Woblery Marcina Kalinowskiego | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Człowiek nie ma przyjaciół, przyjaciół ma tylko powodzenie. Napoleon


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Hand Made - Rękodzieło wędkarskie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Woblery Marcina Kalinowskiego

Marcin Kalinowski

Offline

Woblery strugam mniej więcej od trzech lat . Na początku tylko z lipy a obecnie również z balsy oraz sosny. Wszystkie woblery od początku do końca wykonuję ręcznie. Na początku łowiłem na nie okonie, jazie i klenie i nie ukrywam, że takie na początku miało być ich przeznaczenie z uwagi na specyfikę najbliższych mnie wód, choć są w śród nich woblery , na które łowiłem nawet kiełbie i ukleje Usmiech .no i oczywiście wszędobylskie szczupaki a teraz także sandacze i sumy. Początkowo struganie woblerów miało być z założenia oszczędnością , bo jak wszyscy wiemy niestety rwie się sporo, jednak w miarę upływu czasu stało się pasją a jak twierdzą moi koledzy a przede wszystkim żona, teraz już chyba chorobą Haha . Zresztą każdy twórca przynęt dobrze wie ile radości sprawia łowienie ryb na własnoręcznie tworzone przynęty. W miarę rozwoju sytuacji własne woblery powoli zaczynały wypierać coraz większą ilość komercyjnych przynęt pojawiły się woblery , trollingowe, jerki i w końcu doszło do tego, że łowię praktycznie tylko na własne przynęty, nie dlatego, że jestem zadufanym w sobie snobem a dlatego, że sprawia mi to ogromną radość a ile byśmy nie mieli czasu na ryby zawsze będzie go zbyt mało. Takie łowienie sprawia mi po prostu najwięcej frajdy.

Zgodnie z regulaminem:
Marcin Kalinowski
tel 604 913 644 (jeśli to możliwe wolę PW)
mail: BARENZ_LURES@wp.pl
P.s. Nie żyję ze sprzedaży woblerów lecz po prostu są moją pasją (powiedzmy, że staram się po częsci finansować sobie nimi moje wędkarskie hobby by nie obciążać nim budżetu domowego Haha)

Na początek zacznę od większych woblerów z uwagi na specyfikę forum a w miarę możliwości będę uzupełniał o resztę.

Sandaczówka lub wobler 3xS
Drzewo sosnowe, długość 9 cm, głębokość pracy w trollingu 3,0 m -4,0 m praca drobna, wyraźna.
Wobler planowany na sandacze a okazał się niezłym sumowym kilerem stąd nazwa 3xS Szczupak Sandacz, Sum, ponieważ wobler łowi wszystkie trzy gatunki. Moja tzw. życiówka jeśli chodzi o sumy padła właśnie na ten model woblera w malowaniu z fioletowym grzbietem (sum 157 cm).

forumsumowe.pl/h/fshzw_sandaczowki_fluo_274fb.jpg
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0389_54ccb.jpg
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0326jpg_2c070.jpg

Wobler sumowy 9 cm (sum, szczupak)
Drzewo lipowe waga ok 40 g, głębokość pracy w trollingu4,5m - 6,0 m, praca mocna stabilna

forumsumowe.pl/h/fshzw_sumowe_jasne_468ff.jpg
forumsumowe.pl/h/fshzw_sumowy_matrix_88eed.jpg

Wobler szczupakowy 9cm
Drzewo lipowe waga ok 25 , głbokość pracy 3.0 - 4,0 m, praca mocna stabilna

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0128jpg_e83b3.jpg

Jerki 9 cm
Drzewo sosnowe, waga ok 13g

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0002jpg_cb9f8.jpg
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0005jpg_b5d79.jpg
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0006jpg_531ce.jpg
forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0007jpg_677d4.jpg

Jerki 13 cm
Drzewo sosnowe waga ok 40 g - 45 g (przynęta na okazałe szczupaki)

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0162jpg_f19b9.jpg


To przykładowe duże woblery w wolnej chwili postaram się wrzucić resztę (woblery spinningowe - okoniowe,szczupakowe kleniowo - jaziowe, oraz mikro Jerki na okonie).

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Marcin
 

Mariuszkk

Offline

Fajne i dość oryginalne Okok ,rozumiem ,że drut idzie przez całość woblera OczkoWyglądają na solidne Oklaski
 

Artur Betcher

Offline

Cieszy mnie ze doszedł nowy rękodzielnik. Trzymam kciuki i za projekt i za ich skuteczność Okok
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

czeslaw sowinski

Offline

Piękne wobki! Okok
 

Marcin Kalinowski

Offline

Artur Betcher napisał(a):

Cieszy mnie ze doszedł nowy rękodzielnik. Trzymam kciuki i za projekt i za ich skuteczność Okok


Czy są skuteczne? Nie wiem. Ja nimi łowię Arturze.

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0023jpg_3d239.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0036jpg_8981f.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_dsc_0047jpg_2f95f.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_szczupak_730bc.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_szczupak_matrix_0b7db.jpg

Mariusz - tak pełne stelaże oczywiście przez cały korpus drut 1,2 mm przy sumówkach oraz 1 mm przy szczupakowych i dziewiątce 3xS.

Dziękuję wszystkim za miłe słowa.
 

Artur Betcher

Offline

Gratuluje i suma i szczupaków Okok
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Mariuszkk

Offline

Jak widać ,mocne i skuteczne -graty za rybki Oklaski
 

Bartosz Wasielewski

Offline

No ładnie, kolejne łowne woblery Okok Bardzo oryginalne malowanie Haha
forumsumowe.pl/h/fshzw_userbar2_df3ad.jpg
Jest różnica czy robisz komuś "Łaskę", czy "Laske" - prof. Jerzy Bralczyk
 

Kamil Stasiak

Offline

Cholera, nawet Barenz tu się pojawia Haha
I ja muszę zacząć znowu strugać coś Haha

A o woblerach to już nie raz się wypowiadałem Usmiech
Są świetne Usmiech
 

Kamil Kielbowicz

Offline

Świetne woblery, a jakieś mniejsze egzemplarze też robisz? Usmiech
C&R
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
kołowrotek penn spinfisher 4500 Wędka Schimano Catana 2,7 i woblery Sprzedam sprzęt wędkarski 1 31 lipca 2019 21:20
[K][Z] Woblery sumowe Storm Subwart & Manns 30+ Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 marca 2019 18:25
Woblery Czesława Sowińskiego ,,sowa'' Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 516 03 listopada 2018 21:45
Woblery do płytkiego trollingu Spinning, Trolling za sumem 12 03 listopada 2018 21:43
Wygenerowano w sekund: 1.63
51,300,427 unikalne wizyty