Testy plecionek i krętlików | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Łzy są skutkiem czynów. -Wergiliusz


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Testy sprzętu wędkarskiego
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Testy plecionek i krętlików

Mariusz Nowak

Offline

Kolega Sumito dał mi kilka plecionek i krętlików sumowych.I po testach wyszło że najgorszą firmą jest blackcat.Wszystko oczywiście wytrzyma suma lecz deklarowane 100kg przez Black cata urywa się przy 30kg mowa jest o agrafce z krętlikiem.Natomiast kamatsu hyper strong wytrzymuje tyle ile pisze.To samo z plecionkami ,wytrzymują około 30do40% tego co podaje producent.Krętliki profiblinker size 6 testowane na Ebro przez Artura wytrzymują 40kg a są bardzo małe.Jakby ktoś chciał coś przetestować przed sezonem to pisać.Pamiętajcie nie wszystko złoto co się świeci.
sumy zaliczone 50cm /100cm/150cm/200cm/czekam na 250cm
 

Dariusz Kucharski

Offline

Mariusz Nowak napisał(a):

Kolega Sumito dał mi kilka plecionek i krętlików sumowych.I po testach wyszło że najgorszą firmą jest blackcat.Wszystko oczywiście wytrzyma suma lecz deklarowane 100kg przez Black cata urywa się przy 30kg mowa jest o agrafce z krętlikiem.Natomiast kamatsu hyper strong wytrzymuje tyle ile pisze.To samo z plecionkami ,wytrzymują około 30do40% tego co podaje producent.Krętliki profiblinker size 6 testowane na Ebro przez Artura wytrzymują 40kg a są bardzo małe.Jakby ktoś chciał coś przetestować przed sezonem to pisać.Pamiętajcie nie wszystko złoto co się świeci.


Mariusz nie do końca tak jest jak piszesz że plecionki wytrzymują 30- 40% z tego co podaje producent
Berkley Ultra Cat Moss Green- 0,50--75kg wytrzymuje bez-mała 42 kgpfft
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Przemyslawn

Offline

Panowie, a co sądzicie o krętlikach łożyskowanych firmy black CAT nr.2. ( wytrzymałość niby 135kg) Nadadzą się nad Ebro na stacjonarkę??
 

Mariusz Nowak

Offline

Darek nie wiesz co piszesz.Testowałem też plecionkę przyponową Unicat 1.6mm 150kg i strzela przy 42kg,a dla porównania linka do groma catfish wytrzymuje 52kg a ma około 3mm średnicy.Tak że berkley nie robi cudów.Ja testuję u siebie na siłowni na wyciągu i podnoszę ciężar tak że wiem co piszę.A jeżeli chodzi o Blackcata to jest to jednak lipa firma.Przemek testowałem przed chwilą krętliki cormorana 1/0 270kg ,100kg na luzie podnoszą nr 80-57002.Miałem takie na Ebro i wyjąłem suma 60kg.
sumy zaliczone 50cm /100cm/150cm/200cm/czekam na 250cm
 

Dariusz Kucharski

Offline

Mariusz jak ja coś już piszę to wiem i Nonoie wprowadzam ludzi w błąd pfft osobiście testowałem trzykrotnie i wynik wciąż ten sampfft

YouTube Video


I co ty na to?
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

piotrek parczew

Offline

A te bomby to na suma masz.
 

Mariusz Nowak

Offline

Darku podnoszenie ciężaru a dokładanie ciężaru to są dwie różne rzeczy.To tak jakby przytył Ci sum podczas holu.Spróbuj podnieść na niej ciężar to się zdziwisz.Okok
sumy zaliczone 50cm /100cm/150cm/200cm/czekam na 250cm
 

Dariusz Kucharski

Offline

to tylko żelastwo może zrobić krzywdę tylko jak upadnie pa nogęwysmiewacz
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 

Mariusz Nowak

Offline

Załatwię taką plecionkę ,to Ci napiszę ile wytrzymuję.Okok
sumy zaliczone 50cm /100cm/150cm/200cm/czekam na 250cm
 

Dariusz Kucharski

Offline

Mariusz Nowak napisał(a):

Darku podnoszenie ciężaru a dokładanie ciężaru to są dwie różne rzeczy.To tak jakby przytył Ci sum podczas holu.Spróbuj podnieść na niej ciężar to się zdziwisz.Okok


no nie czaruj bo nic nie wyczarujeszgrin tyle kg wytrzymuje na zerwanie to jest czysta fizyka pfft
mi nie musisz nic pisać ja wiem bo trzykrotnie powtarzałem test i proszę cie nie wypowiadaj się o wytrzymałości plecionki skoro nie robiłeś testu, i swoją wiedzę bierzesz z wydaje mi się
Jestem tu dla siebie, ale przede wszystkim dla innych
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Testy sprzętu Mikado Testy sprzętu wędkarskiego 55 31 grudnia 2018 13:39
Przyżąd do mierzenie wytrzymałości plecionek Sprzedam sprzęt wędkarski 4 21 września 2018 16:10
Testy plecionek na suma Testy sprzętu wędkarskiego 363 30 grudnia 2017 22:50
Testy krętlików i agrafek Pozostałe wyposażenie wędkarza 33 20 stycznia 2017 10:28
Testy pontonów Kolibri Łodzie, pontony i inne środki pływające 14 11 października 2014 23:12
Wygenerowano w sekund: 1.63
51,295,556 unikalne wizyty