Jaka wędka i kołowrotek na Króla Polskich rzek :) | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Dziewczęcym udkiem bronię się przed smutkiem. Autor: Jan Sztaudynger


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Jaka wędka i kołowrotek na Króla Polskich rzek :)

Maciej19824

Offline

Witam na początku się przedstawię na imię mam Maciej pochodzę z Gorzowa Wlkp. Witam wszystkich uczestników Forum. Chciał bym poruszyć temat jak wyżej interesuje się wędkarstwem od kilku lat ale nigdy nie łowiłem Suma. Chciał bym rozpocząć swoją przygodę z naszym żarłaczem od tego sezonu i chciał bym was prosić o poradę na pewno są setki takich tematów ale z góry przepraszam Adminów że utworzyłem taki temat . Ale każdy temat jest inwidualną kwestią doboru sprzętu. A więc tak na początek będę łowił z Brzegu: Warta, Odra jaki kij jak długi jaka masa kija jaka siła wyrzutu (cena do 250zł) . Kołowrotek czy Multiplaktor (cena do 250). Jaką plecionkę, I jeszcze jedno jak go znalesć rano, wieczorem gdzie żeruje jak to rozpoznać metodą prób i błędów , żeruje na płytkiej wodzie przy brzegu czy bardziej na środku rzeki???? A ja wkleje link jakiego kija upatrzyłem i czy jest on wart tej ceny i czy da sobie rade http://allegro.pl/wedzisko-shimano-vengeance-catfish-300-400-na-suma-i5249841959.html . Z góry dziękuje za pomoc a może jest ktoś z okolic Gorzowa chętnie posłucham gdzie zapolować w jakich rejonach.Haha
 

Artur Betcher

Offline

Cześć Macieju. Jak nie jest to problemem to zamieść krótki post w Powitalni. Pozdrawiam
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Maciej19824

Offline

Doradzicie który kołowrotek był by lepszy załączam linki http://allegro.pl/shimano-beastmaster-7000-xsa-promocja-i5274339532.html . Czy może ten http://allegro.pl/shimano-exage-6000-fc-gratis-przesylka-i4982627045.html . I czy to wędzisko jest warte swojej ceny i czy podoła silnej rybie http://allegro.pl/wedzisko-shimano-vengeance-catfish-300-400-na-suma-i5249841959.html . Zaznaczam jw że, będę łowił z brzegu rzeka Warta oraz Odra. Proszę o pomoc bo muszę coś kupić a tyle tego jest że zgłupiałem a akurat na forum nic nie mogę znalesc na ten temat jest 1 wątek ale nie wyczerpujący.
 

wojtek zdunik

Offline

Macieju, jak nie czytasz regulaminu forum, nie witasz się w powitalni, to nie licz na to że się wszyscy rzucą czytać twoje linki do allegro które też są zakazane na forum. Dodatkowo jeśli ktoś by miał już taki sprzęt i go używał to by go opisał. Najpierw przeczytaj
http://www.forums...o_do_200zl
potem przeczytaj to:
http://www.forums...ead_id=859
jak nie zgłupiejesz po tym pytaj
 

Maciej19824

Offline

Ale przywitałem się w Powitalni. A co do linków fakt nie doczytałem regulaminu przepraszam
 

Artur Betcher

Offline

Spokojnie, nikomu korona z tyłka nie spadła więc się nie stresuj Macieju Usmiech
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Maciej19824

Offline

Tak szczerze to dość kosztowny wypad wędzisko + kołowrotek to wydatek z rzędu 600zł + akcesoria i mamy 1000zł. Dlatego pytam a jetem oddany Firmie Shimano oraz Mikado ale z tej 2 tylko wędki. Dlaczego pytam i wklejam link ponieważ pójdę do sklepu sprzedawca nie doradzi mi sprzętu na dobrą rybę i wielo sezonowego tylko doradzi tak bym zostawił jak najwięcej kasy w jego kieszeni. Prosty przykład kiedyś kupiłem spining Cormorran 10/15g wyrz. Pojechałem na Szczupaka błystka zaczepiła się o zarośla przy 3/4 mocniejszych szarpnięciach spining pęk wartość wędki 250 zł. Pojechałem kupiłem spining 20/40g firmy Mikado za 55zł ma 6 lat największy szczupak 5.5 kg lato, jesień, wiosna eksplatowany 6 sezon na deszczach mrozach, piaskach itp działa do dziś. Dlatego pytam ponieważ tu doradzicie z czystego serca a nie potrzeby finansowej. Pozdrawiam
 

wojtek zdunik

Offline

Przeczytaj te dwa linki, na pewno coś dobierzesz, polecane przez użytkowników a nie sprzedawców.
 

edi

Offline

Ale przywitałem się w Powitalni. A co do linków fakt nie doczytałem regulaminu przepraszam


Trafiłeś do kopalni wiedzy, której nie ogarniesz w jedno popołudnie Usmiech tymbardziej jeśli chodzi o sprzęt i techniki połowu. Sam zobaczysz ile czasu potrzeba żeby chociaż po części "liznąć" teorii Usmiech
 

Maciej19824

Offline

No tak a czasu do 1lipca coraz mniej a dalej nie wiem co wybrać im wiecej czytam tym bardziej nie wiem co kupićPlacze
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Kołowrotek na suma do połowu stacjonarnego dla początkującego do 200zł Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 413 21 maja 2021 19:37
Wędka na suma do połowów stacjonarnych od 200 do 500zł Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 224 23 lutego 2021 09:10
Kołowrotek Powitalnia sumowa ;) 5 20 listopada 2020 11:13
Tani kołowrotek Kołowrotki na suma do połowów stacjonarnych 2 04 czerwca 2020 08:59
Wędka grunt + multik Wędziska sumowe do połowów stacjonarnych 1 14 maja 2020 16:52
Wygenerowano w sekund: 1.53
51,483,532 unikalne wizyty