Wędzisko na suma do połowów stacjonarnych dla początkującego do 200zł | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Wędzisko na suma do połowów stacjonarnych dla początkującego do 200zł

pawel_i_gosia

Offline

Tutaj
( http://www.forums...start=2200 ostatni post na tej stronie)
kolega Bender Rodriguez robi test wędek miedzy innymi Kogha Gianthunter
Ja osobiście jestem pod wrażeniem wytrzymałości wędki i następna moja będzie chyba właśnie ta OkokOkok
 

Piotr Traba

Offline

Bardzo miękki ale kapitalny kij - mam 3,3m co prawda "dziewica" ale wiem bo widziałem i miałem okazję holować Usmiech
 

Filip Drupka

Offline

Witam
Panowie potrzebuje podpowiedzi co do doboru wędziska kołowrotek już mam Penn Rival Level Wind i teraz wybór wędki, co do wymagań nie może być sztywna, celuje w koghe gianthuntera ale szukam jeszcze innej alternatywy długość 2,40-3.00 m. W moich miejscach trzeba zestaw postawić do 50m od brzegu częściej nawet bliżej, Najczęściej bojka ze zrywką, do podwodnego mam już karpiówke skróconą, i mi sie nią dobrze łowi. A multik dlatego że planuje wertykalnie i z dryfu połowić jeszcze a nie mam worka pieniędzy na 3 wędki i 3 kołowrotki.
Pozdrawiam
 

Marek Kohut

Offline

Kogha jak najbardziej a poza tym, wędki robinsona, mikado. Tanie i b.dobre. Temat wałkowany przez lata na forum. Mikado mtl., cat fish. Robinson power stick.
 

Filip Drupka

Offline

Tak wiem ze są dobre ale czy przy uzyciu multika pletka nie bedzie tarla o blank? Mikado wykluczylem ze wzgledu na małą ilosc przelotek. Najchetniej to bym kupil cormorana blackbulla ale juz nie są produkowane. Robinson chyba do 3m nie ma wedki pod multik.
 

Marek Kohut

Offline

No kogha ma przelotek dużo z 11 przy 3m. Mogę Ci ją polecić mam3, 3 ma 12przelotek. Jest miękka ale nie jakoś bardzo. Pod multik będzie ok. Troszke w ręce ją czuć, masę ma.
 

buli82

Offline

Popieram,kogha 3,30 używam drugi sezon,wymieniłem tylko szczytową przelotkę do tego multik,Fin nor i nic tam plecionka nie trze o blank.To mocarny szklak,ciężki,elastyczny ale nie ma obawy,piachy,patyki,ziele nie straszne jak na razie żadnych uszczerbków.
 

Piotr Traba

Offline

Na forum jest test tego kija - w mojej ocenie nie do zajechania przy normalnej eksploatacji Usmiech Do tego jest śmiesznie tani i wybacza błędy - pamiętać należy tylko żeby mocno zacinać bo jest po prostu miękki Usmiech
 

Zbigniew Konarzewski

Offline

która Koga w Askari ma tylko 8przelotek
 

Chmielu

Offline

Witam,
Temat już trochę ma i został przewałkowany, jednak przeglądając forum nie natrafiłem na informacje o wędzisku MISTRALL THUNDERSTRIKE CATFISH 3,15m. Wędka minimalnie wychodzi poza przedział cenowy (kosztuje ok. 220-240zł). Jednak jestem nią zainteresowany i mam kilka pytań. Mam zamiar łowić nią metodą stacjonarną, na żywca, na zrywkę lub będę zarzucał żywca (15-25 cm to co pływa w łowisku(leszcz, krąp, karaś, kleń)) jakieś 10 - 15 metrów od brzegu. Aktualnie (w przyszłym sezonie albo pod koniec tego zamierzam to zmienić) nie dysponuję pontonem ani łódką do wywózki czy holu ryby, dlatego też jeżeli już będę robił zrywkę to pomiędzy główkami, między którymi mogę przejść brzegiem. Natomiast jeżeli chodzi o hol to musi on być na tę chwilę siłowy gdyż zamierzam łowić w środkowej Wiśle gdzie występują liczne zwalone drzewa i inne przeszkody oraz w pobliżu jest silny nurt. Interesuje mnie czy wędka się do takiego łowienia nada? To co mi nie daje spokoju to fakt, że wędka ma akcję szczytową, o czym gdzieś przeczytałem. Dotychczas nie łowiłem sumów, a jedynie karpie. Jednak zdarzyło mi się używać wędek o akcji parabolicznej oraz szczytowej i tutaj te o akcji parabolicznej dawały mi znacznie większą przyjemność z holu ryby. Zastanawiam się czy i tak będzie w tym przypadku?
Poniżej parametry wędki:

materiał-wysokoprzetworzone włókno węglowe
dł. po złożeniu-3,15m ; dł. transp.-164,5cm
ilość składów-2 ; ilość przelotek-12szt.
ciężar wyrzutu-Ex-heavy-500g ; waga-ok.465g !!!
odl. pomiędzy stopką kołowrotka, a początkiem dolnika-ok.59,5cm
ø wewn. przel. (pierwszej/szczyt.)-23mm/5mm

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Wygenerowano w sekund: 1.76
51,299,447 unikalne wizyty