Echo do 1500 zł | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Piękno bez wdzięku - to wędka bez przynęty. Ninon De Lenclos


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy,
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Echo do 1500 zł

kineret

Offline

Garmin 350c to chyba takie minimum jeśli chodzi o wielkość ekranu. W każdym dobrym urządzeniu jest też opcja przewinięcia do tyłu i oglądanie poprzedniego odczytu, więc nie ma większego problemu z czytaniem dna, a kolorowy ekran jest bardzo praktyczny i fajnie widać kontrasty, także za dnia. Przy dzisiejszych wyświetlaczach OLED trudno jest wyczerpać akumulator przy tygodniowym nawet pływaniu, a mnie osobiście przyjemniej się patrzy na te kolory.

Naturalnie, większe ekrany są znacznie wygodniejsze niż te mniejsze, zwłaszcza przy dużych głębokościach (u mnie powyżej 25m) gdzie skalowanie staje się miniaturowe. Aczkolwiek, do zastosowań rzeczno-jeziorowych, mniejsze modele nadają się doskonale i często bywają bardziej poręczne w transporcie, więc wielkość nie jest chyba głównym kryterium w wyborze urządzenia.

DownScan jest oczywiście fajny, ale jego zastosowania w praktyce są raczej wąskie. Przy mniejszych ekranach Lowrance'a słabo widać struktury dna, a odczytywanie cieni ryb bywa tak samo łatwe jak czytanie zdjęć rentgena w świetle dziennym - przynajmniej takie były moje odczucia Usmiech Większość moich znajomych również rzadko przełącza na DS, zwykle tylko przy wyciąganiu przynęt z zaczepów, a to też z czystej ciekawości.Według mnie , znacznie bardziej przydatna jest inwestycja w wbudowany GPS z dobrą mapą zwłaszcza gdy ktoś pływa regularnie po dużych akwenach, ale i to da się łatwo ominąć za pomoca smartfona z google maps.

Myślę, że nie warto zbyt mocno przepłacać, a warto odłożyć kasę na inne, niezbędne rzeczy (na pewno się znajdą). Kupno używanego urządzenia w dobrym stanie od kogoś kto zamienił na inne lub mało pływał także nie jest złym pomysłem jako że większość osób mimowolnie dba o te urządzenia.
 

Dawidgorzow

Offline

Zdecyduje się na tego nowego Garmina a tym bardziej, że nowe kosztuje 720zł, a cały set z coverem 999z także cena o przełknięciaUsmiech Dzięki Panowie za odpowiedzi. Pozdrawiam
 

Michal Sip

Offline

A za mną po długich oględzinach chodzi też Garmin ale STRIKER 5dv

forumsumowe.pl/h/fshzw_garmin_striker_review_7sv_16c30.jpg
 

Mariusz Kulenty

Offline

Michal Sip napisał(a):

A za mną po długich oględzinach chodzi też Garmin ale STRIKER 5dv

forumsumowe.pl/h/fshzw_garmin_striker_review_7sv_16c30.jpg

Ma ktoś z Kolegów?Jakie opinie? Zmieniam echo na większe i myślę o modelu Strikier 7Dv ewentualnie sv.
 

Michal Wilk

Offline

Chłopaki ode mnie mają tego garmina 7sv... no i jeśli ktoś planuje pływanie z kwokiem... to osobiście odradzam... ogólnie bardzo mało ustawień trochę utrudnia pracę...
 

Michal Sip

Offline

A tobie co służy Michał , pochwal się. Ja cały czas szukam złotego środka.
 

Mariusz Kulenty

Offline

Michal Wilk napisał(a):

Chłopaki ode mnie mają tego garmina 7sv... no i jeśli ktoś planuje pływanie z kwokiem... to osobiście odradzam... ogólnie bardzo mało ustawień trochę utrudnia pracę...

Michał napisz coś więcej, co w niej jest nie tak, jakie inne modele polecasz.Powiem szczerze,że mi jest potrzebna nowa echosonda do verticala. Obecnie mam 201DV.
 

Artur Betcher

Offline

Do kwoka naprawdę niewiele trzeba mieć ustawień. Najważniejsze są stożki, ich szerokość faktyczna jest najważniejsza. ( na dwóch Hummbird duże problemy mieliśmy przez to) Wszelkie structure scan i inne duperel oraz multum profili jest całkowicie zbędne.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Mariusz Kulenty

Offline

Obecnie mam Garmina 201DV. Szukam czegoś z większym wyświetlaczem -co najmniej 7 cali i oczywiście w kolorze. Ostatnio widziałem Garmin echoMAP 70s w bardzo dobrej cenie ale nie mogę nigdzie znaleźć o tym ploterze żadnych opinii. Na korzyść echoMAP 70s nad STRIKER 5dv jest obecność map (striker map nie ma).
Do Hummbirda nie mam zaufania. Kilku znajomych nie było z nich zadowolonych i szybko je sprzedali.
Artur a Ty jaką obecnie masz ?i co możesz o niej napisać?
Ps.nie zakładam nowego posta chociaż cena w/w echosond przekracza 1500 zł.
 

Viking

Offline

Podepnę sie pod ten temat bo tez chce zakupić echo w zbliżonej kwocie czyli do 2 tys zl ,aczkolwiek nie wiem czy z tego wzgledu nie powinienem założyć nowego watku
.Mianowicie chce kupić echo kolor min 5cali z gps ,które by mi służyło do połowów suma verticalnie na wodach do 5m ,oraz takie które bym mógł z powodzeniem uzywac do połowów spod lodu .Chce je kupić w USa mogą być starsze sprawdzone modele i
I teraz pytanie do kolegów którzy znają temat blokad regionalnych echosond zza wielkiej wody .
Co możecie mi polecić by po zakupie i odpaleniu gps echo nie zostało zablokowane
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Pomoc w wyborze pontonu, echosondy, silnika, akumulatora i echo Łodzie, pontony i inne środki pływające 24 27 lipca 2017 12:53
Mark5 X pro czy Garmin Fishfinder 350C - pytanie co wybrać ? pierwsza echo Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 9 01 marca 2017 20:32
Echo do 1000zł Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 1 13 października 2016 00:07
Kupię Echo bezprzewodowe Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 13 05 stycznia 2016 23:21
garmin echo 151dv Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 3 25 sierpnia 2014 20:32
Wygenerowano w sekund: 1.65
51,293,283 unikalne wizyty