Mocowanie żywca a regulamin PZW | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie. Jan Paweł II


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ PRZYNĘTY NA SUMA, NĘCENIE SUMA ORAZ METODY POŁOWU / Przynęty żywe używane żeby złowić suma
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Mocowanie żywca a regulamin PZW

Slawomir T

Offline

PZW należę do tej grupy ludzi ,bo nie mam innej alternatywy żeby sobie w okolicy połowić.Wiele jest spraw które ta grupa ludzi powinna załatwić od ręki może założyć osobny temat ,,Forum sumowe odezwa do PZW''.Z uszanowaniem TS.
 

jbkajdulka

Offline

Być może nieuważnie czytałem nowy regulamin PZW,ale nie widziałem tam nic na temat zbrojenia żywca.Wyszczególnione było zbrojenie przynęt sztucznych,oraz to,że na żywca nie można używać ryb chronionych i niewymiarowych.
 

Arekp

Offline

1. Wędka
Wędkarz ma obowiązek posługiwać się wędką składającą się z wędziska o długości
co najmniej 30 cm, do którego przymocowana jest linka zakończona:
a/ jednym haczykiem z przynętą
 

jbkajdulka

Offline

Rzeczywiście,przecież żywiec to przynęta.
 

Slawomir Jozwiak

Offline

gregorio napisał(a):
Czy te 14mm nie będzie za mało na leszcza 20-25cm? Może Max podpowie?


Taka agrafka powinna mieć na takiego leszcza około 2cm szerokości na 2,5cm wysokości, jak stosujesz dwie agrafki to wiążesz jedną agrafkę zaraz przy kotwicy żeby kotwica wisiała zaraz pod żywcem i tą agrafkę przypinasz na dole żywca koło pletwy odbytowej, drugą agrafkę wiążesz około 15cm od drugiej i zapinasz ją albo za grzbiet albo za pysk żywca.
 

gregorio

Offline

Max, jeszcze jedno techniczne pytanie,a w zasadzie dwa:
1) używasz jakiegoś specjalnego węzła do mocowania agrafki do przyponu?
2) na jakiejś niemieckiej stronie widziałem inne mocowanie żywca: hak (w naszym przypadku pierwsza agrafka) za płetwą grzbietową, kotwica (druga agrafka) tuż za piersiowymi, czyli odwrotnie niż proponujesz Ty lub Artur (mowa o rzece). Ma to aż takie znaczenie?
"Zapłacili za 3:0, będzie 3:0!"
 

Robert Zakrzewski

Offline

Ja osobiście jak łapie na podwodny spławik to tylko mam jedną agrafkę i kotwicę. Kotwicą łapię żywca pod płetwą piersiową a agrafką na grzbiecie koło płetwy ogonowej i muszę dodać że łapie na jeziorze i nie ma to dla mnie różnicy że tylko stosuje jedną agrafkę nawet dla mnie lepsze rozwiązanie jest takie jeśli chodzi o jezioro
 

gregorio

Offline

Robert, a pierwsze pytanie?
"Zapłacili za 3:0, będzie 3:0!"
 

Robert Zakrzewski

Offline

Ja mocuje ją oddzielną żyłką lub plecionką do głównego przyponu na zasadzie takiej że można ją przesunąć tak jak nam pasuje i dopasować do wielkości żywca nie muszę przewiązywać co chwilę agrafki jak mam większego lub mniejszego żywca
 

Bogumil Trzcinka

Offline

Ostatnio widziałem ciekawy sposób,na NAT GEO WILD.Gościu uzbroił sporego trupa w ten sposób.Hak wystawał w pobliżu płetwy ogonowej a przypon przez otwór gębowy był przypięty za pomocą opaski zaciskowej.Myślę że takie opaski świetnie mogą zdać egzamin przy mocowaniu żywca.
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Wielkosc żywca na suma Przynęty żywe używane żeby złowić suma 3 02 kwietnia 2022 15:30
Regulamin Giełda forumowa sprzedam Sprawy organizacyjne 1 21 września 2018 16:26
Mocowanie kółek w pontonie bark 330 s Łodzie, pontony i inne środki pływające 5 16 lipca 2018 16:08
Regulamin Portalu Regulaminy portalu Sumowego 17 30 czerwca 2018 14:42
Zbrojenie żywca Forum ogólne o sumach 8 18 stycznia 2018 22:35
Wygenerowano w sekund: 1.64
51,484,479 unikalne wizyty