Duży probelm, Dużo pytań. Spinning-grunt | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie. Mou Jin


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Łowienie sumów na grunt
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Duży probelm, Dużo pytań. Spinning-grunt

Piotr95

Offline

Cześć
Mam pewien problem. W tym roku łowiłem na Wiśle w okolicach Warszawy na podwodny spławik.
Na pierwszej wędce był mały żywic (10cm) na drugiej większy (30-40cm). Łowiłem głownie z głowek kamiennych które są w dłuż Wisły. Raz na wet trafiłem na miejsce gdzie jest 16m przy samej główce a czasami było tak ze były 2m głębokości. Żywce zarzucałem na wodzie stojące(nie posiadam pontonu, a ciężarki w nurcie nie maja sensu tylko kamień sobie poradzi). Za każdym wyjazdem na pierwsza wędkę łapią się sumiki do 50cm i to tak po 4-6 razy w ciągu dnia. Natomiast na druga nic. I teraz moje pytanie. Co robię źle? Może to wina niskiego poziomu wody i ryba stoi na środku rzeki w rowach? A może to co innego nie mam pojęcia? Chciałbym spróbować taka metoda jak łowi Jeremy Wade w rzecznych potworach. Czy ktoś wie co to za metoda jak dla mnie jest połączenie spiningu z gruntem. Czy jest ktoś w stanie napisać czego potrzebuje i jak złożyć taki zestaw? Nawet nie wiem jak się nazywa ta wędka z odwróconymi przelotkami. Na filmie widziałem ze można tym rzucać zarówno z brzegu jak łodzi. nie zauważyłem żeby używał czegokolwiek do łowienia (bojek spławików) Czy jest to porostu zarzucenia martwej przynęty na przyponie bez ciężarków i innych rzeczy?Czy udało by mi się skompletować taki sprzęt powiedzmy do 500zl?
 

Piotr Stec

Offline

Jeśli chodzi o miejscówki, to nie pomogę, bo sam mam z tym problem, a jeśli chodzi Ci o tę metodę 'połączenie spinningu z gruntem', to myślę że może chodzić o taki zestaw lub podobny:
forumsumowe.pl/h/fshzw_sys1_4635b.jpg
forumsumowe.pl/h/fshzw_sys2_f0b06.jpg

Z tym że RAPR nie przewiduje spinningu martwą rybką, więc jest to u nas nielegalne.
A co do wędki z przelotkami u góry, to po prostu tak się z reguły łowi z multiplikatorem, że jest on u góry wędki to i przelotki są u góry. I z tego co wiem, to nie każde wędzisko się do tego nadaje - chyba trochę różni się rozłożenie przelotek albo ich wysokość.
Jeśli chodzi o ciężarek w nurcie to zależy jaki masz uciąg w danym miejscu. U mnie 200g w większości wypadków daje radę.
 

Piotr Traba

Offline

Piotr Stec napisał(a):

I z tego co wiem, to nie każde wędzisko się do tego nadaje - chyba trochę różni się rozłożenie przelotek albo ich wysokość.


Dokładnie tak - odstępy między przelotkami są mniejsze niż w klasycznej wędce. Chodzi o to żeby nawet przy maksymalnym ugięciu nie szorować plecionką blanku kija. Często można spotkać już teraz kije które nadają się zarówno do multipikatora jak i do stało-szpulowego.
 

Szymon Bysiecki

Offline

do stałoszpulowca i do mulitika nadaje się idealnie cormoran bullfighter x catfish
Nie ma co narzekać.Zawsze może być gorzej
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wędka grunt + multik Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 1 14 maja 2020 16:52
Spining kilka pytań,rad !!! Spinning, Trolling za sumem 12 26 lipca 2017 22:34
Spinning na suma (wędzisko) dla początkującego do 200zł Wędziska spinningowe na suma 195 06 czerwca 2017 00:28
Odra na odcinku PZW Katowice - wspólny spinning Umawialnia informator dot. imprez 1 25 maja 2017 18:59
Pierwszy spinning. Prośba o poradę. Wędziska spinningowe na suma 2 22 lutego 2017 23:48
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,303,285 unikalne wizyty