Metody prowadzenia wobków w trollingu | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

O radę pytaj tego kto sam sobie radzi. -Leonardo Da Vinci


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Spinning, Trolling za sumem
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Metody prowadzenia wobków w trollingu

szafa

Offline

Panowie,
Mam pytanie odnośnie trollingu. W tym sezonie będę łowił na odrze, głębokość od 1 do 5m. Będę używał wobków od Czesia Sowińskiego oraz fabrycznych sklepowych. Plecionka 0,41 po. Mam kilka pytań i z góry dziękuje za odpowiedzi:

Jak daleko za łodzią prowadzić woblera pod prąd? Jak daleko z prądem?
Kije w uchwytach stawiać w pionie czy w ręku równolegle do lustra wody?
 

Grzegorz Petryna

Offline

Woblera prowadzisz tak daleko, aż czujesz, że osiągnął dno (tzn. co jakiś czas uderza sterem o dno). Plecionki możesz użyć trochę cieńszej, ja używam np. 0,32. Lepiej trzymać w ręku wędkę, masz pełną kontrolę w razie brania i wiesz czy np. nie ciągniesz jakiś śmieci na hakach.
 

szafa

Offline

Na jaką odległość za łodzią wypuszczać wobka? Z prądem i pod prąd? częściowe wobleryOklaski
 

Grzegorz Petryna

Offline

Przecież udzieliłem Ci odpowiedzi. Czytaj dokładnie ze zrozumieniem.
 

Artur Betcher

Offline

Pamiętaj tylko że z prądem woblery wszelakie nieco głębiej nurkują.
Na płytkiej wodzie ( 1 do 2m ) prowadzenie w pól toni też jest skuteczne, tak łowiłem na Rodanie ( na te Rapalki dwu częściowe które wystawiłem do sprzedaży).
Uchwyt to wygoda ale musisz obserwować dobrze wędkę i wędka musi ładnie pokazywać pracę woblera, jakiekolwiek zakłócenie ( za wyjątkiem uderzenie o dno gdzie wobler na malutką chwilę przestanie pracować prawidłowo) będzie oznaczać śmieć.
Pozdrawiam.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

szafa

Offline

Dzięki Artur właśnie o to mi chodziło, kolega Grzegorz chyba jakiś nerwowyHaha
 

Artur Betcher

Offline

Nie Szafa, Grzesiu to dobry człowiek, spokojny. Może się nieco zirytował ale nie ma co ciągnąć tematu Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

strzala

Offline

A ja Ci powiem, że na Odrze na tej głębokości dużych efektów nie zrobisz. Minimum to 2,5m i takich miejsc szukać trzeba. Znaczy płynąć można i po metrze ale brania są na nawet małych uskokach. Na płytkich miejscach mam brania przy skręcaniu a woblery jak są daleko nawet 50m za łodzią. Wobler na tej głębokości już kilka metrów wypuszczony ryje dno. Teoretycznie nie jest to najlepsze ale i tak brania są na uskokach gdzie na chwilę przestaje ryć. Jak dobrze poznasz rzekę to zauważysz, że brania są tylko jak "coś" na dnie się dzieje. Odra dlatego jest trudna (mówię od środkowym odcinku) bo ów miejsca są bardzo subtelne i mało ludzi potrafi je wytypować czy nawet rozróżnić. Można by elaborat na ten temat napisać tylko kiedy?
Fajnie, że się radzisz ale najlepszą radą jes upór i własna droga... nara
 

szafa

Offline

Dzięki Strzała, na jakim odcinku łowisz?
 

strzala

Offline

Na zajebiście długim gdzie mało ludzi i wzgłędny spokój. Praktycznie od Cigacic do Gryfina...
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Penn slammer 560 czy Ryobi Arctica 6000 do trollingu. Wędziska spinningowe na suma 5 21 czerwca 2019 14:48
Silniki spalinowe ze zmienna predkoscia trollingu. Łodzie, pontony i inne środki pływające 1 06 lutego 2019 21:15
Woblery do płytkiego trollingu Spinning, Trolling za sumem 12 03 listopada 2018 21:43
Godziny trollingu/spinningu Spinning, Trolling za sumem 4 10 czerwca 2018 10:21
Metody Łowienia Klenia Przynęty żywe używane żeby złowić suma 5 05 marca 2017 18:14
Wygenerowano w sekund: 1.55
51,535,374 unikalne wizyty