"starorzecze" jak staw | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Każdy gromadzi blizny w sercu. -Paulo Coelho


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SILURUS GLANIS, OGÓLNIE O SUMIE, ŁOWISKA / Łowiska sumowe
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
"starorzecze" jak staw

stark79

Offline

Podczas poszukiwań miejscówek na sumy w czasie majowych wypraw na szczupaki.... natknąłem się na pewne, "starorzecze", piszę w " " bo to łowisko przypomina staw, duże oczko....ale połączone z rzeką krótkim kanałkiem. może ktoś przed wojną kopał, a może taki kształt z natury wąski kanałek i duża "bańka". Kanał jest płytki, teraz pewnie wody po kolana - krótki z 15 metrów, szeroki na dwa metry..... ale ten "stawik"- "bańka"...z pozoru płytki ma ok 4m !!! głębokości z kilkoma przeszkodami na dnie. Rybki w tym łowisku występują (są płocie złowiłem lina). Za tym stawem-starorzeczem ciągną się dalej jakieś mokradła (dawne starorzecze) ale nic tam nie ma, za płytko, zarośnięte...

Pytanie czy do tego niewielkiego łowiska mogą wpływać sumy???, a może sobie przez jakiś czas tam "urzędują"??. Czy to jednak za małe szanse? Nie wiem czy po dużych upałach będzie w ten kanałek połączony, nie będzie za płytko....w czerwcu było wody mało ale było to połączone.... Na początku skreśliłem miejscówkę....ale teraz się zastanawiam, może warto.
 

Mateusz Szalkowski

Offline

Bardzo możliwe, że przy podwyższonej wodzię sumy tam wpływają. Nie pozostaje nic innego jak to sprawdzić . Jest też opcja, że mogą wpływać tam w nocy, wtedy zastaw na nie pułapkę w postaci żywca( żadne rosówki,wątróbki itp.) podwiązanego do jakiegoś krzaka lub drzewa, nawet jeżeli głębokość nie przekracza 1 metra.
 

stark79

Offline

Wiem sprawdzić trzeba - inaczej się nie dowiem. Chciałem tylko wiedzieć czy jest w ogóle sens. Sezon się dopiero rozpoczął....ale szybko się skończy (często nie będę nad wodą). ... Zastanawiałem się tylko czy tym płytkim kanałem wpływa... kanałek długi nie jest...
 

Piotr Traba

Offline

A czemu miałby nie wpłynąć - jeżeli są tam małe ryby a jak sam powiedziałeś są to warto spróbować, zwłaszcza przy podwyższonej wodzie na rzece.
 

stark79

Offline

Dziś zrobiłem rekonesans. Jest połączonie z rzeką....mimo niskiego stanu rzeki. Płytko - 20-70cm, zarośnięty ten kanałek cały. Ciekawe czy takim płytkim kanałkiem na taki stawik wpływają sumy...? Na razie odkładam łowienie w tym miejscu, bo chyba zacznę od innej miejscówki.
 

Tomasz Seta

Offline

Podobny "staw" połączony z Wisłą kanałem zwany starym portem jest w Zajezierzu k.Dęblina.Po prawo od wylotu kanału jest most kolejowy,po lewo główka.Jeśli ktoś tam szuka wąsatego to wybiera okolice filaru mostu lub nurt na główce.Nie słyszałem aby na starym porcie stawiali zestawy.
Według mnie sum tam jest,szczególnie przy dużej wodzie ryby chętnie korzystają z takich naturalnych ostoi,a jeśli drobnicy będzie pod dostatkiem to sum wcale nie musi wychodzić.Tam po prostu są blisko sprawdzone miejsca i nikt nie eksperymentuje a Ty nie masz nic do stracenia...
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Woblery sumowe Artur Kałuża ,,arti" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 18 19 września 2020 21:02
Pokrowiec na wędki "BLACK CAT" Sprzedam sprzęt wędkarski 1 27 czerwca 2019 10:53
Wspolne "sumownie" we Wroclawiu Umawialnia informator dot. imprez 3 26 czerwca 2018 13:08
Rybki "gumowe" Hand Made - Rękodzieło wędkarskie 334 13 maja 2018 22:31
"moja rzeka" PZW Federation Peche i inne organizmy 7 28 marca 2018 21:35
Wygenerowano w sekund: 1.57
51,489,937 unikalne wizyty