce dobrze jest zmieniać miejsca.
Jeśli chodzi zaś o typowanie miejscówki gdzie bankowo będzie wąsaty to ja mam swoje zdanie w tym temacie stawiając na 100% miejsce lipa,Smutny brania? heh czasem w miejscu gdzie bym się nie spodziewał np Blat piaszczysty i równiutki dlaczego? a no według mojej teorii w nocy sum wychodzi ze stu procentowej miejscówki ,dołki , zwalone drzewa i inne i płynie zapolować i w tym czasie odwiedza różne miejsca nocą gdzie wie że przebywa białoryb

ciekawe jakie zdanie mają inni użytkownicy w tym temacie , zapraszam do dyskusji Okok
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Grzegorz Petryna

Offline

Ja podzielam zdanie Darka, wywieźć w dwa skrajnie miejsca, głębokie i płytkie. Wywieźć na wieczór i modlić się do rana. Haha
 

Dariusz Kucharski

Offline

Grzesiu rozwaliłeś mnie wysmiewacz ale niestety tylko tyle po wywózce możną zrobićpfft cierpliwość , cierpliwość cierpliwość stacjonarka to ciężki kawałek chleba, ale ja to uwielbiamOkok
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Viking

Offline

Ja lowie na rzekach Bug Narew Wisła Jak w dzień nie muszę łowić zywcy to
stawiam zestawy w najgłębszych miejscach i blisko zatopionych drzew,krzakow itp miejsc gdzie moga stac ryby a na noc zestawy sa i na głębokim i na płyciźnie, nawet jedno metrowej . czasami bliżej brzegu, sam staram sie być jak najdalej od wędzisk by nie odstraszać ryb wiele sumów złowiłem dosłownie 5 m od brzegu ,a nawet bliżej
Ogólnie uważam ze jeśli sum zeruje to może być wszędzie .
Najwięcej brań miałem do północy
 

Piotr Traba

Offline

Jeżeli jesteś pewien ze żywiec nie splątał zestawu to nie musisz przestawiać - chyba że masz kilka ciekawych miejsc w zasięgu jednej miejscówki gdzie warto w dzień ustawić zestawy. Tak jak powiedzieli koledzy wyżej - sum to jasiu wędrowniczek i jak żeruje to spore odcinki pokonuje.

Z drugiej strony kto nie kombinuje ten się nie nauczy Usmiech Jedno czego się nie robi to bez potrzeby przestawiać żywców w nocy Usmiech
 

Dariusz Kucharski

Offline

Piotrku super to ująłeś" Z drugiej strony kto nie kombinuje ten się nie nauczy " można bardzo wiele się dowiedzieć tu na forum ,ale tak na prawdę tylko nad wodą sie uczymy praktyki nie wszystko można przeczytać , bardzo wiele rzeczy trzeba samemu opanować i kombinować nad wodą w zależności od warunków i potrzebOkok
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Michal Sip

Offline

Dużego żywca widać na wędce jak pracuje co innego z małym a skoro jest postawiony w' ' moim bankowym ' 'miejscu nie widzę sensu żeby go przestawiać. Dłużej w wodzie równa się większe szanse na branie.
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Odczepiacze do przynęt. Spinning, Trolling za sumem 154 02 czerwca 2018 13:25
Sprzedaż przynęt, zezwolenia Hyde Park 4 13 czerwca 2015 09:12
Podrasowanie przynęt Spinning, Trolling za sumem 16 07 kwietnia 2015 09:02
Znaczenie koloru przynęt na branie suma Spinning, Trolling za sumem 15 01 stycznia 2014 08:44
ZAKAZ WYWOŻENIA ZANĘT I PRZYNĘT Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu 4 25 grudnia 2012 14:31
Wygenerowano w sekund: 1.68
51,295,858 unikalne wizyty