Jezioro Rybnickie, Rybnik | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Dziewictwo jest najbogatszym skarbem dziewczyny, ale trudno jest długo bronić skarbu, do którego wszyscy mężczyźni mają klucz. Autor: Marszałek Bassompierre de


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SILURUS GLANIS, OGÓLNIE O SUMIE, ŁOWISKA / Łowiska sumowe
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Jezioro Rybnickie, Rybnik

Tomek Baciur

Offline

W Rybnickim jeziorze można złowić praktycznie każdą rybę na Rekord Polski. Kolega z Raciborza mówił mi że Leszcze trą się kilka razy w roku.
Dlatego że woda okrągły rok jest mocno nagrzana a wiadomo i wówczas dobrze natleniona. Prowokuje to ryby do odbycia tarła.
Nie zabijajmy Dużych płodnych ryb.Yyyyy
 

Michal Gorski

Offline

Jest potencjał Oczko Pasowało by się tam wybrać ale sam to bym się zagubił i pewnie milion mandatów złapał za złamanie jakiejś strefy albo czegoś tam jeszcze Oczko Łowi ktoś może na tym zbiorniku???
Catch & Release
Kajtek...
 

Robert Dubis

Offline

Artur Betcher napisał(a):

Krokodyl w Zalewie Rybnickim! Zamkną akwen?


Wędkarze wypoczywający nad Zalewem Rybnickim złapali półtorametrowego krokodyla. Zwierzę zraniło jednak jednego z nich i uciekło. To nie pierwszy egzotyczny okaz znaleziony w akwenie na Górnym Śląsku. Wcześniej złowiono tu między innymi piranię - informuje telewizja TVS.

Jeśli informacje wędkarzy ostatecznie się potwierdzą, wówczas 500-hektarowy teren będzie trzeba zamknąć i dokładnie przeszukać.

Jak dotychczas, w rybnickim zbiorniku natrafiono na żółwie, skalary, dwumetrowe sumy, tołpygi, a nawet piranie, które nie były jednak groźne dla człowieka - podaje stacja TVS.


Źródło www.onet.pl

No to do ogromnych sumów doszły jeszcze krokodyle grin


Super, no to od przyszłego roku zapolujemy na krokodylka Haha
 

Tomek Woloszyn

Offline

Też pisałbym się na RybnikUsmiech
 

marcinekxpl

Offline

To co jest napisane o ER jest mocno przesadzone . Fakt woda ciepła nie zamarza . Gigantyczne ryby ale już zostało ich niedużo . Woda dosłownie syf smierdzi i tyle . Trudno znaleść dobre stanowisko bo są tam sami wedkarze co zapłacili za kartę ibiorą wsztstko bo karta musi się spłacić . Jak niema miejsca to są tak beszczelni że bez pytania siądą koło ciebie 3 metry i jeszcze zaczną wędki przerzucać . Wiem że na to jest regulamin ale oni tam tak kłusują że głowa boli . Ja mam dylemat czy opłacić pzw czy elektrownie bo ciągną mnie tam te sumy ale jak mam nad wodą siedzieć i się denerwować to wogle łapać mniejsze i mieć z tego przyjemność .
 

Jacekl

Offline

marcinekxpl napisał(a):

To co jest napisane o ER jest mocno przesadzone . Fakt woda ciepła nie zamarza . Gigantyczne ryby ale już zostało ich niedużo . Woda dosłownie syf smierdzi i tyle . Trudno znaleść dobre stanowisko bo są tam sami wedkarze co zapłacili za kartę ibiorą wsztstko bo karta musi się spłacić . Jak niema miejsca to są tak beszczelni że bez pytania siądą koło ciebie 3 metry i jeszcze zaczną wędki przerzucać . Wiem że na to jest regulamin ale oni tam tak kłusują że głowa boli . Ja mam dylemat czy opłacić pzw czy elektrownie bo ciągną mnie tam te sumy ale jak mam nad wodą siedzieć i się denerwować to wogle łapać mniejsze i mieć z tego przyjemność .


Witam byłem tydzień temu na rekonesansie wędka przy wędce siatki pełne leszczy to na płytach przy ER, dalej w kierunku Rudy też wszystkie stanowiska zajęte , ale do sedna. Rozmawiałem z miejscowym wspomniał coś o miejscówkach ( sumowych ) w lesie za zbiornikiem Gzel w kierunku Rudy podobno dosyć głęboko wiesz gdzie to jest ?
 

marcinekxpl

Offline

Ppowiem szczerze że nie bo na równo z gzelem jest plaża a później dęby . A tam jest bardzo płytko . Dalej są tkz paliki na przeciwko pniowca ale tam siedzą sami karpiarze z Jastrzębia którzy sami sobie te stanowiska porobili i nie jest tam nikt obcy mile widziany . Zostaje kierownica . Tam jest głęboko i tam wyciągneli nie oficialny rekord polski na spina . Na sekcyjnym też jest dość głęboko . Tam wyciągneli rekord polski . Na płytach wyciągneli stary rekord polski więc jakby to przeanalizować to można łowić wszędzie ale tam są sami debile i cieszę się że widziałeś to co ja zawsze . Pełne siadki leszczy i płoci . Nawet sumy biorą w okresie ochronnym . Ja bym tam z chęcią połowił ale nie z tymi ludzmi dlatego łowię na gzelu . Tam też jest sum ale nie taki okazały . Mało kto go tam łapie i co najważniejsze to spokój i cisza .
 

Jacekl

Offline

marcinekxpl napisał(a):

Ppowiem szczerze że nie bo na równo z gzelem jest plaża a później dęby . A tam jest bardzo płytko . Dalej są tkz paliki na przeciwko pniowca ale tam siedzą sami karpiarze z Jastrzębia którzy sami sobie te stanowiska porobili i nie jest tam nikt obcy mile widziany . Zostaje kierownica . Tam jest głęboko i tam wyciągneli nie oficialny rekord polski na spina . Na sekcyjnym też jest dość głęboko . Tam wyciągneli rekord polski . Na płytach wyciągneli stary rekord polski więc jakby to przeanalizować to można łowić wszędzie ale tam są sami debile i cieszę się że widziałeś to co ja zawsze . Pełne siadki leszczy i płoci . Nawet sumy biorą w okresie ochronnym . Ja bym tam z chęcią połowił ale nie z tymi ludzmi dlatego łowię na gzelu . Tam też jest sum ale nie taki okazały . Mało kto go tam łapie i co najważniejsze to spokój i cisza .


Prawdopodobnie to te paliki bo gość wspominał o jakiś drewnianych zadaszonych stanowiskach pozdr
 

marcinekxpl

Offline

Powiem tak z chęcią bym połowił na elektrowni tylko odstrasza mnie zachowanie wędkarzy . Dla nich nie istnieje regulamin a kontrola to ich znajomi i razem łowią . Chyba że przyjedzie kontrola z katowic to wtedy mandaty się sypią ale niczego nie uczą . A druga rzecz to cena . Na elektrowni nastawiając się na suma trzeba daleko wywozić a to dodatkowo kosztuje . Na cały rok 250 zł plus zezwolenie 230 zł to jest prawie 500 . Dla mnie to dużo . Jeśli były by warunki to nawet 700 bym dał ale nad wodę jedzie się odpocząć a nie szarpać nerwy z kłusolami z ER .
 

wygaszacz

Offline

Potrzebuje kilku informacji na temat Rybnika i nie znajdę ich na pewno w necie Usmiech
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Jezioro Solińskie Łowiska sumowe 114 06 sierpnia 2016 13:31
Jezioro Grądy lub Tarczyńskie. Łowiska sumowe 1 12 grudnia 2015 21:39
Łowisko sumowe (Jezioro) Łomna gmina Czosnów powiat Nowodworski Łowiska sumowe 3 03 lipca 2015 07:53
Jezioro Czorsztyńskie Łowiska sumowe 107 17 maja 2015 19:54
Jezioro rynnowe. Forum ogólne o sumach 9 08 maja 2015 11:47
Wygenerowano w sekund: 1.73
51,242,489 unikalne wizyty