Alkohole domowe | Forum wędkarskie


Portal ludzi z pasją tworzony przez ludzi z pasją

Nie ma na świecie nic równie potężnego jak pomysł, którego czas właśnie nadszedł. -Wiktor Hugo


Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ostatnie Fotki

Sumik 131cm
Sum ok. 30kg
Sum ok. 30kg
Nowy popychacz pontonowy ;o)
Sumy na woblery Sowa
Dwa razy 2m+ na Sowę
Rekordowy sandacz na Woblera Sowa
Nasza moc w polaczeniu z Woblerami Sowa

Na forum na skróty

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych

Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych Wynajmę łódkę w Paryżu w celach wędkarskich i turystycznych
Kliknij w obrazek żeby zobaczyć szczegóły

Witamy na stronie poświęconej rekinowi słodkowodnemu ;)

Na tym forum dowiecie się jak złowić suma, jaki potrzebujecie sprzęt do tego celu, jakich metod najlepiej użyć do łowienia tej ryby, a także zobaczycie duże sumy łowione przez naszych użytkowników, rekordowe sumy w Polsce i na świecie i wiele innych informacji dotyczących Suma Europejskiego i nie tylko. Zapraszamy wszystkich do zarejestrowania się i aktywności na Naszym Portalu.

Zobacz temat

/ INNE / Hyde Park
Kto jeszcze czyta ten temat? 1 gość(ci)

 
Alkohole domowe

edi

Offline

Od jakiegoś czasu zacząłem się bawić w produkcję trunków trochę mocniejszych niż ogólnie dostępne Oczko Na własny użytek oczywiście... Jeżeli macie jakieś sprawdzone przepisy na księżycówkę, nalewki itp. to piszcie. Na jakim sprzęcie robicie? Może ma ktoś jakiś dobry przepis na zacier ze zboża lub owoców?
 

Martink

Offline

Ja od jakiegoś czasu przestawiłem się na samoróbkę, jeśli chodzi o mocniejsze alko. Moje ulubione to wino z winogron (ciemnych) poddane destylacji. Z "urobku" można zrobić zacne naleweczki ( Wisnia i Pigwa wiodą prym)
 

Grzegorz Petryna

Offline

No w końcu jakiś ciekawy temat. wysmiewacz Taki temat blisko ludzi. Haha. Ja to robię tylko nalewki na gotowym spirycie, w bloku raczej nie mam możliwości rozwijania tej pasji poprzez pędzenie. A z najbardziej znanych przepisów to tylko: "Bitwa pod Grunwaldem" czyli 1410.

Cukier - 1 kg
woda - 4 litry
drożdże - 10 g (1/10 kostki drożdży)
 

Robertrs

Offline

Przepis dobry jak dobry ale na pewno bezpieczny. Przy fermentacji cukru znaczy sacharozy nie otrzymujemy metanolu tylko dobre stare C2H5OH Usmiech więc niedoświadczony destylator sobie poradzi. Przy zastosowaniu drozdży gorzelniczych nawet znośny efekt Usmiech
 

Martink

Offline

Ja wczoraj pod pontonik rozpracowałem co nieco z domowej spiżarki( efekt zacny bo bez kaca). Ja nastawy robię w ten sposób...
Do baniaka 1/3 objętości daję owoce, potem zalewam to syropem ( kilo cukru na 3 litry wody), i na koniec opakowanie aktywnych drożdży winiarskich... potem tylko czekanie aż przerobi i puszczasz "na rurki" Haha
 

edi

Offline

1410 to oczywiście moja ulubiona data do tradycyjnych nastawów Oczko Drożdże daję coobra mega pack. Jak już się zacier wyklaruje destyluję 2 razy na kolumnie z kwasówki z miedzianym wkładem. Produkt finalny rozrabiam do 60% i zalewam nim płatki dębowe z beczek po whisky lub winie ( można kupić kilka rodzai ). Po kilku dniach nabiera odpowiedniego koloru i można spożywać Usmiech Zakupiłem także tubę szklaną do zasypywania węglem aktywnym. Przez tubę przepuszczam słabszy produkt na specjalne okazje. Wychodzi towar pierwsza klasa.
 

edi

Offline

Tak dla przypomnienia - zbiór wiśni w pełni dlatego ja już poczyniłem odpowiednie kroki i do słoja z zalanymi orzechami dołączyły 3 z pięknie dojrzałymi wiśniami Usmiech Na pokrzepienie w zimową porę będzie jak znalazł Oczko
 

Grzegorz Petryna

Offline

Wiśnia dobra, ale ja czekam na węgierki. Jeszcze trochę. Usmiech
 

edi

Offline

Zobaczyłem w jednym z wątków szklaneczkę Jim Beam i od razu przypomniało mi się jaka to zacna mikstura wyszła po zmieszaniu bourbona z moim alkoholowym hand made Oczko W proporcjach 1:4 wyszło coś co bardzo podpasowało w moje gusta ( i nie tylko Oczko ). Trzeba będzie powtórzyć. Proces fermentacji w pełni, tak że niebawem będzie okazja Oczko
 

Grzegorz Petryna

Offline

Edi robisz smaki. Ja właśnie czekam jak wyjdzie moja śliwkówka. Haha
 
Do góry

Przejdź do forum:

Hosting zdjęć wędkarskich

Wędkarski hosting zdjęć

Podobne Tematy

Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Domowe zanęty i przynęty. Forum ogólne o sumach 2 16 lipca 2012 16:47
Wygenerowano w sekund: 1.69
51,291,204 unikalne wizyty