Szczupak - zwyczaje i zachowania | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Kobiety lubią mieć stopę wąziutką, a żyć na szeroką. Julian Tuwim (1894 - 1953)


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ FORUM OGÓLNO WĘDKARSKIE / Łowcy Szczupaków
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Szczupak - zwyczaje i zachowania

szczupaczysko

Offline

Rok 2015 poświęciłem szczególnie na podwodne obserwacje szczupaków jako gatunku. W efekcie tego powstały trzy specjalnie skomponowane przeze mnie filmy tworzą swego rodzaju tryptyk o szczupakach - pokazuję je w różnych charakterystycznych dla akwenów miejscach. W tym cyklu oprócz litoralu na spadach
pokazałem je na typowej szczupakowej 'stołówce' i poszukałem dużych szczupaków w rejonie gdzie one z reguły bytują w takich akwenach.

Część trzecią skończyłem tworzyć właśnie teraz na dniach, pomimo, że mogłem ją zrobić już zimą 2015... Pierwotnie w 2015 roku chciałem cały cykl nakręcić w Opolu. Na jednym akwenie. Tak, żeby zachować spójność florystyczną i faunistyczną pokazywanego akwenu. I choć na tamtym akwenie jest kilka książkowych miejscówek dla "metrówek" to podczas pływania z kamerą w poszukiwaniu dużych szczupaków udało mi się tam sfilmować tylko jednego dużego. .. Niby materiał miałem, ale jednak czułem niedosyt, a że lubię i staram się robić to co zaplanuję jak najlepiej to zdecydowałem się poczekać do następnego roku i pokazać inne miejsce, w jeziorze w innym regionie, również książkową miejscówkę, ale taką gdzie wybór dużych szczupaków jest znacznie większy i można zdobyć nawet ujęcia, na których można pokazać je jednocześnie w liczbie większej niż jeden... Zmieniłem więc akwen do ostatniej części i zebrałem materiał całkiem od nowa w tym roku. Dlatego tyle trwało dokończenie cyklu.

Na mój filmowy projekt opowiadający o zwyczajach szczupaków składają się trzy filmy:

cz. 1 'Na spadach (litoral)':

YouTube Video


cz. 2 'Na stołówce'

YouTube Video


cz.3 'Polowanie na metrówkę'

YouTube Video
 

Janusz Golebiewski

Offline

Piękne opowiadanie Okok
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Szczupak na żywca a przyłów suma, czy i jak modyfikować zestaw? Przynęty żywe używane żeby złowić suma 2 17 sierpnia 2017 18:25
Szczupak, a zrywka. Łowcy Szczupaków 3 17 lipca 2017 10:16
Zamarznięty szczupak ze zdobyczą w pysku Znalezione w sieci 2 08 lutego 2017 18:24
Szczupak wyrwipałka, który wszystko zapoczątkował Opowiadania wędkarskie 7 02 listopada 2014 08:18
Szczupak z Orellana Łowcy Szczupaków 10 29 listopada 2013 13:37
Wygenerowano w sekund: 1.69
51,299,609 unikalne wizyty