Moja pierwsza wędka sumowa, jaki kręcioł ? Doradźcie proszę ! :) | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Małżeństwo doprowadza do tego, że ludzie zaczynają traktować siebie nawzajem jak przedmioty, będące ich własnością, a nie jak wolne osoby. Albert Einstein


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Moja pierwsza wędka sumowa, jaki kręcioł ? Doradźcie proszę ! :)

Luca85

Offline

Witam. Mam na imię Łukasz. Łowieniem stacjonarnym suma zacząłem interesować się w zeszłym roku. W tym roku zdecydowałem się kupić pierwszą typowo sumową wędkę. Do tej pory łowiłem na karpiówki. Miejsce łowienia to generalnie Warta, najczęściej okolice poznania Poznania.
Sprzęt zdecydowałem się zakupić w sklepie askari. Sprzedawca polecił mi na początek kij BERKLEY TEC CAT HUNTER 2,7 m 0-400g (225zł). Jego zdaniem to najlepszy wybór w przedziale do ok 300 zł, a nawet więcej. Powiedział, że w tej cenie blanki są do siebie podobne, a powyższy kij ma spośród wszystkich najlepsze przelotki. Jego zdaniem też, długość 2,7 m daje możliwość najwygodniejszego holu dużej ryby. Także wybór padł na ten właśnie kij.
Dylemat mam natomiast z kołowrotkiem. Chciałbym żeby kołowrotek mieścił nawój 300 m plecionki 0,4-0,5. Do tego, żeby był mocny. Na Warcie jest realna szansa zmierzenia się nawet z największym wąsatym, chciałbym by kręcioł mógł takiemu wyzwaniu podołać, a po udanym holu, nadawał się jeszcze na kolejne holowania. Chciałbym wydać możliwie niewiele.
Tu pomyślałem o kołowrotku SANGER UNI CAT DESTROYER 2 (220 zł). Jeżeli w tej kwocie nie znajdę nic porządnego, nie wykluczam kupna czegoś droższego. Tu waham się między SANGER UNI CAT WARLOCK XT 9000 (439 zł) lub PENN SPINFISHER V 8500 (495 zł). Z tych droższych lepsze wrażenie robi na mnie Penn. Sprzedawca doradzał jednak Warlocka, tłumacząc to pogrubioną i wzmocnioną osią w tym modelu, co jak twierdzi przy wysuniętej szpuli podczas skręcania linki w trakcie holu potwora, chroni oś przed skrzywieniem. Argument ten zabrzmiał jakby w pennie oś ta była cieńsza, słabsza i stanowi wadę względem Warlocka.
Bardzo proszę o fachową radę i komentarz odnośnie powyższego. Jeśli macie sugestie by kupić coś innego co będzie lepsze - proszę piszcie. Mimo, że będzie to moja pierwsza wędka, chciałbym by był to zakup nie tylko na początek. Pozdrawiam, Łukasz
 

Michal Wilk

Offline

Taka moja sugestia. Co do kija brał bym coś dłuższego 3 a nawet 3.30 Oczko

Co do młynka Ja posiadam od nie dawna warlocka a kumpel ma penn 8500.
Mi weszło 230m plecionki PP 0.56, on na 8500 ma 270m 0.46 również PP. Wizualnie warlock jeat większy. Na plus jest też fakt że na jego poprzednika (w sumie ten model w innym malowaniu) wyciągnięto rekord polski. Aczkolwiek następnym zakupem będzie 10500( potrzeba zwiększenia ilości plecionki połów na jeziorach)
 

Luca85

Offline

Dzięki za radę. Usmiech A jaki kij mógłbyś mi polecić do ok 300 zł. Pozdrawiam
 

Piotr Stec

Offline

Witam kolegę z Poznania i zapraszam do powitalni Usmiech.
Jeśli chodzi o kije, to jakiś czas temu szukałem w podobnym przedziale cenowym i znalazłem WFT Never Crack - podobno miękki kij - nie do złamania na rybie, Dragon Thytan Catfish (nie wiem za dużo o tym kiju), Mikado MLT Heavy Catfish, Mikado SCR sea heavy picker. Dwa ostatnie kije posiadam, ale nie miałem okazji jeszcze zmierzyć się z dużym sumem. Jedyne co mogę powiedzieć, o kije solidne, o pierwszym z nich było trochę napisane na forum. Jedyna wada - dostępność. Mikado w tym sezonie wypuściło podobny kij do MLT, ale maksymalnie długość 2,7m. Jeśli chodzi o Mikado SCR, to posiada on miękką szczytówkę z pełnego włókna szklanego, pewnie widać na niej ładnie brania nawet małych ryb, ale mnie osobiście strasznie drażni jej ugięcie przy ustawieniu zestawu w nurcie.

A jeśli chodzi o kołowrotek, to możesz rzucić okiem na DAM Quick Combat. Jest konkurencyjny w stosunku do Uni Cat Destroyer 2 jeśli chodzi o cenę, wydaje się być solidnie wykonany - podobnie jak kije - na rybie nie sprawdziłem niestety... Jeszcze Oczko
 

SumiTo

Offline

Wędzisko do 300 PLN to mogę Ci polecić shimano vengeance catfish cw 80-400g 300cm.
kill boredom, not fish...
"JESTEM POLAKIEM NAJGORSZEGO SORTU!"
 

Tomasz Seta

Offline

Przerabiałem temat w zeszłym roku kierując się opiniami kolegów.Wybór padł na mikado MLT heavy catfish 3.30 400g i kołowrotek Sanger Uni Cat Destroyer 2 na który weszło ok.270m plecionki 0.50 Power Pro.Podstawową zaletą tego zestawu jest cena.Po przetestowaniu na sumie 187cm mogę śmiało napisać,że sprzęt się spisuje bardzo dobrze a wrażenie jest sporego zapasu mocy jeszcze.Na Penny i Warlocki możesz z czasem sobie pozwolić jak Ci się sumowanie spodoba.Taka jest moja opinia-pozdrawiam.
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Jaki spining wybrać? doradźcie proszę :) Wędziska spinningowe na suma 2 20 czerwca 2020 11:22
Wędka grunt + multik Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 1 14 maja 2020 16:52
Wędka sumowa Black Cat 600g + kołowrotek Dam Quick Combat Sprzedam sprzęt wędkarski 3 01 kwietnia 2020 07:00
Jaki kwok? Kwok czyli jak zwabic suma 6 17 marca 2020 22:18
Wygenerowano w sekund: 1.55
51,543,369 unikalne wizyty