Kij do stacjonarki na dalsze wywózki | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Kto nic nie umie, temu i pomylić się nie można. -Menander


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Kij do stacjonarki na dalsze wywózki

piterp22

Offline

Witam szukam 2 wędek sumowych na ten sezon ,chciałbym zakupić raz a porządnie ponieważ nie lubię kupować byle czego ,żeby za chwile coś zmieniać cena około 400 zł za sztukę, łowił będę na boje i czasem podwodny spławik

Łowił będę raczej tylko na zaporówkach ponieważ mam blisko .Najczęściej będę łowił na 70-150m choć i 200 metrów się zdarzy ,po takich dalszych wywózkach celuje w bardziej kij sztywny(półparaboliczny ?) żeby dobrze zaciąć , ale też nie chciałbym jakiejś strasznej pały czy kija od szczotki żeby trochę przechodził w parabole i amortyzował zrywy, nie chciałbym się przy tym kiju męczyć przy moich warunkach fizycznych 165cm i 60 kg dlatego może lepsza była by 3 m ?

Przewertowałem już chyba wszystkie tematy na forum i nadal mam dylemat początkowo celowałem w Sanger Uni Cat Warlock II Boje lecz wędka już niedostępna ,tak jak kilka podobno innych dobrych wędek które wychodziły kilka lat temu

Po moich wstępnych wyborach wytypowałem 2 wędki
Esox Siluro Spider 3m
Daiwa Exceler Catfish 200-600

Z tego co wyczytałem Esox Siluro Spider wchodzi w uchwyt kołowrotka Warlock 90 a takie właśnie posiadam Lecz nie wiem czy Daiwa Exceler Catfish+Warlock 90 pasuje ?
Nie widziałem takiego zestawienia na forum dlatego może ktoś miał taki zestaw i potwierdzi ?

Na forum wyczytałem że Pen SSv 8500 wchodzi ,a to podobnej wielkości kołowrotki


Za wszelkie porady i jeszcze większe zamieszanie w mojej głowie dziękuje Usmiech
 

Michal Sip

Offline

Ja z pełną odpowiedzialnością mogę tobie polecić Jenzi Siluro Special Baitmaster BM 2.0 .Wchodzi i Warlock 90 i Fin Nor Offshore 95.Kijek obecnie kosztuje około 90 euro. Opisany jest na forum;
http://www.forums...500gr.html
 

Damian Szumilas

Offline

Ja posiadam tego Esoxa w zestawieniu z penem spinfisherem. Co prawda jakichś wielkich okazów nie wyciągłem ale 150cm nie zrobiło na nim wrażenia bardzo fajna praca kija jak i amortyzacja zrywów. Szczerze polecamUsmiech
"Nie możemy rozwiązywać problemów używając takiego samego schematu myślowego, jakim posługiwaliśmy się w trakcie ich pojawienia się".
 

Szymon Bysiecki

Offline

Ja mam także esoxa siluro spider oraz legendę cormorana bullfightera catfish. Jeden i drugi kij wytestowany. Bullfighter jest bardzo sztywny ale na dalekie wywòzki świetny. Młynek daiwa df100 Cat i jest bardzo fajny zestaw i budżetowy
Nie ma co narzekać.Zawsze może być gorzej
 

piterp22

Offline

Dzięki panowie za propozycje, przemyślałem sprawę dogłębniej i jeden kij który docelowo będzie na +-150 m chciałbym dłuższy 3.30 wcześniej chciałem daiwa exceler catfish lecz myślę ,że na początek to trochę za mocny kij

Bardzo spodobał mi się Jenzi Siluro Special Baitmaster 2.0 3m 200-500gr i mam już chyba pierwszy kijek Usmiech
Ciężko ten kij znaleźć jest dostępny tylko w jednym sklepie cormofishing.nazwa.pl i to jeszcze na zamówienie do 10 dni ,znacie ten sklep jakiś sprawdzony ?

Co do drugiej wędki chciałbym coś innego żeby móc porównać pracę wędki i mieć jakiś punkt odniesienia na przyszłość ,wywózki na tej wędce będą max 100 m i dlatego chciałbym wędkę 3m z trochę mniejsza gramaturą
Co myślicie o Sanger Uni Cat Destroyer PF ?? Czy dobrze celuje ?

Szymon co do Cormorana bullfightera catfish to z tego co wiem to już nie są dostępne tak jak wiele innych dobrych wędek.
powiedzcie mi coś jeszcze o Esox siluro spider bo też go biorę pod uwagę , jak się zachowuje na rybie i czym się różni od Esox Taurus ,czy to jakiś nowszy model i tak samo się zachowuje jak spider czy sztywniejszy ?



Czekam na jakieś dalsze porady Usmiech
 

Szymon Bysiecki

Offline

Wieczorem wrzucę ci film z takim 192CM na esoxie i daiwie df100 to zobaczysz. Bardzo fajny lekki i mocny kij. Akcja raczej parabola bardzo dobrze czuć rybę i nie słyszałem żeby ktoś ten kij połamał na rybie. Ja już parę gałęzi z Wisły tym wspaniałym. Ściągali mnie i ponton nim pod prąd i nic mu nie jest
Nie ma co narzekać.Zawsze może być gorzej
 

piterp22

Offline

To jak w końcu z tym Esox siluro spider 3m to jest raczej parabola czy taki półparaboliczny ?

Mam straszny mętlik odnośnie wyboru ,a chciałbym jutro zamówić 2 kije jeden praktycznie już mam jest to Jenzi Siluro Special Baitmaster 2.0 tylko męczy mnie ta długość czy te 3,35 cm to nie za dużo ? te 35 cm na 50-100 metrach więcej chyba nie robią aż takiej różnicy ?
 

Jacek Gebala

Offline

piterp22 napisał(a):

To jak w końcu z tym Esox siluro spider 3m to jest raczej parabola czy taki półparaboliczny ?

Mam straszny mętlik odnośnie wyboru ,a chciałbym jutro zamówić 2 kije jeden praktycznie już mam jest to Jenzi Siluro Special Baitmaster 2.0 tylko męczy mnie ta długość czy te 3,35 cm to nie za dużo ? te 35 cm na 50-100 metrach więcej chyba nie robią aż takiej różnicy ?


A z jakiego powodu cie męczy !? Na łódce byłby trochę nieporęczny, z brzegu na te 50 metrów odległości to dużej różnicy nie (z)robi. Sam mam kije od 3.05 do 3.40 cm do stacjonarki(z brzegu), m.in tez Siluro Special Baitmaster(tyle tylko ze ta pierwsza wersje)
"Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę, to się upij. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni, to się ożeń. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie, zostań wędkarzem... " O.Pavel
 

piterp22

Offline

Jacek Gebala napisał(a):

piterp22 napisał(a):

To jak w końcu z tym Esox siluro spider 3m to jest raczej parabola czy taki półparaboliczny ?

Mam straszny mętlik odnośnie wyboru ,a chciałbym jutro zamówić 2 kije jeden praktycznie już mam jest to Jenzi Siluro Special Baitmaster 2.0 tylko męczy mnie ta długość czy te 3,35 cm to nie za dużo ? te 35 cm na 50-100 metrach więcej chyba nie robią aż takiej różnicy ?


A z jakiego powodu cie męczy !? Na łódce byłby trochę nieporęczny, z brzegu na te 50 metrów odległości to dużej różnicy nie (z)robi. Sam mam kije od 3.05 do 3.40 cm do stacjonarki(z brzegu), m.in tez Siluro Special Baitmaster(tyle tylko ze ta pierwsza wersje)


Kijki zamówione Jenzi Siluro Special Baitmaster 2.0 335 cm i Esox siluro spider 3m ,także temat zakończony
 

piterp22

Offline

Kijek Esox siluro spider 3m doszedł na sucho wydaje się że to bardziej w stronę paraboli,ale jak będę miał okazje przetestować na rybie wtedy powiem coś więcej

Chciałem tylko jeszcze dodać ,Że kij nie jest jakoś super kompatybilny z Warlock 90
standardowo stopka kołowrotka wchodziła w uchwyt wędki z jednej strony 5mm a z drugiej 1 cm
Te 5 mm wydawało mi się za mało i przypiłowałem troszkę ale znów bez przesady,żeby nie osłabić za bardzo tej strony stopki i po takim zabiegu zrobiło się 9mm i myślę że wystarczy
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Kołowrotki do stacjonarki Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 2 05 czerwca 2018 22:48
Świeże zakupy do stacjonarki Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 1 27 stycznia 2018 12:05
Plecionka do stacjonarki? Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 6 07 grudnia 2017 10:01
Ponton do wywózki STRIŻ 1. Dobry wybór za 400zł? Łodzie, pontony i inne środki pływające 1 13 lipca 2017 16:51
Zakaz wywózki i korzystania ze środków pływających Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 5 06 czerwca 2017 17:34
Wygenerowano w sekund: 1.68
51,293,583 unikalne wizyty