Spining dla początkującego | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób. Hipokrates


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ FORUM OGÓLNO WĘDKARSKIE / Żywiec - nęcenie, sprzęt i metody połowu
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Spining dla początkującego

Hirko1990

Offline

Jak w temacie panowie.Mam zamiar z typowych zasiadek karpiowych czasami wyskoczyć na obieg łowiska za jakimś drapieżnikiem. Chodzi mi o sprzęt uniwersalny jakiś na okonia i szczupaka czasem sandacz. Jaki sprzęt polecacie sprawdzony za rozsądne pieniądze ?
 

Mariuszkk

Offline

Wędka -CORMORAN BLACK MASTER JIGGER 270/8-35g
Kołowrotek -Ryobi ECUSIMA FD 3000Vi
Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid 0,14 150m
Wędeczka fajna i czuła z przelotkami SIC i do tego lekka-jest w promocji aukcyjnej.Dobrze rzuca nawet 5 gramowymi przynętami.
Kołowrotek sprawdzony i trwały ,dobrze współpracuje z plecionkami- najtańszy ,sensowny do tej metody.
Plecionka bardzo dobra jak za swoją cenę ,gubi kolor ,ale to nie jest istotne.Trzeba uważać ,żeby się nie pomylić i kupić zwykłą nihonto - tylko ośmiosplotowa Octa Braid.
Poleciłem taki zestaw kilku początkującym spinningistom i każdy jest zadowolony ,zresztą sam taki również posiadam i nie narzekam
 

Hirko1990

Offline

a co z przynętami ? jak się ma firma do jakiś no name gumek blaszek itp? wyglądają tak samo a cena 4x większa... bo mi się wydaje że to chodzi o technikę prowadzenia? czy jeszcze w grę wchodzi coś innego ?
 

Bartosz Wasielewski

Offline

Hirko1990 napisał(a):

a co z przynętami ? jak się ma firma do jakiś no name gumek blaszek itp? wyglądają tak samo a cena 4x większa... bo mi się wydaje że to chodzi o technikę prowadzenia? czy jeszcze w grę wchodzi coś innego ?


Z reguły płacisz za markę, a prawda jest taka, że w tej samej fabryce robią dla rożnych firm tylko logo jest inne.
forumsumowe.pl/h/fshzw_userbar2_df3ad.jpg
Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę", czy "Laske" - prof. Jerzy Bralczyk
 

Mariuszkk

Offline

Jak połowisz w rzece i zostawisz kilkanaście to na te droższe nie spojrzysz tak chętnie Oczko
Gumki fajne i sprawdzone to kopyta Relaxa ,Mannsa i Mikado fishuntery ,możesz dokupić sobie z dwa Keiteh (skuteczne na okonia Okok)
Obrotówki Dam Effzett ,warto takie bo zawsze dobrze pracują ,a z tym u innych bywa różnie.
Wahadłówki ,dobre i tanie robi Mikado ,fajnie pracują i nie rdzewieją jak inne.
Woblery -no cóż ja preferuję rękodzieło i można takie poszukać na aukcjach ,z fabrycznych ,tanie i w miarę dobre są Jaxona.
Warto wymieniać kotwice np. na Mustada lub VMC bo te co dają fabrycznie to najczęściej porażka.
Przypony Stanmar -klasyka i jakość.
Resztę sam wyczaisz ,po jakimś czasie Usmiech
 

Hirko1990

Offline

dzięki Bratek tak własnie myślałem Haha czyli pozostaje nauka techniki prowadzenia kiedy gdzie jak i na co Haha
 

Kamil Kielbowicz

Offline

Osobiście bym wybrał coś delikatniejszego jak ma to być uniwersalny kijek, przykładowo Dragon Express do 20g. Sam zaczynałem od spinningu do 40g i początkowo nie mogłem wyczuć brania i ciężko było złapać pierwsza rybę na spinning. Sprawa diametralnie się zmieniła gdy kupiłem kijek delikatniejszy i wtedy worek się otworzył Usmiech
Najlepiej pójść do sklepu i pomacać co Ci w ręce leży Usmiech

Co do kołowrotka Ecusimy i plecionki Nihonto, to również polecam.
C&R
 

Mariuszkk

Offline

Wbrew pozorom to bardzo podobne kijki ,ten Black Master to Daiwa z tańszym logo Oczko czuła i bardzo szybka.Ale oczywiście najlepiej pomacać samemu i wybrać taki który dobrze leży ,najlepiej z dedykowanym kołowrotkiem.
 

Hirko1990

Offline

To teraz pozostaje w sklepie pomacać te kijki i wybrać Usmiech
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Jaki spining wybrać? doradźcie proszę :) Wędziska spinningowe na suma 2 20 czerwca 2020 11:22
Wędzisko na suma do połowów stacjonarnych dla początkującego do 200zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 564 27 kwietnia 2019 16:26
Łowienie na spining z brzegu Spinning, Trolling za sumem 2 28 lipca 2017 19:44
Spining kilka pytań,rad !!! Spinning, Trolling za sumem 12 26 lipca 2017 22:34
Wygenerowano w sekund: 1.65
51,479,686 unikalne wizyty