Łowiska, gdzie jest szansa połapać wąsatego - ok. Grójec/Mszczonów/Żyrardów | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Dziś mężczyzna uchodzi już za dżentelmena, kiedy wyjmuje papierosa z ust, zanim pocałuje kobietę. Barbara Streisand


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SILURUS GLANIS, OGÓLNIE O SUMIE, ŁOWISKA / Łowiska sumowe
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Łowiska, gdzie jest szansa połapać wąsatego - ok. Grójec/Mszczonów/Żyrardów

Moskvicz

Offline

Czołem Panowie

przeszukałem tematy w łowiskach sumowych, z tym że nie znalazłem żadnej informacji, której szukam.

Poszukuję łowiska w okolicach miejscowości Grójec/Mszczonów/Żyrardów, gdzie można spotkać się z królem polskich wód - niestety informacje na wszelkiego typu portalach są co najmniej - szczątkowe. O wielu zbiornikach jest napisane, że jest tam sum...ale dawno nikt go nie widział Usmiech

Stąd pytanie do was - znacie coś? Może jakieś wskazówki? Usmiech

Za wszelkie porady z góry dziękuję.
 

Piotr Stec

Offline

Napisz jeszcze o jak bliską okolicę Ci chodzi. Nie tak daleko masz Wisłę, w której sum na pewno jest.
 

Moskvicz

Offline

Powiedzmy, że skupmy się na promieniu ok. 20-30 km od Mszczonowa. Tak, na Wiśle wiem, że jest - niemniej jednak do najbliższego sensownego miejsca na Wiśle (Drwały) mam prawie 80km - przyznacie, że jest kawałek. Może Bzura? To też już parę km zawsze bliżej.
 

Artur Betcher

Offline

Nie oszukujmy się, ja kiedy musiałem jeździć 10km w korkach nad Sekwanę to nie zawsze mi się chciało a od kiedy mam 10 minut do łodzi piechotą to i na godzinkę wypływam. Też nie chce się nam codziennie choć wiemy że za każdym razem kilka sumów złowimy. Jeśli miałbym jeździć 80km na suma to prawdopodobnie łowił bym raz w miesiącu albo rzadziej.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Moskvicz

Offline

no właśnie Artur, to jest problem w tej okolicy - niby ktoś tam słyszał, że niby ktoś na tych łowiskach suma złapał - jakiś znajomy znajomemu, a temu to tak sprzęt potargało, a ten był nieprzygotowany....tylko cholerka pomimo wielu nocek i dni w poprzednim sezonie na żadnym nawet brania nie zaliczyłem. Wisła - praktycznie co wyjazd się coś tam złapie (kijanki bo kijanki, ale jednak sum - przynajmniej kontakt z tą rybą cieszy).
 

strzala

Offline

Nie każdy ma to szczęście mieszkać blisko dobrego łowiska. Ja jeżdżę ponad 100km w "swoje" miejsca i nie jest łatwo...
 

Artur Betcher

Offline

120 km od Paryża znajduje się łowisko gdzie sumów jest znacznie mniej ale dużo łatwiej jest o suma dużego. Aż tyle czasu nie mam, są inne rzeczy do roboty, wolę łowić kikuty i od czasu do czasu trafi się i tak ładny niż jeździć tak daleko i z każdej wyprawy przywozić zdjęcie 200+.

Moskvicz mimo wszystko próbuj na tych łowiskach blisko Ciebie. Dowiedz się na jakich coś stracili i wypytaj dokładnie w jakich warunkach, jak wyglądała strata żeby upewnić się ze to rzeczywiście sumy.
Miałem kiedyś gościa który miał suma życia a jak włączył głośnomówiący to usłyszałem jak mu mega śmieć wyciąga powoli plecionkę....
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

stark79

Offline

Z Mszczonowa najbliżej masz do Nowego Miasta (45 km) na Pilicę. Nic innego w okolicy nie masz. No chyba, że jakieś stawy-łowiska komercyjne (ale często czynne do 20:00)

Pilica najbliżej. Sum(ki) jakieś tam są. Ale sam po swoich osiągnięciach i rozmowach z wędkarzami wiem, że są to bardzo małe sumki. Na rosówki trafiają się maluszki poniżej wymiaru ochronnego, na żywca czasem ktoś złapie sumka kilku kilogramowego. Pewnie jakiś większy tam pływa....ale sam mając działkę nad Pilicą (i dużą wygodę bo na łowisko mam blisko) od przyszłego tygodnia uderzam na Wisłę...

Na Zalew Sulejowski masz poniżej 80 km. Niestety wszędzie daleko...ale lepiej jeździć rzadziej...i mieć przygody Usmiech niż prawie nic nie łowić często.
 

Moskvicz

Offline

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi Usmiech Cóż, pozostaje chyba Wisła... rzadziej, a lepiej Usmiech

Dzięki za radę Artur, zrobię parodniowy rekonesans po łowiskach tak dokładnie i popytam wędkarzy - może faktycznie coś gdzieś "załapie" Oczko
 

Konrad Bartosik

Offline

Moskvicz napisał(a):

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi Usmiech Cóż, pozostaje chyba Wisła... rzadziej, a lepiej Usmiech

Dzięki za radę Artur, zrobię parodniowy rekonesans po łowiskach tak dokładnie i popytam wędkarzy - może faktycznie coś gdzieś "załapie" Oczko


A ja bym na twoim miejscu zaczął od maluch rzek. Mala rzeka, latwiejsze łowisko. Mniejsze ryby, ale i duze tez się trafią. Duża rzeka wielkie rybska, ale trudne do zlokalizowania, trudne technicznie.
Od miejscowych ciężko się prawdy dowiedzieć. Jeździć i jeździć, to jest recepta. Powodzenia
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Czy ta wędka jest dobra na suma? Forum ogólne o sumach 1 29 grudnia 2019 17:46
Gdzie są sumy. Powitalnia sumowa ;) 6 28 lipca 2018 10:47
Łowiska sumowe pzw Opole Łowiska sumowe 1 05 stycznia 2018 21:21
Łowiska w obiektywie Forum ogólne o sumach 2 08 września 2017 22:58
Łowiska Kraków Łowiska sumowe 27 09 lipca 2017 11:51
Wygenerowano w sekund: 1.68
51,510,404 unikalne wizyty