Kotwice do woblerów | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu. -Mark Twain


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Spinning, Trolling za sumem
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Kotwice do woblerów

BartoszC

Offline

Postaram się dostać w sierpniu małe ST-66 nr 1,2 ewentualnie 4, ST-58 (3x+) nr 1/0 i treble 16 1/0.
Spodziewam się ,że ST-66 nr 1 mogą być wystarczająco mocne ale pewnie nr 2 już nie.

Potem porównam wytrzymałość między nimi i z ST41 1/0, 2/0 i dam znać jak to wygląda to bedzie sprawa jasna
w przypadku tych modeli i wielkości.
Jak ktoś już to sprawdzał część z powyższych albo łowił sumy na ST-66 nr 1, 2, 4, ST-58 1/0 to proszę o info.

Zestaw musi zostać ten sam tylko kotwica musi być bardzo mocna i możliwie zbliżona wielkością do oryginału.
 

BartoszC

Offline

Wychodzi na to ,że wytrzymałość na rozginanie kotwic ownera
ST-66 nr 1 jest taka jak
STX-58 nr 1/0 i mniej więcej taka jak
ST-41 nr 2/0
Te ostatnie sa chyba minimalnie slabsze ale ciezko jednoznaczne stwierdzic bo drut ma calkiem inne wlasciwosci.

Porównując ST41 między rozmiarami to między 2/0 a 1/0 jest znaczny spadek wytrzymałości a między
1/0 a nr 1 jest bardzo duży spadek wytrzymałości. Wytrzymałość nr 1 to jakieś nieporozumienie nie wspominając o mniejszych rozmiarach.

Czyli najmniejsza i najlżesjsza sensowna kotwica wychodzi mi ST-66 nr 1.

STX-58 są z cieńszego drutu niż ST-66 w tych samych rozmiarach. Grubość drutu na oko rozmiaru STX-58 1/0 jest taka jak ST-66 nr 1. Grot jest dłuższy w STX-58 i moim zdaniem są ostrzejsze. Kąt grota mniejszy więc pewnie głębiej się wbijają.
 

Konrad Bartosik

Offline

Bartek, życzę Ci takich sumow żeby rozginaly Ci st 46 nr 1 i żebyś musiał zakladac st 66. Pozdro
 

BartoszC

Offline

Dziękuję.
Teraz jak już dostałem kilka razy pod rząd nauczkę od najprawdopodobniej suma co mam zmienić w sprzęcie i był śluź na plecionce to już nie odpuszczę Usmiech
 

Artur Betcher

Offline

Tylko nam tego nie życz Konradzie bo w temacie woblerów Cześka nie raz wstawiałem sumy z rozgiętymi kotwicami ST-41.
Prawda jest taka że jak ktoś holował masę sumów to ST41 wystarczają ale na przykład moje dzieciaki robią hol forsowny i standardem była rozgięta kotwica. Ja nie piszę o sumikach do 160cm tylko o sumach konkretnych gdzie do tego łowimy na trasie żeglugowej gdzie pływają olbrzymie barki i trzeba moment suma wyciągnąć. Nie ma czasu na zabawy i finezyjne hole czasami, trzeba drzeć go na chama do góry. Wyeliminowaliśmy ST41 jako słabe ogniwo dlatego że raz łowię ja na dany wobler a innym razem moje dzieciaki. Dawanie ST66 też nie ma sensu jak inne elementy zestawu będą słabe bo w przypadku zaczepu stracimy woblera a to kosztuje. Zaletą ST41 jest to że łatwo rozginają się na zaczepach.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

edi

Offline

Dzisiaj na Narwi ST 46 rozm. 1 poddała się po kilkudziesięciominutowym holu suma z brzegu. Przy holu ze środka pływającego rybę być może udałoby się wylądować. Niestety kolega będzie jeszcze chwilę musiał poczekać na swoją życiówkę.

PS. Ale się nakręcił Oczko
 

Artur Betcher

Offline

ST46 też rozginaliśmy z łodzi ale niedługo będę coś sprawdzał dzięki czyjeś uprzejmości i być może zmienię zdanie na temat tańszych kotwic Usmiech
Póki co nie mamy słabych ogniw w zestawach ale kilka ładnych byków straciliśmy zanim do tego doszliśmy.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

BartoszC

Offline

Czy ktoś się zawiódł się na największym rozmiarze ST41/46 czyli 2/0?

Tak jak pisałem wcześniej są dużo mocniejsze od ST41 1/0 i zbliżone wytrzymałością do STX-58 1/0 a przy tym dużo tańsze.
 

BartoszC

Offline

Słyszałem ,że na dużych woblerach SOWA zdarzają się puste brania przy kotwicach 1/0. Wobler jest szerszy w najgrubszym miejscu nawet od kotwic 3/0.

Proponuje spróbować z większymi kotwicami - pytanie czy da radę rozgiąć na zaczepie STX-58 3/0 i 2/0 oraz jak się mają do tego wytrzymałością kółka hyper strong nr 6 i 7 przy próbie wyrwania gdy zaczep jest na obu kotwicach.

Na swoje duże "SOWY" głęboko nurkujące i salmo perch 14 sdr założyłem ST-41BC 2/0 na przód i STX-58 2/0 na tył, aby to sprawdzić. Na płytko chodzących dużych bardzo pękatych woblerach będę sprawdzał STX-58 3/0 - kólka hyper strong nr 6 i 7,
ale jeśli ktoś już wie jak te kotwice i kółka będą się sprawdzać na ciężkich zaczepach to proszę o info, to zaoszczędzi mi to pewnie ok. sezonu łowienia ze sprawdzaniem, z pewnością będzie przydatne też dla innych i pozwoli zaoszczędzić pieniądze.
 

BartoszC

Offline

Czesc,
Zastanawiam sie czy pelne zaciecie poza zadzior suma, bardzo duzego szczupaka czy sandacza w trollingu na kotwicach STX-58 1/0, 2/0, 3/0, ST-41 2/0 na zestawie - wedka team dragon silver edition do 28g, plecionka stren sonic 0.25, hamulec twardo blisko wytrzymalosci plecionki, wobler z 2 kotwiczkami, jest realne i powtarzalne w przypadku tych ryb na wszystkich wymienionych kotwicach ? (przy nizszych numeracjach niz 1/0 raczej nie bedzie problemu, ale grubosc drugu w STX-58 w 1/0-3/0 jest spora, zdecydowanie grubsze od ST36, ST41, zwlaszcza w 3/0 STX-58 watpie dla tej wedki choc faktem jest ze wtedy i przyneta wyjdzie gramatura poza zdolnosci wedkii).
Szukam gdzie jest granica. Na lowisku nie mam zaczepow i moge sobie pozwolic na mocniejsze kotwice w razie przylowu suma na lzejszy sprzet.

Jakies roznice w zacieciu w trollowaniu z reki a w porzadnym stojaku?

Czy ktos chcialby sie podzielic doswiadczeniami?
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Sprzedam kotwice owner Sprzedam sprzęt wędkarski 1 28 kwietnia 2019 10:50
Kotwice i Haki na suma. Pozostałe wyposażenie wędkarza 219 23 listopada 2018 06:22
Rozmiarówka pod zestawy końcowe, dobór - haki i kotwice Pozostałe wyposażenie wędkarza 9 17 września 2017 20:01
Przerabianie woblerów RapalaDT i Jaxon diver Spinning, Trolling za sumem 1 12 października 2016 12:10
Kotwice 5 i 10 kg Sprzedam sprzęt wędkarski 3 22 stycznia 2016 18:37
Wygenerowano w sekund: 1.63
51,532,093 unikalne wizyty