Wyciaganie ryb "ZA ŁEB" | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Ludzka natura jest to co kaze ci przeklinac przechodnia, gdy prowadzisz i kierowce, gdy jestes pieszo


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ INNE / Hyde Park
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Wyciaganie ryb "ZA ŁEB"

malyms

Offline

Witam, założyłem ten temat w "Hyde Parku", (myślę, że do usunięcia w przyszłości), nie wiedziałem w idealnie, które miejsce forum można by się z tym tematem wstrzelić.

Sam osobiście nie używam "chwytaków", osęki i innych pętli do wyciągania ryb "za łeb" dlatego ktoś z bardziej obeznany w temacie w przyszłości mógłby zrobić/ opisać to profesjonalnie i wybrać odpowiedni dział.

Do rzeczy:

Zawsze wydawało mi się, że ze mną jest coś nie tak jak widziałem kilku lub więcej kilogramowe szczupaki wyciągane po złowieniu z wody tylko za pomocą chwytaka bezpośrednio na siłę, "jak dźwig", gdzie dodatkowo ryba szamota się wisząc przez kilka minut na takim chwytaku - jeżeli będzie ubita i zjedzona - to jeszcze to w jakimś stopniu rozumiem....

Pewnego razu przy okazji wpisałem w gogle "używanie chwytaka" i w jednym miejscu jest to dobrze pisane ze: kiedy złowimy okazałą rybę ( cały czas myślę o szczupakach) i nie mieści się ona w podbieraku lub gdy tylko używamy chwytaka, w jednej ręce trzymamy kij drugą używając chwytaka - chwytamy rybę za pysk ( takie gili gili) bo wtedy ryba zazwyczaj jeszcze trochę się szamocze, odkładamy kij, i za pomocą chwytaka a drugą ręką podtrzymując rybe za tułów wyciągamy naszą zdobycz, dzięki temu ryba wróci w dobrej formie bez kontuzji do wody...

Wczoraj widząc na facebooku wiszącego "ZA ŁEB" karpia i po wpisach pod spodem gdzie wywiązała się delikatna "batelka, kto bardziej gnębi ryby" i po dzisiejszym filmie "wypuszczenie suma" - gdzie ryba została w kulturalny sposób wypuszczona, został też poruszony ten temat stwierdziłem, że to nie tylko mi się wydaje z tym "wyciąganiem za łeb"

Stety czy niestety czasy się zmieniają i zdjęcia z rybami w łazience, w pokoju, lub martwych ryb wiszących na hakach to po prostu "obciach" i takie praktyki powoli odchodzą do historii...

Na zdrowy rozum... ryba wyciągana/ podbierana z wody za pomocą chwytaka może doznać jakiś wewnętrznych urazów, więc jeżeli z góry zakładamy, że łowimy i wypuszczamy to bezsensowne jest wcześniejsze "szarpanie ryb za łby"

Jeżeli mam możliwość to oglądam i zauważyłem, że tego typu zachowania praktykowane są w programie wędkarskim emitowanym w każdy czwartek, i robią to rzekomi zawodowcy... jak i w innych programach i filmach,

Nie żebym był z jakiś "zielonych" Usmiech ale warto o tym wspomnieć a każdy niech robi wg. własnego sumienia i zasad, tym bardziej kiedy wie, że rybę będzie wypuszczał.

Pozdrawiam
 

konopaa

Offline

Cieszę się że takie tematy si e pojawiają. O tym jak złowić rybę piszę się już od dziesięcioleci. Z każdym nowym sezonem łowca jest coraz bardziej skuteczny, przy wsparciu nowoczesnych, kosmicznych wręcz technologii. O tym jak dopaść rybę powiedziano, napisano już prawie wszystko. Czas aby głośno krzyczeć o tym jak tej rybie pomóc przeżyć. Powoli idea C&R zdobywa coraz większe rzesze zwolenników. Należy się skupić na tym, jak to robić skutecznie.
 

Artur Betcher

Offline

To mnie mocno wkurzyło to jedno zdjęcie więc zostawiłem odpowiedni komentarz pod nim i pod postem a następnie usunąłem ze znajomych i zablokowałem. Ma prawo zabrać i zjeść, nie nasza brocha. Pozowanie do zdjęcia jednak z karpiem z 10kg a potem go wypuszczanie to jakiś obłęd i to jeszcze dorosły facet swoje dziecko tak uczy. Nie mogłem sie wiec powstrzymać i na filmie z wypuszczania suma naszego musiałem coś dodać od siebie. Ja naprawdę wszystkim kibicuje, nikomu nie zazdroszczę, nie czepiam sie ale jak coś takiego widzę na zdjęciach ludzi rozpoznawalnych to mnie krew zalewa.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
Pokrowiec na wędki "BLACK CAT" Sprzedam sprzęt wędkarski 1 27 czerwca 2019 10:53
Wspolne "sumownie" we Wroclawiu Umawialnia informator dot. imprez 3 26 czerwca 2018 13:08
Rybki "gumowe" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 334 13 maja 2018 22:31
"moja rzeka" PZW Federation Peche i inne organizmy 7 28 marca 2018 21:35
Wygenerowano w sekund: 1.60
51,534,202 unikalne wizyty