Zakup sprzętu. | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie ma na świecie nic równie potężnego jak pomysł, którego czas właśnie nadszedł. -Wiktor Hugo


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Wędziska spinningowe na suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Zakup sprzętu.

bkokot

Offline

Witam. Na wstępie poproszę o wyrozumiałość jako nowy forumowicz. Jako początkujący chciałbym zakupić sprzęt tj kołowrotek,wędkę i plecionkę. Mój budżet to ok 600zł (wiem,że to niewiele ale na start myślę, że wystarczy).Łowię na jeziorach do 3m i tylko z łódki.Populacje suma do 40kg - 50kg ( z tego co słyszałem). W grę wchodzą woblery typu Boxer itp oraz duże gumy. Może ktoś doradzi jaki nabyć sprzęt w tej kwocie??pozdrawiam serdecznie
 

Michal Sip

Offline

Skompletuj sobie jakiś sprzęt czysto teoretycznie, a pewnie większość z forumowiczów doradzi tobie czy warto go kupić.
 

bkokot

Offline

Teoretycznie to sprzęt wygląda tak:
- ryobi slam fd 5000
- KONGER Troker Spin H 228/40g
- plecionka jaxon Sumato Fluo 0,20/200m
Sprzęt do rzucania tylko i wyłącznie.
 

Konrad Bartosik

Offline

Nad ta plecionka bym się zastanowil.
Nie lepiej wziąć pp 0,28.
Ja mam ryoby artica 4000
Wędkę mpp predator spin do 50 gram 2,40 cm
MożA śmigać cały dzień i już na metrowkach zestaw fajnie pracuję a z większym sumem takim 150 cm też sobie poradzi
 

bkokot

Offline

Dzięki za odpowiedź. Sprzęt już zamówiłem tj;
- KONGER Troker Spin H 228/40g
- RYOBI Arctica 4000
- PP 0,23 fluo.
Myślę,że sprzęt będzie spełniał swoje zadania.pozdrawiam
 

Grzegorz Petryna

Offline

Bardzo dobry sprzęt na ... szczupaka!
 

Michal Wilk

Offline

Jak to jest sprzęt na sumy to życzę powodzenia Oczko
 

Kamil Ungrat

Offline

To ja sprzedałem kij 20-80g bo uważam, że był za słaby i byłby przeciążany za często, a ty kupujesz kij do 40g taki jak mam na szczupaka, złów na niego metrowego pike ,a potem usiądź i zastanów się jeszcze raz czy dasz rade wyciągnąć na ten kij suma 20-30kg tak aby wrócił w dobrej kondycji do wody, nie mówię już tutaj o sumach 40-50kg bo to nieporozumienieprzy tym kiju. Plecionka też typowo szczupakowa a nie na suma.
,,Pasja trwa przez całe życie...
Pochłania Twój najcenniejszy czas- ale to nie czas stracony...
To miłość do rzeczy które, nawet w najmniejszej postaci dają nam wielką radość.."
 

bkokot

Offline

Witam serdecznie. Najlepiej krytykować i się wymądrzać a jak zapytałem Kolegów jaki mam kupić sprzęt to tylko jeden kolega podpowiedział (dzięki Konrad). Łowię na Fenwick Aetos 3-21g, plecionka Varivas 1,2, Shimano TP 4000 i nie mam problemu wyciągnięcia suma do 10-15kg. Oczywiście nie katując sprzętu bo łowię tylko i wyłącznie z łodki! Myślę, że sprzęt (tani ,podstawowy i szczupakowy) który zakupiłem da radę a jeżeli nie to kupię jakiś kołek i linkę od prania i będzie hol fizyczny a nie finezyjny.pozdrawiam i do administratora proszę o wykasowanie tematu bo nic nie wnosi do życia.
 

Mateusz Szalkowski

Offline

Jeżeli chcesz suma wypuścić a nie skatować na śmierć to nie polecam. Na sumki do 20-25 kg może się nada.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Galeria Naszego Sprzętu na Suma Poradniki wędkarskie 160 01 maja 2019 19:09
Zakup Kontrolowany Łodzie, pontony i inne środki pływające 3 12 kwietnia 2019 14:32
Testy sprzętu Mikado Testy sprzętu wędkarskiego 55 31 grudnia 2018 13:39
Hiszpania, baza wędkarska, zakup terenu Hyde Park 2 10 maja 2018 22:23
Mętlik w głowie - wybór sprzętu. Wędziska spinningowe na suma 4 08 stycznia 2018 21:41
Wygenerowano w sekund: 1.61
51,490,149 unikalne wizyty