Cenzura na Forum Sumowe | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Czasem wydaje mi się, że tworząc człowieka, Bóg przecenił swoje możliwości. - Wilde Oscar


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRAWY DOTYCZĄCE FORUM I STRONY / Regulaminy portalu Sumowego
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Cenzura na Forum Sumowe

Artur Betcher

Offline

Witam.
Na przestrzeni istnienia forum sporo osób zostało zablokowanych.
Wśród nich było kilkunastu którym nie chodziło o pasję a jedynie o pieniądze czyli tacy którzy prowadzili jakiś biznes związany z naszą pasją. Jeden sprzedawał łodzie i nas oszukał na konkursie, przez innego kręcenie ktoś stracił możliwość wygrania wycieczki życia, kupa rejestrowała się tu tylko po to żeby zareklamować jakieś sklepy lub wyroby swoich kolesi a jeszcze inni robili przynęty. Praktycznie wszyscy byli mili dopóki mogli brać. Dawanie komukolwiek im nigdy nie wychodziło a forum traktowali tylko i wyłącznie jako darmową reklamodajnię żeby robić kasę. Nie ma nic złego w tym że ktoś łączy pasję z pracą ale jednak jeśli to działa tylko w jedną stronę to jest to najzwyklejsze żerowanie a nie współpraca.
Poznałem kiedyś człowieka który jeśli chodzi o woblery na suma jest dla mnie do dziś niekwestionowanym mistrzem.
Wielu obecnych rękodzielników wzoruje się na nim i jeszcze długie lata wielu będzie się wzorować.
Łowił on sumy tonami kiedy wielu z nas na świecie nie było i łowił je na własnoręcznie wykonywane woblery z żywicy i drewna.
Kiedy zainteresowałem się wyrobami Hand Made był on przez to pierwszym któremu chciałem pomóc się rozreklamować w ramach darmowej reklamy dla wszystkich rękodzielników.
Spotkaliśmy się po paru miesiącach i wypalił gdzieś w trakcie rozmowy że "twoja żoneczka zajebista, tak bym ją ruchnął że by jej łeb odjebało"
Rozumiem że miał być to komplement ale ani mojej żonie ani mi nie przypadł do gustu.
Zbanowałem go dożywotnio oraz z forum wszystkie o nim informacje i na tym się skończyła jego reklama. Po prostu nie interesowało mnie wspierać kogoś o takiej mentalności. Oczywiście zaraz podniósł się krzyk jaki to admin zły a ja nie chciałem w ogóle o przyczynach pisać.
Nigdy jednak nie śmiał bym powiedzieć że jest on złym sumiarzem albo umniejszać tak jak wielu do dziś to robi jego zasług dla wędkarstwa sumowego i dla polskiego rękodzieła sumowego.
Ten gość w tych tematach był genialny i miną lata świetlne zanim ktokolwiek zbliży się do jego poziomu. Całą jednak jego reklamę wyciąłem i jest do dziś tematem tabu choć czasem się jakieś skromne wzmianki pojawiały i o nim a z racji upływu czasu leczącego jakieś tam zadry ich po prostu nie usuwałem.
Po latach nie usuwałem też dlatego że choć postąpił po chamsku to jednak nigdy nie pluł publicznie na moje nazwisko, na dobre imię mojej rodziny. Przeprosin się nie doczekałem.
Inni jednak takich skrupułów nie mają. Codziennie wręcz widuje jak opluwa się moje nazwisko czasami do tego mieszając moją żonę która jest nic niewinna gdyż tego portalu nie prowadzi. Sekciara to jej drugie imię Usmiech Urwał się komuś cyc po tym jak prawie rok żył wyłącznie z tego forum więc pluje gdzie może , szczuje kogo może, zakłamuje, przeinacza, wprowadza nienawiść gdzie tylko może. Inwektyw i złośliwości w setkach już nie zliczę a mimo to z mojej strony panuje cisza. Nie obsypuje go wyzwiskami, nie piszę publicznie złośliwości, dla mnie po prostu ktoś kto żerował na tym forum po prostu nie istnieje. Ba, nawet jak ktoś mnie pyta jego wyroby to potwierdzam że są skuteczne i nigdy nie twierdziłem inaczej dlatego że są. Co innego ze uważam że na tym chociażby forum mamy przynajmniej dwóch rękodzielników robiących rzeczy jeszcze bardziej skuteczne niż on ale to inna para kaloszy i o tym pisać nie będziemy.
Jedyne co nałożyłem to całkowity zakaz reklamy jego i jego wyrobów na forum i to starczy. Zniżać się do jego poziomu nie będę.
Czy coś się stało?? Czy istnienie na tym forum jest obowiązkowe? Czy nie mamy innych tematów niż pisanie o kimś tam?? Jakiś to VIP że mu się tu święcie miejsce należy? To on utrzymuje ten portal ze swoich pieniędzy że będzie decydował co na nim ma prawo się znajdować a co nie?? Czy ktokolwiek oprócz mnie utrzymuje od lat ten portal? Czy ci którzy w ramach przysług walą tu jego kryptoreklamę za darmowego woblera portal też utrzymują?
Przeglądam forum i widzę prawdziwą kopalnię wiedzy, setki wybitnie interesujących tematów, poradników, tysiące pobocznych i wiele w nim pasji. Naprawdę jest o czym pisać, wymieniać się doświadczeniami.
Czy nie pisanie o jednej osobie czy nawet kilku które mają naprawdę coś za uszami coś na naszym forum zmieni??
Ile godności ma ktoś kto zakładał sobie podwójne konta tylko po to żeby sobie pod swoimi wyrobami pocukrować a który co rusz wysyła tu kogoś żeby w jakikolwiek sposób się zareklamować?
Po co się ktokolwiek w ogóle na to nabiera??
Jakieś gadki o dyskryminacji odsyłam do działu Hand Made żeby zobaczyć ilu jest rękodzielników którzy sobie świetnie radzą.
Kolejny przykład. Kiedyś gość publicznie napisał na jakimś forum że moja żona to "brudaska myjąca się raz na cztery lata w Sekwanie". Też nic mu nie zrobiła ale gość miał po prostu mało kultury i tyle. Dziś sprzedaje jakiś sprzęt wędkarski o którym na tym forum nigdy słowa nie będzie. Niesprawiedliwe?? Do dziś również nie przeprosił bo brak mu godności.
Kolejny latami psuł nie tylko mnie opinię ale i wielu ludziom z forum, zakładał konta seriami, wszystkie pobanowane są.
Dziś prowadzi jakiś sklep ale pamiętając o jego zasługach nazwa tego sklepu cenzuruje się automatycznie i nigdy się to nie zmieni. Wiem, wiem, brzydki i chamski admin niewiniątka nie chce zareklamowac Usmiech
Oczywiście że istnieje jakaś tam cenzura przez to ale jeśli mamy wręcz tysiące tematów do dyskusji a nie można pisać zaledwie o paru to wszelkie pomyje typu: dyktator, ubek, Hitler, Stalin, Putin itp itd traktuję jako wybitnie żenujące braki w edukacji i kulturze ich piszących. Widocznie mało z domu wynieśli. Typowe wyzwiska z łaciny których pełno można znaleźć na mój temat pominę całkowicie bo to piszą ludzie bez grosza kultury i poziomie niższym od meneli spod budki z piwem.
Nie istnieje ani jedno poważne forum gdzie można pisać absolutnie o wszystkim, zawsze są jakieś tematy tabu i wystarczy zerknąć na regulaminy jakiegokolwiek forum żeby to sprawdzić. Tylko wybitnie malutkie fora pozwalają sobie na to żeby pisano o wszystkim, reklamowano co się da bo to zawsze jakaś aktywność.
Nie jesteśmy więc jacyś z kosmosu i przesiąknięci stalinizmem.
Jesteśmy za to czytani przez rzesze ludzi którzy choć niezalogowani to jednak szukają informacji na tematy sumowe. Wiedza i poradniki z nią zawarte to jedno a sprzęt sumowy od haka do kołowrotka poprzez skuteczne przynęty to drugie. To co my polecamy się po prostu dobrze sprzedaje. To dlatego też ważne jest polecanie rzeczy naprawdę sprawdzonych ale nawet jeśli ktoś takie robi a za nic ma to forum, traktuje je tylko jak źródło klientów to nie zasługuje na żadną tu reklamę.
Kiedy więc komuś urywa się cyc a prowadzi jakiś biznes to go to boli. Jak do tego ma mentalność psa gryzącego rękę która go karmiła to latami będę czytał publiczne i mało wybredne poezje na mój temat Usmiech
Przyzwyczaiłem się do takiej mentalności a jak szczęście dopisze to może kiedyś jednego czy drugiego poetę kiedyś spotkam i jakoś się coś wyjaśni Usmiech
Tak czy inaczej osoby te nie mają tu czego szukać i na nich, na to co robią, jest całkowita cenzura na forum.
Nie interesuje mnie że coś tracą i że jesteśmy przez specyfikę tego portalu ładnym kąskiem reklamowym. Mają inne media na reklamę i tam niech robią co chcą.
Nic nie da że poproszą kogoś o umieszczenie czegokolwiek z nimi związanym na forum bo i tak zostanie to usunięte.
Żeby było jasne to nie banuje osoby która coś takiego zamieszcza gdyż wychodzę z założenia że mogła po prostu o czymś nie wiedzieć.
Oczywiście to mało prawdopodobne bo raczej sam zainteresowany informuje petenta że jak tylko coś zamieści o nim to z forum pożegnać się chyba będzie musiał.
Ja jednak usuwam takie materiały z forum pisząc grzecznie PRIV że przykro mi ale nie reklamujemy tego czy tego i post lub jego część usunąłem.
Jeśli po czymś takim reakcji nie ma sprawa zostaje zamknięta. Jeśli jednak zaraz petent wyskakuje z kilkoma postami na forum o dyktaturze, stalinizmie, niesprawiedliwości społecznej itp itd to znaczy ze zdrowo ktoś mu banialuk do główki nałożył i że od tej pory będzie jak zwykle czyli że taka osoba będzie szukała dymu ciągle.
W tym przypadku banuje jego konto, resztę rzeczy usuwam i tym sprawę zamykam.
Nie obchodzą mnie pyskówki i to czy ktoś był na tyle mądry że dał sobie nie znając mnie w ogóle nakłaść jakiś paprochów do głowy na tyle żeby wywoływać jakieś burdy.
To się nie zmieni. Zawsze najpierw będę usuwał daną reklamę osoby stąd zbanowanej z grzecznym wyjaśnieniem dla osoby wystawiającej a jeśli to nie pomoże banuje konto.
Istniej masa for, portale społecznościowe gdzie może się petent reklamować a jak ma tak wielkie parcie na Forum Sumowe to mógł być w porządku bo za darmo jeszcze nikt tu bana wbrew temu co się mówi nie dostał.
Powtórzę jeszcze raz.
Mamy tysiące tematów, setki naprawdę ciekawych gdzie można się dzielić pasją i te kilka które jest na cenzurowanym nic tu nie zmienia.
Jeśli jednak komuś się to wybitnie nie podoba to musicie wiedzieć że uczestnictwo w forum jest całkowicie dobrowolne. Już ktoś o tym pisał sam z siebie niedawno jak mu linka usunąłem. Nikt nikogo nie zmusza do pisania, przebywania z nami, zawiązywania znajomości, przyjaźni, wspólnych zasiadek czy choćby wyjścia do baru na browara żeby pogadać o sumach.
To forum wiele ludziom dało i dalej dawać będzie bez względu na to ilu jeszcze zaszczują na robienie dymu ci którym zależy tylko na chwale własnej i kasie.
Naprawdę te parę tematów tabu nie jest warte robienia smrodu.
Pozdrawiam i życzę dobrej zabawy.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Michal Jaworski

Offline

Niezła epopeja , ale tak na prawdę nie wiem czy potrzebna .Zawsze znajdą się takie osoby co będą mącić , nie pierwsze i nie ostatnie zapewne na forum . Pozdrawiam i powodzenia życzę Usmiech
 

Artur Betcher

Offline

Potrzebna bo ludzie muszą wreszcie zrozumieć że oddałem temu forum ponad 5 lat często po kilka godzin dziennie (nakładów finansowych już nie zliczę bo wielu dostało by zawrotów głowy) starając się pomóc tym co robiłem jak największej liczbie ludzi i choćby dlatego nie pozwolę na reklamę tym którzy na tym żerowali.
Wielu naprawdę mi dziękowało i to wystarczyło bo jedno proste słowo wiele znaczy ale tak samo wielu za dobre co dostało sieje nienawiść wszędzie gdzie się da.
Tak jak piszesz, tak będzie zawsze bo to zależy od człowieka a zawsze znajdą się tacy którzy będą tu mącić.
Ja jednak zapowiadam że na coś takiego zawsze cenzura tu będzie i że na wielu poważnych forach tak samo moderatorzy pilnują żeby porządek był i cenzura w różnej formie ( często bardziej drastyczna niż u nas) istnieje wszędzie.
Nie interesuje mnie więc to co o mnie będzie się pisać bo oceniać mnie mogą tylko ci którzy znają mnie od lat, często ze mną przebywają a nie ci którzy w ogóle mnie nie znają lub raz mnie widzieli. Taka dulszczyzna której prawami się rządzą wylewając na mnie pomyje nie jest mnie w stanie zranić choć czasem na chwilę nerw się pojawia.
Niech wiedzą oni wszyscy i ci którzy im przyklaskują że nie ma na tym portalu dla nich miejsca.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Michal Jaworski

Offline

Generalnie rozłam widać było już dawno , może nie często wchodzę na forum ale widzę że część ludzi odeszło od FS . (troche tak inaczej się czytało różne rzeczy na forum , to takie moje spostrzeżenie ) Rozumiem też że czara goryczy musiała się kiedyś przelać , mimo wszystko mam nadzieje że całokształt forum się nie zmieni Usmiech
 

Artur Betcher

Offline

Forum się nie zmieni i będzie prowadzone tak samo jak przez ostatnie 5 lat. Ludzie odchodzą i bez kłótni, po prostu wszystko się kiedyś nudzi i tak jest na każdym forum, nie tylko wędkarskich. Ten temat ma jednak raz na zawsze wyjaśnić pewne kwestie tak żeby każdy je rozumiał i dlatego tez będzie w dziale regulaminów naszego portalu.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Szymon Bysiecki

Offline

Artur wszystko fajnie ale czy troche nie przesadzasz? To że ktoś sobie wstawia zdjęcia złowionych ryb nie jest zbrodnią. To że ktoś sie umawia na ryby też nie jest niczym złym to że ktoś z takiego czy innego powodu odszedł z forum to jego wybór. Od jakiegoś czasu mam wrażenie że na forum zrobiło sie nerwowo. Na początku jak sie zarejestrowałem to było tu bardzo przyjaźnie. Taka fajna atmosfera. Teraz jest nerwówka i to nie jest fajne. Każdy sie zastanawia czy jak coś napisze i jak Tobie to nie spasuje dostanie bana. Wg mnie takie jak wyszly z CEFem i podobne powinny być poprostu olewane bo niepotrzebnie robi sie dym. Fajnie że pilnujesz tego co jest na forum ale już od jakiegoś czasu obserwuje taką nieprzyjemną atmosfere. Jeśli sie mylę to bardzo mnie to cieszy. Jak widzisz nas w Krakowie nie rusza to że ktoś robi gnój. Uważamy że forum jest po to żeby dzielić sie doświadczeniem,umawiać sie na ryby, pomagać sobie jak jest potrzeba a nie po to żeby nawijać że ten to tamten tamto. Zwróć uwage ile jest aktywnych forumowiczów i ilu ma w d...pie to co sie działo wcześniej i caly czas jest ok. Po co sie denerwować i ładować bana za banem. Lepiej sie dogadać i żyć w zgodzie niż kopać sie po kostkach. Już przerabiałem pare foruw gdzie z takich pierdół masa ludzi naprawde pomocnych i aktywnych odchodzila i cala ekipa sie rozpadała bo jedna czy dwie czarne owce chciały narobic szumu. Po co to komu. Zastanów sie i przemyśl to co napisałem.

Przenoszę do właściwego tematu. Jeśli ktoś znając zasady celowo szuka dymu to nie tylko u nas ale i na żadnym forum nie ma co szukać. Zasady cenzury kilku tematów na tysiące o których można dyskutować opisałem powyżej wyjaśniając tego powody więc teraz już wszystko powinno być jasne. Eliminacja czarnych owiec jest potrzebna właśnie po to żeby wszystko nie legło w gruzach.
Admin
Nie ma co narzekać.Zawsze może być gorzej
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Testujemy rękodzieło sumowe Nasze filmy o sumach 4 21 stycznia 2023 20:01
Rękodzieło sumowe - blaski i cienie Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 1 21 stycznia 2021 01:57
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
Poprawna pisownia na forum Poradniki użytkownika 75 23 sierpnia 2020 18:54
[K][Z] Woblery sumowe Storm Subwart & Manns 30+ Kupię zamienię oddam sprzęt wędkarski 1 02 marca 2019 18:25
Wygenerowano w sekund: 1.75
51,486,617 unikalne wizyty