Ryobi Applause 5000 - 6000 | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Wariat to ten co stracil wszystko oprócz rozumu


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Kołowrotki sumowe spinningowe
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Ryobi Applause 5000 - 6000

Slawomir Jozwiak

Offline

RYOBI APPLAUSE 6000

Producent: Ryobi
Symbol: Applause 6000
Przełożenie - 5.0:1
Pojemność szpuli:0,33mm/250m 0,40-150m
Łożysk 4+1 (oporowe)
Waga 580 g

Anti reverse
Krzyżowy zwój żyłki
Polerowana szpula z tytanowym obrzeżem
Silny i precyzyjny przedni hamulec
Korbka One touch (lewa/prawa)
Kolor - srebrny
Metalowa obudowa

RYOBI APPLAUSE 5000

Producent: Ryobi
Symbol: Applause 5000
Przełożenie - 5.0:1
Pojemność szpuli: 0,285mm/295m 0,33mm/220m
Łożysk 4+1 (oporowe)
Waga 340 g

Anti reverse
Krzyżowy zwój żyłki
Polerowana szpula z tytanowym obrzeżem
Silny i precyzyjny przedni hamulec
Korbka One touch (lewa/prawa)
Kolor - srebrny
Metalowa obudowa

Kilka fotek dla porównania tych dwóch modeli, foto kiepskiej jakości robione telefonem zly

www.forumsumowe.pl/images/ryobi_applause_5000-sj.jpg

www.forumsumowe.pl/images/ryobi_applause_5000_1-sj.jpg

www.forumsumowe.pl/images/ryobi_applause_5000_2-sj.jpg

www.forumsumowe.pl/images/ryobi_applause_5000_3-sj.jpg

www.forumsumowe.pl/images/ryobi_applause_6000-sj.jpg

www.forumsumowe.pl/images/ryobi_applause_6000_1-sj.jpg

www.forumsumowe.pl/images/ryobi_applause_6000_2-sj.jpg

www.forumsumowe.pl/images/ryobi_applause_6000_3-sj.jpg
 

Slawomir Jozwiak

Offline

Temat trochę zapomniany ale ja mam słabość do kołowrotków Ryobi, jeszcze mnie nie zawiodły. Usmiech
 

wizard

Offline

Decyzja zapadła , zamawiam RYOBI APPLAUSE 5000 . Oczywiście pod spinning Usmiech
 

Mateusz Harezlak

Offline

Jak sprawują Wam się te kołowrotki Ryobi?
Rozważam model "Applause 5000" do spina, ale czy da sobie radę z dużymi sumami?
 

Zygmunt Konieczka

Offline

Witaj. W zasadzie do spiningu używam tylko kołowrotków tej marki, albo wyprodukowanych przez Ryobi dla Spro. Mam Ryobi APPLAUSE 5000, ZAUBER 2000, 3000, 4000, ARCTICA 4000, ARCTICA 5000, SPRO BLUE ARC 4000, 755O. Wszystkie mają korpusy i rotory wykonane z metalu, krzyżowy nawój plecionki i precyzyjny niezawodny hamulec przedni. Mocny i niezawodny sprzęt w znakomitej cenie. Ale do rzeczy. moim zdaniem do spiningu sumowego model APPLAUSE 5000 jest zdecydowanie za mały. Po pierwsze korpus więc i przekładnia, jak i wszystkie inne części są z modelu 4000, tylko szpula jest większa. Także moc hamulca (ok 7 kg) będzie do plecionek stosowanych na suma za mała. Dla mnie to taki większy kołowrotek szczupakowy np. na troling. Kiedyś do spiningu sumowego stosowałem znacznie lepiej wykonanego odpowiednika APLAUSA 7000 - SPRO BLUE ARC 7550, ale z uwagi na jego ciężar obecnie używam częściej RYOBI ARCTICA 5000. Jest to nowszy model kołowrotka, jak zwykle o metalowej konstrukcji i dużej mocy, moim zdaniem najmniejszy model jaki można z powodzeniem używać do łowienia sumów. Różnica w cenie na Allegro to jakieś 150 zł, ale warto zainwestować w znacznie lepszy i nowszy model RYOBI. Pozdrawiam ZygaOczko
Zyga
 

Mateusz Harezlak

Offline

Zyga dzięki za opinie, do przyszłego sezonu mam jeszcze sporo czasu więc będę jeszcze nie raz zastanawiał się nad wyborem kołowrotka do spinningu, a póki co chce jak najwięcej się dowiedzieć o poszczególnych modelach jakie mnie interesują.
 

Eryk Zurawek

Offline

Mam wielką prośbę,chce zakupić kołowrotek Ryobi Applause 5000.Mam Ryobi Zaubera 4000 i tu moja prośba o wstawienie fotki porównawczej Ryobi Zauber 4000 i Ryobi Applause 5000.Z góry dzięki za pomoc.
w SUMie...
 

Mateusz Harezlak

Offline

Mam Ryobi Zaubera 4000

I jak się sprawuje? Do sumowego spina się nadaje?
 

Eryk Zurawek

Offline

Sprawuje się rewelacyjnie, ale do kija sandaczowego z główkami max 40 gramów.Nie wiem czy chce go męczyć na sumach,główkami 50-60 gram (i większymi przeciążeniami na rybach).Wydaje mi się,że do spinningu sumowego jest trochę za mały.Widzę że masz dużo kołowrotków Ryobi,myślę nad modelem Arctica 6000,ten byłby chyba odpowiedni prawda?
w SUMie...
 

Konrad Bartosik

Offline

Panowie ile wejdzie plecionki 0.30 spiderwire lub power pro na applausa 5000 lub arctica 5000?.
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Penn slammer 560 czy Ryobi Arctica 6000 do trollingu. Wędziska spinningowe na suma 5 21 czerwca 2019 14:48
Sprzedam kołowrotki Tica Scepter GF 6000 - 2szt. Sprzedam sprzęt wędkarski 1 18 czerwca 2018 12:03
Shimano BeastMaster DX oraz ryobi verum 5000 Sprzedam sprzęt wędkarski 1 23 września 2017 17:28
nówka - mistrall vulcano big game 6000 + plećki Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 22 lutego 2017 18:08
RYOBI turbo Sprzedam sprzęt wędkarski 1 07 lutego 2017 18:45
Wygenerowano w sekund: 1.67
51,295,658 unikalne wizyty