Echo do 1500 zł | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Zycie jest jak sciek. To co z niego wyciagniecie zalezy od tego co wczesniej wprowadziliscie


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy,
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Echo do 1500 zł

Przemyslove

Offline

Witam, noszę się z zamiarem zakupu echa. Mój budżet 1500zł. Duzo czytałem przychylnych opinii na temat Lowrance Mark 5 Pro, nie wiem natomiast na ile są one 'świeże'. Zdaje się, że już go nie produkują. Czy w tych pieniądzach można dostać jakiś sensowny sprzęt, który sprawdzi się przy łowieniu na vertika i badaniu dna pod zrywkę ? Biorąc pod uwagę budżet w grę wchodzą:
Garmin STRIKER 4dv
Raymarine Dragonfly 4 DV
Lowrance HOOK-4
Humminbird HELIX 5

Na czym się skupić przy wyborze echa ? Czym zaproponowane echa różnią się między sobą ? Jaki byłby osobisty wybór doświadczonych sumiarzy, jeśli mieliby wybierać spośród zaproponowanych ?
 

Artur Betcher

Offline

Kolega po niezłej negocjacji ceny za 300euro kupił Elite 5 w tym roku ( ostatnia na wystawie z zeszłej serii).
Szukaj takiej albo nawet używanej bo to świetny sprzęt.
Inny z Hummbirdem miał niezły zgryz bo stożek był za wąski.
Reszty nie znam. W sumie chodzi o to żebyś widział przynętę, szerszy nieco stożek wskazany kiedy żywiec ucieka spod czujnika.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

JanuszKR

Offline

Rozpatrz jeszcze Garmin Fishfinder 350C.
 

Dawidgorzow

Offline

JanuszKR masz doświadczenie z tym echo Garmina? Właśnie stoję prze wyborem swojego pierwszego echo, i ceno mi własnie opowiada.
 

kineret

Offline

O samych urządzeniach jest sporo informacji do poczytania na necie.
Według mnie najpierw powinieneś się zastanowić do czego będziesz używał tej echo.

Ja zdecydowałem się na zestaw Garmin Fishfinder 350C z torbą i aku Toyama z allegro. Nowy zestaw kosztuje ok 900 zł, Echo dobrze wykonana, ma kolorowy ekran, w zupełności wystarczający na wody stojące i rzeki. Używałem jej także w Norwegii na głębokościach 50-70m bez większego problemu. Torba i walizka w zestawie jest naprawdę bardzo praktyczna i pozwala na 100% mobilność, zwłaszcza przy korzystaniu z różnych środków pływających.

Nie zapominaj, że podstawową funkcją echo jest pokazywanie ukształtowanie dna i głębokości. Wszelkie dodatkowe funkcje, jak GPS, mogą być mniej lub bardziej przydatne w zależności od indywidualnych zastosowań. Pozdrawiam!
 

Dawidgorzow

Offline

Kineret właśnie widziałem te zestawy na allegro, będę potrzebował pod trola i chce spróbować własnych sił w verticalu.
Pływam ze znajomym ale jego echo jest dla mojej kieszenie nie osiągalne niestety, ale drugi znajomy ma Lowrance Mark5po i sobie chwali, gdzieś poczytałem, że ten Lowrance i ten garmin są bardzo podobne o siebie.
 

JanuszKR

Offline

Dawidgorzow napisał(a):

JanuszKR masz doświadczenie z tym echo Garmina? Właśnie stoję prze wyborem swojego pierwszego echo, i ceno mi własnie opowiada.


Macałem to na targach. W porównaniu do Strikera i Hooka ma ekran 5 cali a nie 4.
Stożek ma szeroki, a to w verticalu lepsze, bo z DownScanem nie porządzisz w tej metodzie więc nie ma co dopłacać, mimo że widoki fajne.
Cena też bardzo atrakcyjna.
 

Artur Betcher

Offline

JanuszKR napisał(a):
bo z DownScanem nie porządzisz w tej metodzie

Też mnie zastanawia po co ludzie rzucają się na DS? Mam w jednej, nie korzystam choć testy robiłem, do vertikala całkowicie wystarczy dobrze skonfigurowana kolorowa ze stożkiem 60 i 120. Używane stare Elitki za małe pieniądze się kupuje a dobre są.
Na marginesie ja używam tylko 60stopni ale mam ruchomą wajchę z przetwornikiem. Dokładniejsza jest ta częstotliwość.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Janusz Golebiewski

Offline

Nigdy nie miałem echa i dla mnie to była czarna magia. Użytkuje mark 5x pro od tego roku i jestem mile zaskoczony parametrami choć tak nie wszystkiego się nauczyłem. Nie mam porównania do innych marek czy modeli ale do trola, verticala sprzęt całkiem dobry choć czarno biały ale dla mnie to plus bo nie pożera baterii. Zobacz też tutaj, bo jest na sprzedaż w dobrej cenie http://www.forums...ost_178415
 

Artur Betcher

Offline

Januszu na kolorowym fajnie widać przy dobrych ustawieniach kontrastu jak sum się zbliża do przynęty na przykład z boku. Wiadomo wtedy że interesuje go przynęta a nie tylko dźwięk kwoka ( jeśli go używamy)
Jeśli ekran jest większy od tych 4 cali to oczy mniej się meczą przy większym.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Pomoc w wyborze pontonu, echosondy, silnika, akumulatora i echo Łodzie, pontony i inne środki pływające 24 27 lipca 2017 12:53
Mark5 X pro czy Garmin Fishfinder 350C - pytanie co wybrać ? pierwsza echo Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 9 01 marca 2017 20:32
Echo do 1000zł Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 1 13 października 2016 00:07
Kupię Echo bezprzewodowe Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 13 05 stycznia 2016 23:21
garmin echo 151dv Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 3 25 sierpnia 2014 20:32
Wygenerowano w sekund: 1.58
51,458,749 unikalne wizyty