Kołowrotek na suma do spinningu dla początkującego do 250zł | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Kto nic nie umie, temu i pomylić się nie można. -Menander


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Kołowrotki sumowe spinningowe
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Kołowrotek na suma do spinningu dla początkującego do 250zł

Artur Betcher

Offline

konar2009 napisał(a):
Nexave 4000 do sumowego spinna to nieporozumienie


Nie wiem na ilu sumach to sprawdziłeś że wydajesz takie opinie ale aż mnie kusisz do tego żeby go kupić, złowić kilka sumów przy jego pomocy i wstawić tu do tematu fotki Usmiech
Ja go nawet w ręku miałem, hamulec testowałem, nie to co Technium ale na początki wystarczający.
Na dłuższą metę nie zda egzaminu ale pokaż mi ilu z 10 nowych poławiaczy suma cyklicznie sumy będzie wyciągać? Życzę tego wszystkim oczywiście ale sum to nie płotka czy leszcz.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Tomasz Jakowanis

Offline

Avallone napisał(a):
konar2009 napisał(a):
Nexave 4000 do sumowego spinna to nieporozumienie


Nie wiem na ilu sumach to sprawdziłeś że wydajesz takie opinie ale aż mnie kusisz do tego żeby go kupić, złowić kilka sumów przy jego pomocy i wstawić tu do tematu fotki Usmiech
Ja go nawet w ręku miałem, hamulec testowałem, nie to co Technium ale na początki wystarczający.
Na dłuższą metę nie zda egzaminu ale pokaż mi ilu z 10 nowych poławiaczy suma cyklicznie sumy będzie wyciągać? Życzę tego wszystkim oczywiście ale sum to nie płotka czy leszcz.


Nieporozumieniem jest robienie testów na łąceNono,a jak kolega konar 2009 szuka kołowrotka do przynęt 150 gr to polecam casting.

Ja na przykład chwalę ten kołowrotek ,nie reklamuję tylko pisze swoje spostrzeżenia jak wyżej napisałem i napiszę więcej na forum Hiszpańskim wszyscy ten kołowrotek chwalą że jest tani i dobry za tą cene. Mówią też że na suma do spinningu szkoda lepszego.Czytałem opinie kolegów z forum co wyciągają setki sumów z Ebro.I nie trzeba lepszej reklamygrin
Pozdrawiam Oczko siluro
 

Artur Betcher

Offline

Siluro nie musisz nic dodawać, przecież wiesz że ja tu na forum praktycyzm a nie szpan propaguje. Nie sprzęt łowi a my sami.
Konar nie wiesz o czym piszesz skoro twierdzisz że ten kołowrotek się do sumów nie nada. Prosił bym o wyrażanie opinii potwierdzonych doświadczeniem a nie odczuć Oczko Opinia jak najbardziej tak, herezje nie Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Kto podejmie wyzwanie i złowi suma powyżej 1.5m i 25kg na kołowrotek Shimano Alivio 4000 FB ?? Jeśli nikt to zrobię to sam bo mnie drażni fakt że powszechnie się twierdzi że jak nie ma się kołowrotka na suma do spinningu pow 400zł to marne szanse.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Lukaszs

Offline

Artur Betcher napisał(a):
Kto podejmie wyzwanie i złowi suma powyżej 1.5m i 25kg na kołowrotek Shimano Alivio 4000 FB ?? Jeśli nikt to zrobię to sam bo mnie drażni fakt że powszechnie się twierdzi że jak nie ma się kołowrotka na suma do spinningu pow 400zł to marne szanse.

Artur zbesztaj mnie i złów suma na Jaxona pfft hehehe
 

Kamil Kostrubiec

Offline

Lukasz Szlafka napisał(a):
Artur Betcher napisał(a):
Kto podejmie wyzwanie i złowi suma powyżej 1.5m i 25kg na kołowrotek Shimano Alivio 4000 FB ?? Jeśli nikt to zrobię to sam bo mnie drażni fakt że powszechnie się twierdzi że jak nie ma się kołowrotka na suma do spinningu pow 400zł to marne szanse.

Artur zbesztaj mnie i złów suma na Jaxona pfft hehehe

Tego się nie da wykonać Usmiech Nawet sygnalizator wyrzuciłem ostatnio Haha
 

Pawel Poznanski

Offline

Odnoszę wrażenie, że zaczynacie się licytować "kto złowi większego suma na jak najtańszy sprzęt". Pytanie -> Po co ???
Ja w zeszłym roku złowiłem sumka 80cm na delikatny teleskopik spławikowy (za 40 zł), malutki kołowrotek Golden od ruskich (za 45zł, chyba jeszcze gorszy od Jaxona) i jakąś marną żyłkę 0,25. Więc co? Mam zatem polecić taki zestaw jako nadający się do łowienia sumków?
Idąc w tym kierunku to przy odrobinie szczęścia można łowić sumy na byle co i nikt mi nie powie, że NIE. Ale czy o taki praktycyzm tutaj chodzi ?
Nie znam powyższych kołowrotków także na ich temat się nie wypowiadam, jednak jeśli miałbym polecać jakiś kołowrotek to tylko taki, którego sam używam do danych zastosowań i jeśli ktoś zapytałby mnie czy kupiłbym go po raz drugi to odpowiedziałbym "TAK".

Jeśli zatem polecamy jakiś sprzęt pytającym na forum to najpierw odpowiedzmy sami sobie na pytanie "Czy kupiłbym ten sprzęt po raz kolejny?"
 

Artur Betcher

Offline

Nie ma licytacji kto złowi suma na najtańszy sprzęt, po prostu widzę na wszelakich forach wyścig w odwrotną stronę a tu na forum mamy w 95% początkujących i wielokrotnie podkreślałem że znam realia i wiem że wielu z nich zrezygnuje z kosztownego i niezwykle trwałego sprzętu z braku wyników lub braku czasu a sprzęt pozostanie w szafie.

Dla początkującego nie potrzebny jest zatem "sprzęt na lata" tu trzeba czegoś n początek.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Bogumil Trzcinka

Offline

Artur Betcher napisał(a):
Kto podejmie wyzwanie i złowi suma powyżej 1.5m i 25kg na kołowrotek Shimano Alivio 4000 FB ?? Jeśli nikt to zrobię to sam bo mnie drażni fakt że powszechnie się twierdzi że jak nie ma się kołowrotka na suma do spinningu pow 400zł to marne szanse.

Nie wiedzieć czemu,jakoś przegapiłem ten wątek.Choć późno to ,tradycyjnie dorzucę swoje,subiektywne 5 groszy.Suma 146 cm, nie wiem ile ważył. (prawie spełnia kryteria Artura Haha ) "Wyrabowałem za pomocą maleństwa: Team Dragon fd 920i .Daleko mu z ceną do 400zł a spisał się świetnie i bez najmniejszego uszczerbku .Dalej mi służy. Nasi dziadkowie nie mieli sprzętu z najwyższej półki ,"renomowanych firm"a łowili sumy Haha
 

Pawel Poznanski

Offline

Tak, nasi dziadkowie byli mistrzami i tu należy im się wielki szacunek. My w dzisiejszych czasach w większości po prostu nie potrafilibyśmy łowić sumów na ich sprzęt (ja na pewno)... Inna sprawa to czy oni łowili na "plastikowe zabawki" z Chin? Ano nie... Mieli ciężkie szklane wędki i radzieckie metalowe kołowrotki, które rzęziły jak snopowiązałka.

Tak samo nasi dziadkowie kiedyś potrafili zjeździć Europę Fiatem 126p czy Syreną. Pytanie tylko czy dziś gdybym spytał "jakie auto polecicie mi na zwiedzanie Europy" i nie ważne czy pojechałbym raz czy kilka razy w roku to czy ktoś poleciłby Fiata CC czy Daewoo Tico ?

Tak więc jeśli już ktoś decyduje się na próbę "zasmakowania" wędkarska sumowego (nie ważne z jakim skutkiem) to bądźmy profesionalni i polecajmy sprawdzone przez siebie sprzęty bo "początkujący" kierując się naszymi sugestiami oczekuje, że doradzimy mu właściwie (a i później będzie miał o nas dobre zdanie a nie odwrotnie...).
Przy czym "właściwie" nie oznacza ani tani ani drogo (bo to pojęcie względne). Pewnie się powtarzam ale ja już tak mam Usmiech
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Kołowrotek Powitalnia sumowa ;) 5 20 listopada 2020 11:13
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Wygenerowano w sekund: 1.74
51,293,021 unikalne wizyty