Kołowrotek na suma do spinningu dla początkującego do 250zł | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nigdy się nie tłumacz przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą. Mark Twain


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Kołowrotki sumowe spinningowe
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Kołowrotek na suma do spinningu dla początkującego do 250zł

Artur Betcher

Offline

Kołowrotek na suma do spinningu dla początkującego do 250zł

Tak jak i w przypadku tematu Spinning na suma dla początkującego http://www.forums...ead_id=714 tutaj postaramy się przybliżyć tanie a dobre kołowrotki na suma dla początkującego adepta.

Jak wiadomo często ktoś zaczynający spinning za sumem i szukający informacji na temat sprzętu dostaje masę rad z których z przyczyn finansowych niestety nie skorzysta. Wielu udzielających porad to Ci co braki wyników rekompensują sobie posiadaniem drogiego i markowego sprzętu ale jak już wspomniałem nie o to w tym wszystkich chodzi.

Postarajmy się pomóc początkującym łowcom sumów w zaczęciu tej przygody bez drastycznych obciążeń dla domowego budżetu. Kołowrotek w spinningu jest bardzo ważnym elementem i należy go wybrać z rozwagą niemniej jednak wykładając na początek pieniądze na sprzęt powinniśmy kierować się nie emocjami lub podpowiedziami ludzi posiadających sprzęt z najwyższych półek a zdrowym rozsądkiem.

Tu również nakładamy próg 250zł na kołowrotek jak i w przypadku kija na spinning na suma ale liczymy na to że znajdziecie dużo tańsze kołowrotki do spinningu na suma dla początkującego charakteryzujące się dobrą jakością i trwałością.

Po pierwsze w tym temacie obowiązuje zakaz podawania linków gdyż temat nie ma być reklamą dla jakiegoś sklepu.
Po drugie każdy kołowrotek musi mieć opis i parametry oraz obowiązkowo zdjęcie (jak ktoś nie umie wstawić, to na pewno pomożemy)
Po trzecie obowiązkowo proszę podać średnią cenę rynkową a nie wynik jakiejś promocji.
Każdy kołowrotek spełniający wymagania przeniesiony zostanie do posta głównego.


1. Shimano Nexave 4000 FB cena ok 180zł

Kołowrotek również sprawdzony na dwumetrowcach przez jednego z naszych użytkowników tak więc zbędne dodatkowe opisy.

www.forumsumowe.pl/images/m_shimano_nexave.jpg




Opis:

Kołowrotek, który świetnie spełnia warunki spinningowe, feederowe. Używany może być również do morskich połowów z łodzi. Posiada duży wielotarczowy hamulec przedni. Idealny do walki z większą rybą w trudnych warunkach. Gładkość pracy osiągnięto poprzez zastosowanie 3 łożysk kulkowych, 1 wałeczkowego . Dzięki systemowi Dyna Balance zredukowano drżenie kołowrotka, a Super Stopper II umożliwia szybkie zacinanie i eliminuje luzy na korbce. Nexave posiada mocną, aluminiową szpulę, w zestawie występuje również aluminiowa szpula zapasowa.

Parametry:

Model - 4000FB
Masa - 360g
Przełożenie - 5,1:1
Poj. szpuli - 0,30mm/180m
Szpula zapasowa - 1
Ilość łożysk - 3+1
Cena ok 180zł

2. RYOBI APPLAUSE 5000 cena około 200 - 240zł.

Producent: Ryobi
Symbol: Applause 5000
Przełożenie - 5.0:1
Pojemność szpuli: 0,285mm/295m 0,33mm/220m
Łożysk 4+1 (oporowe)
Waga 320 g

Anti reverse
Krzyżowy zwój żyłki
Polerowana szpula z tytanowym obrzeżem
Silny i precyzyjny przedni hamulec
Korbka One touch (lewa/prawa)
Kolor - srebrny
Metalowa obudowa

www.forumsumowe.pl/images/m-ryobi_applause.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_ryobi-applause.jpg

Cena trochę wyższa niż założony próg ale warto wspomnieć o tym kołowrotku między innymi dlatego że jest to konstrukcja metalowa, kołowrotek jest lekki (320g), ma dużą pojemność szpuli jak na jego gabaryty. Plecionki SpiderWire 0,35mm weszło około 150 - 170 metrów. praca kołowrotka zadowalająca. Hamulec też ma bardzo precyzyjny.

Więcej zdjęć w tym temacie Ryobi Applause 5000 - 6000




Tematy powiązane:

Dla początkującego do 200zł

Przestroga dla początkującego sumiarza ? http://www.forums...ead_id=490
Spinning na suma dla początkującego. http://www.forums...ead_id=714
Kołowrotek na suma do spinningu dla początkującego. http://www.forums...ead_id=715
Wędka na suma do połowów stacjonarnych dla początkującego http://www.forums...ead_id=716
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego. http://www.forums...ead_id=721

Półka cenowa od 200 do 500zł

Spinning (wędka) na suma od 200 do 500zł. http://www.forums...ead_id=858
Kołowrotek na suma do spinningu od 250 do 500zł http://www.forums...ead_id=859
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł http://www.forums...ead_id=862
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego od 200 do 500zł http://www.forums...ead_id=860

Liczę na pomoc Was wszystkich tak żeby ten temat stał się naprawdę przydatny dla każdego początkującego sumiarza.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Slawomir Jozwiak

Offline

RYOBI APPLAUSE 5000 cena około 200 - 240zł. Ja zapłaciłem za swój egzemplarz 210zł.

Producent: Ryobi
Symbol: Applause 5000
Przełożenie - 5.0:1
Pojemność szpuli: 0,285mm/295m 0,33mm/220m
Łożysk 4+1 (oporowe)
Waga 320 g

Anti reverse
Krzyżowy zwój żyłki
Polerowana szpula z tytanowym obrzeżem
Silny i precyzyjny przedni hamulec
Korbka One touch (lewa/prawa)
Kolor - srebrny
Metalowa obudowa

www.forumsumowe.pl/images/m-ryobi_applause.jpg

www.forumsumowe.pl/images/m_ryobi-applause.jpg


Cena trochę wyższa niż założony próg ale warto wspomnieć o tym kołowrotku między innymi dlatego że jest to konstrukcja metalowa, kołowrotek jest lekki (320g), ma dużą pojemność szpuli jak na jego gabaryty. Plecionki SpiderWire 0,35mm weszło około 150 - 170 metrów. praca kołowrotka zadowalająca. Hamulec też ma bardzo precyzyjny.

Więcej zdjęć w tym temacie Ryobi Applause 5000 - 6000
 

Tomasz Jakowanis

Offline

Kołowrotek Shimano Nexave 4000 FB [opis jest do modelu FB].

Ja posiadam starszy model tego kołowrotka [ FA ] i spisuje mi się już parę lat, złowiłem na niego kilkanaście sumów i nie było najmniejszych problemów. Myślę wiec że jest godny polecenia, no i cena [na Allegro 168zl].

www.forumsumowe.pl/images/m_shimano_nexave.jpg

Jak widać na zdjęciu zmieniłem korbkę na podwójną od innego modelu kołowrotka Shimano, jak dla mnie jest to lepsze rozwiązanie niż z pojedynczą korbką. Nie czuć wcale drgań przy zwijaniu co jest odczuwalne we wszystkich modelach z pojedynczą korbką. Polecam.
Kołowrotek, który świetnie spełnia warunki spinningowe, feederowe. Używany może być również do morskich połowów z łodzi. Posiada duży wielotarczowy hamulec przedni. Idealny do walki z większą rybą w trudnych warunkach. Gładkość pracy osiągnięto poprzez zastosowanie 3 łożysk kulkowych, 1 wałeczkowego. Dzięki systemowi Dyna Balance zredukowano drżenie kołowrotka, a Super Stopper II umożliwia szybkie zacinanie i eliminuje luzy na korbce. Nexave posiada mocną aluminiową szpulę, w zestawie występuje również aluminiowa szpula zapasowa.
Wielotarczowy hamulec przedni
System varispeed gwarantuje doskonałe ułożenie żyłki
Pojedyncza rączka
Łopatkowaty kształt gałki w korbki
Superstopper II; redukuje luzy w korbie
Dynabalance redukuje drżenie kołowrotka

Model - 4000FB
Masa - 360g
Przełożenie - 5,1:1
Poj. szpuli - 0,30mm/180m
Szpula zapasowa - 1
Ilość łożysk - 3+1
Pozdrawiam Oczko siluro
 

Artur Betcher

Offline

Oczywiście damy go do głównego wątku i właśnie takie podejście mi się podoba. Twoje sumy znamy więc skoro Tobie wytrzymał on już kilkanaście sumów to dla początkującego aż za dobry i przeczy on opini że na suma trzeba minimum Technium z Shimano.
Dzięki wielkie.

Edit
Dodano do pierwszego wątku.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Artur Betcher

Offline

Przypominam wszystkim że wspólnie możemy zbudować te tematy i zachęcam do pomocy przy tworzeniu zestawień.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Zbigniew Konarzewski

Offline

Kupiłem dziś w znajomym sklepie shimano nexave 4000 Fc (zdaje się,że to to samo co FB ) zapłaciłem 140 zł.Próba generalna za miesiąc na Bugu
 

Zbigniew Konarzewski

Offline

Oto jego opis Kołowrotek Nexave FC jest uzupełnieniem rodziny wędzisk Nexave, a dzięki charakterystycznemu niebieskiemu deseniowi z pewnością nie pozostanie niezauważony nad wodą. Ma doskonały przedni hamulec wielotarczowy, odpowiedni do szerokiego spektrum przynęt i do różnych warunków występujących podczas wędkowania w wodach śródlądowych, a także kutą na zimno aluminową szpulę z systemem prowadzenia linki AR-C oraz mechanizm nawoju linki Vasrispeed, zapewniający bardzo dużą dokładność rzutów.

W lekkim korpusie z tworzywa XT7 zamontowano 3 łożyska kulkowe ze stali nierdzewnej oraz łożysko wałeczkowe. Taka konstrukcja zapewnia moc i płynność działania, co nieczęsto można spotkać w innych kołowrotkach w podobnej przystępnej cenie.

DANE TECHNICZNE:

Model: NEX4000FC

Masa (g): 360

Przełożenie: 5,2:1

Pojemność szpuli (mm/m): 0,25-260 / 0,30-180 / 0,35-130 / 0,40-100

Ilość łożysk: 3 + 1

Nawój przy jednym obrocie (cm): 81

Szpula zapasowa: 1 aluminiowa AR-C

Zastosowane systemy:
 

jbkajdulka

Offline

konar2009 napisał(a):
Kupiłem dziś w znajomym sklepie shimano nexave 4000 Fc (zdaje się,że to to samo co FB ) zapłaciłem 140 zł.Próba generalna za miesiąc na Bugu

No,to miałeś szczęście,bo najtańszy był na allegro za 155pln,a w niektórych sklepach nawet za 280.Ciekawe,skąd taka różnica.
 

Zbigniew Konarzewski

Offline

Sprawa jest prosta właścicielem sklepu jest szkolny kolega. Sprzedaje mi bez zysku,w zamian polecam jego sklep innym wędkarzom.Jak widać korzyść jest obopólna
 

Zbigniew Konarzewski

Offline

Wczoraj była próba na łące z ciężarkami 50 i 100gr. Do kija o cw 90 150 (Mikado light pilk) ten kręcioł wydaje się być za słaby.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Kołowrotek Powitalnia sumowa ;) 5 20 listopada 2020 11:13
Sygnalizator brań wstrząsowy na suma Elektronika w wędkarstwie, echosondy dla wędkarzy, 207 07 września 2020 12:50
Wygenerowano w sekund: 1.70
51,299,773 unikalne wizyty