Jaka metoda | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć.


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Jaka metoda

Rafal 90

Offline

Jaką metodę zastosować na rzecze w miejscu gdzie jest duży uciąg, tak aby żywiec znajdował tuż pod powierzchnia.Połów możliwy jedynie z brzegu. Jakieś dwa metry od lądu już od paru lat przed wieczorem widuje sumy tuż pod powierzchnią wody, niektóre nawet pokazują się nad nią. Daleko zarzucać nie będzie trzeba jednak problemem jest utrzymanie przy silnym prądzie żywca i to pod sama powierzchnią gdzie głębokość rzeki to około 2-3m. Może ktoś poradzi jak podejść do takiego tematu?
 

Konrad Bartosik

Offline

Spining, jak już pokazują to napewno wezmie.
 

Rafal 90

Offline

No właśnie chodzi o to,że nie kręci mnie łowienie na spining dla tego myślałem o żywcu. Może podpowie ktoś, czy dobrym pomysłem jest plecionka-potrójny krętlik-do tego 2m żyłki z obciążenie żeby utrzymało cały zestaw w miejscu, a z boku do krętlika dopiero zestaw: około metr plecionki - spławik- przypon z przynętą? Nie będzie to za bardzo przekombinowany zestaw?
 

juby1987

Offline

Przekopałem całe forum odnalazłem wiele różnych informacji na temat połowów stacjonarnych z użyciem bojki Jenak za każdym razem konieczny jest sprzęt pływający aby wywieść naszą przynętę. Posiadam łódkę ale ona ma ponad 7m. długości i 2,5m. szerokości, więc nie wszędzie da się ją zwodować pyzatym było by to mało praktyczne. I tu narodziły się dwa pomysły ale ciekaw jestem waszego zdania.
1. Zastanawia mnie czy w dość niewielkim zbiorniku rozwiązaniem problemu wywożenia przynęty i bojki nie było by: zakotwiczenie dwóch bloczków na przeciwległych brzegach. Pomiędzy nimi w pętli zamocowanie mocno naciągniętej linki, wtedy mogli byśmy zestaw z zrywką wyciągnąć dokładnie w pożądane miejsce przesuwając linę z zaczepionym zestawem po czym blokujemy linę i nasz zestaw bez problemów i pływania wylądował tam gdzie chcemy. Jakieś wady?
2. Podobnie jak w metodzie pierwszej zastanawia mnie czy nie warto zakotwiczyć porządniej bojki i przy niej zamontować bloczek, drugi bloczek na brzegu np do drzewa. Pomiędzy bloczkami przeciągamy linkę w pętli. do linki na bloczkach mocujemy zestaw przez zrywkę wyciągamy zestaw bez moczenia się za pośrednictwem użycia linki blisko bojki i czekamy na branie. Jakieś wady?
Pierwsza metoda zakłada iż w ogóle nie mamy konieczności użycia łódki przy drugiej do zakotwiczenia bojki łódka potrzebna jest raz.
Czekam na jakieś pomysły im więcej negatywnych opinii tym lepiej, nie chciał bym się narobić i przekonać o tym iż jest to złe myślenie dopiero nad wodą.
 

Artur Betcher

Offline

Ja uważam że każdy przejaw inwencji w tym temacie jest ważny. To że chcesz ułatwić sobie coś jest bardzo ważne. Trudno mi się odnieść do tego bo nie widzę systemu ale jak Ci się sprawdzi to będzie bardzo fajnie. Trzymam kciuki Okok
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Podwodny spławik od A do Z - Czyli rewelacyjna metoda na suma. Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 537 27 stycznia 2019 20:11
Metoda feeder:) Metody połowu karpia 4 30 grudnia 2017 22:41
Żyłka 0,50mm a jaka plecionka przyponowa? Plecionki sumowe, żyłki na suma, przypony na suma 4 04 sierpnia 2017 11:24
Jaka wędka do multika Okuma na suma Forum ogólne o sumach 1 26 sierpnia 2016 20:04
Metoda na płytką, stojącą wodę Bojka, Boczny Trok, Spławik na suma 1 27 lipca 2016 08:24
Wygenerowano w sekund: 1.75
51,481,078 unikalne wizyty