Problem z DAM Quick Combat | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Celibat nie jest dziedziczny. Z praw Murphy'ego


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Problem z DAM Quick Combat

Piotr Stec

Offline

Witam. Mam następujący problem z kołowrotkiem DAM Quick Combat 7000. Wczoraj po holu suma trwającym jakieś 10 sekund - później zestaw się zerwał (chyba za mocno dokręciłem hamulec) - zauważyłem, że występuje opór w skrajnym tylnym/dolnym położeniu szpuli (nie jest on jakiś wielki, ale wyczuwalny). Nie występuje on przy każdym obrocie. Po zdjęciu szpuli nic się nie zmienia, czyli to nie ona trze o rotor. Problem musi być w środku. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? Na co mogę zwrócić uwagę po rozebraniu kołowrotka. Niżej zamieszczam jego schemat ze strony producenta - nie jest to dokładnie ten sam model, ale widocznie budowa jest podobna. Mam nadzieję, że coś widać na obrazku.
forumsumowe.pl/h/fshzw_kolowrotek_1345b.jpg
 

Arkadiuszka

Offline

Po rozebraniu, sprawdź czy pręt, (nie wiem jak się poprawnie nazywa)który idze przez całą długość mechanizmu i który porusza szpulę góra dół, jest prosty. Kiedyś gdzieś delikatnie przygniotłem w bagażniku szpulę i miałem podobny problem. Pręt sią wygiął i przy kręceniu w pewnym położeniu szpuli, czuć było opór na korbie.
 

Piotr Stec

Offline

Dzięki za odpowiedź!

Kołowrotek udało się 'naprawić'. Dlaczego w cudzysłowie - o tym niżej.

forumsumowe.pl/h/fshzw_kol1_1ce58.jpg

Po rozkręceniu obudowy kołowrotka okazało się, że wał jest prosty, zauważyłem jednak latającą luźno w korpusie śrubę (C). Była to śruba trzymająca koło zębate przekładni na ruch posuwisto-zwrotny (nie wiem czy to dokładnie tak się nazywa). Śrubę wkręciłem na swoje miejsce (B ). I tutaj pojawił się problem - śrubę wkręca się bezpośrednio w plastikowy korpus - okazało się, że gwint jest zerwany. 'Jakoś' się to trzyma, zobaczymy jak długo. Dodatkowo dokręciłem luźną śrubę (A), która powodowała mały luz przy zmianie kierunku posuwu szpuli.

forumsumowe.pl/h/fshzw_kol2_0c63d.jpg
Dodatkowo wstawiam zdjęcie kołowrotka rozebranego na części pierwsze, no może nie do końca, ale większość bebechów widać. Ogólnie wrażenia pozytywne, konstrukcja raczej solidna gdyby nie te śruby, a szczególnie śruba (C), wchodząca w plastik i trzymająca może na dwóch zwojach gwintu.. Do końca sezonu powinien posłużyć, później spróbuję odesłać na gwarancję. Będę chyba musiał wyciągnąć tę śrubę i wsadzić luzem w korpus, żeby tego nie przeoczyli Haha.
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wędka sumowa Black Cat 600g + kołowrotek Dam Quick Combat Sprzedam sprzęt wędkarski 3 01 kwietnia 2020 07:00
DAM Quick Combat 2014 Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 19 25 listopada 2018 17:58
Niemały problem z sumami Łowienie sumów na grunt 8 16 stycznia 2018 19:42
dam quick combat 7000 Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 2 03 sierpnia 2017 14:01
Ponton 360 + Honda 20hp 4ro suw Problem Łodzie, pontony i inne środki pływające 20 25 lutego 2016 20:04
Wygenerowano w sekund: 1.62
51,290,930 unikalne wizyty