Kołowrotek na suma do spinningu dla początkującego do 250zł | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Tragedia: zakochać się w twarzy, a ożenić się z całą dziewczyną. -Julian Tuwim


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Kołowrotki sumowe spinningowe
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Kołowrotek na suma do spinningu dla początkującego do 250zł

bastien

Offline

Witam panowie, mam do Was pytanie. Czy kołowrotek Daiwa Triforce 4000F będzie dobrym i odpowiednim kołowrotkiem do spinningu sumowego? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Proszę używaj polskich znaków, nazwy własne piszemy z wielkich liter Usmiech Z góry dziękuję Usmiech
Michał
poczatkujacy
 

Mariuszkk

Offline

Witam
Co sądzicie o tym kołowrotku na początek?
forumsumowe.pl/h/fshzw_t_kolowrotek_do_250_ad453.jpg
Mistrall Fighter RD 40
Kołowrotek z regulacją hamulca w dolnej części korpusu, dodatkowo wyposażony w hamulec walki. Korpus oraz rotor wykonany z lekkich stopów, wyposażony w 5 łożysk kulkowych oraz 1 oporowe. Kołowrotek charakteryzuje się lekką wagą, posiada system antywibracyjny, bardzo dobrze wyważony.

-Przełożenie 4.9:1
-Pojemność szpuli 0,30/200 0,35/160 0,40/120
-Tylny hamulec z wyposażony w hamulec walki
-Zapasowa grafitowa szpula
-Aluminiowa rączka
-Precyzyjny system nawoju żyłki
-Szpula typu Long Cast
-Komputerowo wyważony rotor
Ma metalowy korpus i rotor i można go dostać w bardzo dobrej cenie 80-100zł.Trochę dłubię w kręciołach ,ale jak na złość ,nigdy nie trafił mi się żaden Mistrall.

Kolego spinner wstawiaj fotki nie linki.
TJM
 

Robert Dubis

Offline

Myślę że po holu sumka powyżej 160 cm mało co z niego zostanie, pooglądaj sobie jakieś filmiki z holu suma na spining , w tedy sam odpowiesz czy się nadaje.Haha
Pozdrawiam Robert
 

Mariuszkk

Offline

Filmiki oglądałem ,a co w nim jest nie tak?Nie chcę na początek ,,betoniary, w wielkości 6-7000 bo to ponad pół kilo i mogę się zrazić.
Ps.
Cherlakiem nie jestem ,ale sam faktOczko
 

Robert Dubis

Offline

spinner napisał(a):

Filmiki oglądałem ,a co w nim jest nie tak?Nie chcę na początek ,,betoniary, w wielkości 6-7000 bo to ponad pół kilo i mogę się zrazić.
Ps.
Cherlakiem nie jestem ,ale sam faktOczko


Posiadam podobnych kręciołków typu Mistal , Jaxon ,całe pudełko , jak nie hamulec to korba , nie nadają się nawet do feedera , właśnie wysłałem koledze z forum kilka sztuk ,może sobie naprawi jak nie to wyrzuci na śmietnik.
Pozdrawiam Robert
 

Mateusz Harezlak

Offline

Nie znam tego modelu ale ze swojej strony napiszę że miałem jeden kołowrotek Mistralla i był to mój pierwszy i ostatni kręcioł tej firmy.
Był to Navigator 6000 opisywany przez producenta jako kołowrotek do połowu dużych ryb sumów, karpi itd, w rzeczywistości nie wyholował ani jednej ryby i po krótkim czasie użytkowania (zwijania zestawów) zaczął przeskakiwać w efekcie czego się rozsypał i obecnie nadaje się do kosza na śmieci.
Być może trafiłem na jakiś pechowy model, ale powiedziałem sobie że już nigdy kołowrotka tej firmy nie kupię, za to kije Mistralla są całkiem niezłe, ładnie wykonane i w dobrych cenach, mam jeden spinning tej firmy i nie mam zastrzeżeń.
 

Piotr Bednarek

Offline

Daj sobie spokój z tym mistralem na początek może taki kołowrotek ci wystarczy?
Daiwa Crossfire X oglądałem go pare razy i wydaje mi się że wytrzymał by hol sumka. Jest dosyć ciężki ale dał bym mu szanse. [img]forumsumowe.pl/h/fshzw_0004014_ded2a.jpg[/img]
Siemka jestem Piotrek, interesuje się łowieniem sumów narazie jeszcze dużo ich nie złowiłem ledwie kilka ale ten ostatni rekordowy miał 38 kg po zważeniu wrócił do wody ;-)
 

Mariuszkk

Offline

No ten warty zastanowienia ,gdyby nie kasa kupiłbym dużego Zaubera lub RedArc w alu body i byłoby po sprawie.
Jakieś inne propozycje w podobnym budżecie?
 

Robert Milner

Offline

Mateusz Harezlak napisał(a):

Nie znam tego modelu ale ze swojej strony napiszę że miałem jeden kołowrotek Mistralla i był to mój pierwszy i ostatni kręcioł tej firmy.
Był to Navigator 6000 opisywany przez producenta jako kołowrotek do połowu dużych ryb sumów, karpi itd, w rzeczywistości nie wyholował ani jednej ryby i po krótkim czasie użytkowania (zwijania zestawów) zaczął przeskakiwać w efekcie czego się rozsypał i obecnie nadaje się do kosza na śmieci.
Być może trafiłem na jakiś pechowy model, ale powiedziałem sobie że już nigdy kołowrotka tej firmy nie kupię, za to kije Mistralla są całkiem niezłe, ładnie wykonane i w dobrych cenach, mam jeden spinning tej firmy i nie mam zastrzeżeń.

Bo widzisz, w kiju nie ma się co zepsuć mechanicznego i dlatego jest git. Ja mam pletkę Mistrala i całkiem całkiem się sprawowała w zeszłym sezonie. Mistral może nie do kręciołków przystosowany.
Życie to nie bajka o rybaku i złotej rybce.
 

Mateusz Harezlak

Offline

Ja jak bym miał brać jakiś tani i mocny kręcioł na suma to zdecydował bym się raczej na Dragona Rock HD FD 840i, można kupić go nie drogo ze zniżką w zaprzyjaźnionym sklepie TeamDragon lub na alledrogo już od 209zł.
Ten kołowrotek pomieści trochę więcej mocnej plecionki co jest bardzo istotne przy połowie suma, ma niezbyt wysokie przełożenie co odwdzięczy się podczas holu, a przy tym waga kołowrotka w normie do spinningu.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Kołowrotek Powitalnia sumowa ;) 5 20 listopada 2020 11:13
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Wygenerowano w sekund: 1.61
51,296,885 unikalne wizyty