Grzechotki do woblerów sumowych | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie wystarczy zdobywać mądrości, trzeba jeszcze z niej korzystać. -Cyceron


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ SPRZĘT NA SUMA, WĘDKI, KOŁOWROTKI I INNE / Hand Made - Rękodzieło wędkarskie
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)
 
Grzechotki do woblerów sumowych

Artur Betcher

Offline

Grzechotki do woblerów sumowych

Panowie rękodzielnicy.
Temat grzechotek do woblerów sumowych przerabiałem już w 2010r kiedy starałem się pomóc komuś w znalezieniu odpowiednio mocnej grzechotki. Po prostu większość rękodzielników robiąc grzechotkę wykonuje ją samodzielnie co pochłania sporo czasu i wpływa też na cenę woblera. Gotowe grzechotki są powtarzalne i zajmuje ich "wszczepienie" bardzo mało czasu.
Wysłałem wtedy mu kilka paczek czegoś takiego:

forumsumowe.pl/h/fshzw_grzechotki_do_woblerow_14jpg_d30d9.jpg

Jest to dobry patent który mało miejsca zajmuje ale ma jedną wadę. Jest po prostu drogi.

Kiedy ktoś zaczyna z wędkarstwem sumowym to najczęściej radzę żeby nie kupował drogich wędzisk na suma ale wykorzystał te co ma, morskie czy karpiowe.
Tak samo tutaj.
Po co kupować drogie grzechotki bądź tracić czas na robienie samemu co wyjdzie sumarycznie na to samo jak można by użyć czegoś co istnieje, kosztuje mniej niż 50gr za sztukę i jest łatwe w montażu?

Mam na myśli dzwoneczki wędkarskie umieszczane na końcówce feedera.
Po prostu ktoś mi podsunął pomysł że może zdać to egzamin więc dzielę się tym z rękodzielnikami.
Wygląda to tak:

forumsumowe.pl/h/fshzw_grzechotka_do_woblera_5jpg_bd461.jpg

To akurat znalazłem w moich gratach. Mają średnicę 13mm więc śmiało wejdą do woblera sumowego.
Oczywiście istnieją i inne rozmiary czyli od wspomnianych 13mm aż do 20mm.

Koszt to 1.50zł za sztukę ale istnieje i tańszy model o tej samem średnicy:

forumsumowe.pl/h/fshzw_grzechotka_do_woblera_b2aec.jpg

forumsumowe.pl/h/fshzw_grzechotka_do_woblera_sumowego_0c4bd.jpg

Co o tym myślicie??
Czy to się sprawdzi??
Czego sami używacie?

Pozdrawiam
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Konrad Bartosik

Offline

Ja robie sam z rureczki aluminiowej, ale te dzwoneczki muszę przetestowac, będzie mniej pracy. Napewno do malych wobkow kuleczka 13 mm nie wejdzie, ale do tych wiekszych chyba będzie git. Dobry pomysł Artur Okok, może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły. Pozdro
 

Jozefp

Offline

Widzę że dla Artura już nie jestem Józek tylko, ,ktoś" haha. Bardzo dobrze grzechoczą Konrad,ja od kilku lat je jyż używam
 

Artur Betcher

Offline

Nie rób jaj, milion razy gadaliśmy ale nigdy nie mówiłeś mi że coś takiego jako grzechotkę używasz.
Ja cały czas myślałem że wysłałem Ci kiedyś te Profi Blinkera i że ich używasz.
Wiem że je wysłałem dwóm osobom a jedną był Zbyszek W.
Na marginesie to o tym że mogło by się to przydać jako grzechotka dowiedziałem się od kogoś kto żadnym rękodzielnikiem nie jest a tak mu się nasunęło że mogło by to zadziałać.
Metoda na suma
Kołowrotek sumowy
Wędka na suma

Na pytania odnośnie sprzętu i wszystkie inne związane z poławianiem suma odpowiadam TYLKO NA FORUM
 

Adam Niedziela

Offline

Wydaje mi się, że równie dobrym pomysłem będzie wykorzystanie Grzechotki sumowej Sound Ball - BLACK CAT. Sam szukałem kiedyś dobrych grzechotek do swoich woblerów, jednak mam taki natłok pracy,że nie mam czasu na struganie... Ale jak się trochę uspokoi z pracą to się pochwalę swoimi woblerkami... Te pierwsze szklane są raczej zbyt delikatne.. Myślałem jeszcze żeby użyć rurki mosiężnej i nierdzewnych kulek- tanio i szybko można zrobić trwałą i głośną grzechotkę.Okok
 
Do góry
Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Przerabianie woblerów RapalaDT i Jaxon diver Spinning, Trolling za sumem 1 12 października 2016 12:10
Kotwice do woblerów Spinning, Trolling za sumem 21 07 września 2016 17:03
Witam Wszystkich Wędkarzy nie tylko sumowych Powitalnia sumowa ;) 6 01 kwietnia 2016 19:19
Kółka łącznikowe do woblerów sumowych Pozostałe wyposażenie wędkarza 22 06 września 2015 19:55
Tunnig woblerów prośba o rady. Spinning, Trolling za sumem 9 06 lipca 2015 13:54
Wygenerowano w sekund: 1.68
51,295,282 unikalne wizyty